Skocz do zawartości

IJN Shimakaze late, Hasegawa 1:350


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Adamo722 napisał:

Równie dobrze możesz zrobić lufy z igieł jak masz  dostęp:benc:


To bardziej pasuje do rurek pitota w samolotach, ewentualnie ich działkach. Tutaj trochę skomplikowany bardziej kształt był. W plot są te żeberka, a działa 127mm mają kształt stożka, samą końcówkę można by było rozepchać, ale całej lufy bym nie zrobił tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbrojenie w większości gotowe. Zostały tylko pojedyncze karabiny. Włożone delikatnie na ten moment, żeby trochę sobie wynagrodzić ślęczenie przy tym ;D (nie lubię robić tych samych elementów po kilka razy:szczerbol:). Teraz szalupy, relingi, reszta karabinów i będę mógł zabrać się za pryskanie :D

IMG20211114110712.thumb.jpg.7c73b5cffb0fc6c25187a8154ddce665.jpg

IMG20211114110720.thumb.jpg.61bbc1b12fd3bcfbbe98fa5b000dae0c.jpg

IMG20211114110744.thumb.jpg.ed09461df80fa051729b4df8f0c6ca6a.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo to kawał świata zwiedzą ;D Hmm jako ktoś bez doświadczenia w blacharni mogę powiedzieć żeby nie robić nic na siłę. Jak nie pasuje to może w złą stronę wyginam, albo pod złym kątem. Przed przyklejeniem 5x sprawdzić czy pasuje, a potem jak pasuje to jeszcze sprawdzić 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Vieh_san napisał:

Łoo to kawał świata zwiedzą ;D Hmm jako ktoś bez doświadczenia w blacharni mogę powiedzieć żeby nie robić nic na siłę. Jak nie pasuje to może w złą stronę wyginam, albo pod złym kątem. Przed przyklejeniem 5x sprawdzić czy pasuje, a potem jak pasuje to jeszcze sprawdzić 2x.

czyli jak w pancerce i samolotach🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także dzisiaj starałem się nie oszaleć i dokończyć uzbrojenie. Zostało 5. Jak ja kocham takie powtarzalne czynności :glupek: Cały czas biję się z myślami czy wklejać relingi surowe, i potem malować, czy pomalować na ramce i potem wklejać. Problem widzę w tym, że jak pomaluje w ramce, to w miejscach gdzie jest linoleum będę musiał poprawiać te "stópki", którymi przyklejam relingi do pokładu. Jak będę malował przyklejone to bym musiał najpierw pomalować linoleum, potem je zamaskować i dopiero malować na "szaro". Nie mam pojęcia które podejście lepsze :hmmm:

 

IMG20211120165535.thumb.jpg.88868f27262d56773ac6bfb0c59c481b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2021 o 00:10, Vieh_san napisał:

Także dzisiaj starałem się nie oszaleć i dokończyć uzbrojenie. Zostało 5. Jak ja kocham takie powtarzalne czynności :glupek: Cały czas biję się z myślami czy wklejać relingi surowe, i potem malować, czy pomalować na ramce i potem wklejać. Problem widzę w tym, że jak pomaluje w ramce, to w miejscach gdzie jest linoleum będę musiał poprawiać te "stópki", którymi przyklejam relingi do pokładu. Jak będę malował przyklejone to bym musiał najpierw pomalować linoleum, potem je zamaskować i dopiero malować na "szaro". Nie mam pojęcia które podejście lepsze :hmmm:

 

IMG20211120165535.thumb.jpg.88868f27262d56773ac6bfb0c59c481b.jpg

Wydaję mi się, że łatwiej pomalować przed i ewentualnie miejscowo zrobić poprawki pędzelkiem jęsli zajdzie taka potrzeba (ja ta przynajmniej zrobię na swoim), aczkolwiek ja jestem w "okrętówce" raczkujący i koledzy dłużsi stażem lepiej się wypowiedzą... 😉

Edytowane przez krzychu83
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ja tak właśnie planuje, ale może połączę jedno z drugim. Pomaluje linoleum, a potem je zamaskuje. Potem przykleję relingi i pomaluję resztę. Musze tylko dobrze sprawdzić czy te linoleum idzie całkowicie do samego brzegu pokładu, czy jednak jest tam trochę miejsca żeby przykleić te relingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście maluję podstawowym kolorem   w ramkach.  nadbudówki maluję osobno i na końcu łączę z kadłubem. jak kolega krzychu zaznaczył na końcu pędzelek i poprawki. oczywiście czasami szlifowanie i kolejne malowanie ale dla mnie osobiście zawsze jest to łatwiej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także praktycznie kończymy. Zostały relingi i olinowanie. Widziałem też, że w pewnych miejscach na linach są takie jakby "kule" nie wiem co to jest, do czego służy ani jak się nazywa. Jak to wykonać? I w których miejscach?

IMG20211128163806.thumb.jpg.497d73c1a16a99e6591b34deb792a434.jpgIMG20211128163824.thumb.jpg.5557c4a87205f403016dc2fe58d8c2cc.jpgIMG20211128163833.thumb.jpg.1873b1471a8b8eb4cd363c49fbe441ac.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vieh_san napisał:

Także praktycznie kończymy. Zostały relingi i olinowanie. Widziałem też, że w pewnych miejscach na linach są takie jakby "kule" nie wiem co to jest, do czego służy ani jak się nazywa. Jak to wykonać? I w których miejscach?

Chyba wiem o co Ci chodzi, ale też nie wiem jak się to nazywa

na tym filmiku chyba coś podobnego robi?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś zasada ich umieszczania, rozumiem, że bezpiecznie będzie je dać na pewno w miejscach gdzie liny się łączą. Ale też widziałem w innych miejscach. Czy jak nie mam dokumentacji zdjęciowej to raczej ich nie odtworzę?

PS. Pod mostkiem jest oświetlenie barwne. Instrukcja podaje, że ze sterburty ma być srebrna farba (rozumiem światło białe), a bakburta czerwona. Na renderach widziałem zielone i czerwone, a dodatkowo zastanawia mnie czy raczej nie powinno być jak z samolotami, zamiast zielonego to niebieski? I czy na tych masztach z flagami (przepraszam za ten brak wiedzy o nazewnictwie) na dziobie i rufie też było jakieś oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem olinowanie. Znajdę gdzieś informacje nt. oświetlenia na tych okrętach, bo jednak lampy są na tyle duże, że w tej skali mógłbym je pomalować? Tyle, że muszę najpierw wiedzieć w jaki sposób.

 

IMG20211201224801.jpg

Edytowane przez Vieh_san
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.