Skocz do zawartości

IJN Shimakaze late, Hasegawa 1:350


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2021 o 19:21, Vieh_san napisał:

Instrukcja podaje, że ze sterburty ma być srebrna farba (rozumiem światło białe), a bakburta czerwona. Na renderach widziałem zielone i czerwone, a dodatkowo zastanawia mnie czy raczej nie powinno być jak z samolotami, zamiast zielonego to niebieski? I czy na tych masztach z flagami (przepraszam za ten brak wiedzy o nazewnictwie) na dziobie i rufie też było jakieś oświetlenie?

wg prawa międzynarodowego oświetlenie nawigacyjne kolorowe na okrętach tylko czerwone i zielone :

634544635_wiatanawigacyjne.jpg.210c5ca52b79b640b32685cfee84fc57.jpg

podczas wojny było tak samo - na niszczycielach światła burtowe były w rejonie mostka  :szczerbol:

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, M.A.V. napisał:

wg prawa międzynarodowego oświetlenie nawigacyjne kolorowe na okrętach tylko czerwone i zielone :

634544635_wiatanawigacyjne.jpg.210c5ca52b79b640b32685cfee84fc57.jpg

podczas wojny było tak samo - na niszczycielach światła burtowe były w rejonie mostka  :szczerbol:

 

 

Tak, są pod mostkiem. Wygląda na to, że z tym schematem dam radę. Nie wiedziałem tylko czy podczas II wś było inaczej. Bo Japończycy właśnie często zamiast zielonego światła mają niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie pytanko przysięgam i kończę. Na jaki kolor pomalować te całe olinowanie? Czarne czy bardziej miedziane/brązowe?

 

Edit. Okazuje się że będę musiał dorobić 3 takie rzeczy jak na fotce, do "odciągów" idących w dół.

 

IMG20211203213317.jpg

937649328_Beztytuu.thumb.png.511656efb01ec0ef13fbc49890617cf2.png

Edytowane przez Vieh_san
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo @M.A.V.No bo bez niczego mam srebrne druciki. Za mocno to mi się świeci, a nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym nawet z jakiego materiału to wszystko jest, czy to metalowe, czy niektóre to zwykła lina. Zdjęć też żadnych nie znalazłem, nawet innych okrętów, tak żeby było można coś z tego wywnioskować :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to finito, flaga i napis na podstawce pojawią się w galerii. Z tego miejsca bardzo bym chciał wszystkim podziękować za wsparcie bez którego na pewno nie osiągnął bym tego co mi się tutaj udało. Jestem muszę przyznać zadowolony w miarę z efektu. W galerii pewnie ostudzą mi głowę :szczerbol: Dobrze, więcej już nie gadam :nie_powiem: Do zobaczenia w galerii :rozkaz:

IMG20211204121708.thumb.jpg.81ddddf734f8f341f277484148df90e0.jpg

 

 

Zapraszam do galerii :D

 

Edytowane przez Vieh_san
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 3.12.2021 o 21:21, Vieh_san napisał:

To ostatnie pytanko przysięgam i kończę. Na jaki kolor pomalować te całe olinowanie? Czarne czy bardziej miedziane/brązowe?

 

Edit. Okazuje się że będę musiał dorobić 3 takie rzeczy jak na fotce, do "odciągów" idących w dół.

 

IMG20211203213317.jpg

937649328_Beztytuu.thumb.png.511656efb01ec0ef13fbc49890617cf2.png

Olinowanie raczej szare. To w kółeczku też szare. Ewentualnie można pokusić się o izolatory - były one na każdym praktycznie odciągu

tu masz przykładowe kolory lamp na sygnalizatorze taktycznym (odwrócony krzyż)

 

lampy.thumb.jpg.e13a4e112461f7470d65cb080285c3b8.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.