Skocz do zawartości

IJN Shimakaze late, Hasegawa 1:350


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

No to brnę, troszeczkę znowu biżuterii doszło. Ale ja głównie nie o tym dzisiaj, tylko o malowanie. Przyszła powoli pora żeby o tym zacząć myśleć. Nadbudówki mam właściwie wszystkie po kolei do tego stanu doprowadzone jak było przykazane w instrukcji. Następnie mam już do zrobienia maszty, potem działa i wyrzutnie torped, a na końcu instrukcji reszta małych pierdół- działka, szalupy, kotwice, etc. I teraz co budzi moje wątpliwości i jakbym mógł prosić o ich rozwianie. Czy mam dalej kontynuować składanie w sekcjach, czyli całkowicie ukończyć budowę bez sklejania nadbudówek/wyrzutni/dział do kadłuba (bo łatwiej mi je będzie w ten sposób malować)? Do wspomnianego kadłuba poprzyklejać też całą drobnicę. I z tak właściwie przygotowanym modelem, który jest kompletny (tyle, że w kawałkach) zabrać się do malowania? Czy jednak niektóre rzeczy wymagają innego podejścia?

IMG20211018154502.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak lubi. Ja wszystko trzymam w kawałkach, nawet bez relingów, maluje osobno, a na koniec składam do kupy już zbrzydzone nawet. Reningi fukam sobie w ramkach i brzydzę, dopiero na koniec wycinam i lepie do już w pełni pomalowanych i zbrzydzonych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

Reningi fukam sobie w ramkach i brzydzę, dopiero na koniec wycinam i lepie do już w pełni pomalowanych i zbrzydzonych części.

no ale Królu Złoty chyba nie wyginasz pomalowanych?  proste odcinki czy lekko potem dogięte to rozumiem fukać przed wycięciem ale inaczej to cieżko....

kiedyś trochę experymentowałem i zawsze jak gięcie było na 90 stopni to farba pękała na zgięciu i złoto blachy aż biło w gały   :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy jak to jest. Mnie powstrzymuje bardziej to, że bym musiał podmalowywać je w miejscu wycięcia z ramki, a jak jeszcze trzeba szlifować to już w ogóle 2x robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na załamaniach i punktach mocowania trzeba potem dotknąc pędzlem, ale to 5 sekund roboty. Jeżeli owiniesz pensete tamijuniowa taśmą, to nie będzie innych odprysków do podmalowywania, a jak masz AK-5 z nowym ostrzem to niczego też nie trzeba szlifować. Robię tak od lat, jakoś od czasu Złoma. Działa zarówno w 700 jak o 350.

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja, został mi mostek po drugiej stronie do zrobienia, a potem właściwie tylko uzbrojenie i będę mógł zabierać się za malunki. Taki jest plan. Te okna na mostku to dałem z siebie wszystko, ale geometria tego elementu mnie trochę przerosła:szczerbol:

IMG20211030232728.thumb.jpg.9b9c7c1c4e00120c3691a9bfa647136a.jpgIMG20211030232705.thumb.jpg.09944919934c7c676a4b2e4f9b60d9c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na pierwszy okręt "niepodwodny" to wg mnie wyszło całkiem przyzwoicie  :super:

Tak naprawdę zabawa z blaszkami wymaga wprawy, a przez to i doświadczenia, więc nigdy na poczatku nie jest łatwo

Z drobnych uwag to warto rozważyć wymianę tych rejek na jakieś cieńsze elementy:

a.jpg.a12c5f97974e980ffe1bafa27013d73a.jpg

strasznie grubo wyglądają z tą średnicą porównywalną rurom trzonu masztu.

Pocienić je mechanicznie (papierem ściernym) będzie ciężko żeby równe wyszły o okrągłym przekroju

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, M.A.V. napisał:

jak na pierwszy okręt "niepodwodny" to wg mnie wyszło całkiem przyzwoicie  :super:

Tak naprawdę zabawa z blaszkami wymaga wprawy, a przez to i doświadczenia, więc nigdy na poczatku nie jest łatwo

Z drobnych uwag to warto rozważyć wymianę tych rejek na jakieś cieńsze elementy:

a.jpg.a12c5f97974e980ffe1bafa27013d73a.jpg

strasznie grubo wyglądają z tą średnicą porównywalną rurom trzonu masztu.

Pocienić je mechanicznie (papierem ściernym) będzie ciężko żeby równe wyszły o okrągłym przekroju

Dobrze, to albo znajdę jakis odpowiedni drucik, albo rozciągnę ramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawekmalysek napisał:

Podoba się👍 ale co z lufami?będziesz wymieniał?

 

Niee, lufy zostawię oryginalne, tylko je rozwiercam. Dzięki za miłe słowo. Trochę mi jeszcze do finału zejdzie. Samo działo dzisiaj robiłem jakieś 4h, co prawda z przerwami na jakieś filmiki Night Shifta itp. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Vieh_san napisał:

Niee, lufy zostawię oryginalne, tylko je rozwiercam.

Szkoda.... naprawdę blachy na artylerii wyszły świetnie a wymiana luf na metalowe jeszcze wszystko bardziej podkreśli , wiesz rozwiercaniem nie osiągniesz ideału lufy metalowej😁 ... Przemyśl to ,bo koszt niewielki a efekt gwarantowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawekmalysek napisał:

Szkoda.... naprawdę blachy na artylerii wyszły świetnie a wymiana luf na metalowe jeszcze wszystko bardziej podkreśli , wiesz rozwiercaniem nie osiągniesz ideału lufy metalowej😁 ... Przemyśl to ,bo koszt niewielki a efekt gwarantowany

No wiem, ale lufy są dostępne tylko dla Yukikaze i brakowałoby mi jednej pary dla artylerii głównej, a kupować specjalnie drugi zestaw dla dwóch luf to dla mnie trochę za dużo, bo to już by wyszła 100zł. Z drugiej strony zostawić jeden zestaw plastikowy... To wolę żeby były wszystkie równe. Chociaż teraz przeglądam to może do tego zestawu luf Yukikaze mógłbym dokupić to:

https://www.mojehobby.pl/products/Lufy-japonskich-dzial-IJN-12-7cm-50-5in-3rd-Year-Type-dla-wiez-z-oslona-podmuchowa-8-szt.-uzywane-na-wiekszosci-niszczycieli-IJN-w-latach-1930-1945.html

 

Będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Vieh_san napisał:

No wiem, ale lufy są dostępne tylko dla Yukikaze i brakowałoby mi jednej pary dla artylerii głównej, a kupować specjalnie drugi zestaw dla dwóch luf to dla mnie trochę za dużo, bo to już by wyszła 100zł. Z drugiej strony zostawić jeden zestaw plastikowy... To wolę żeby były wszystkie równe. Chociaż teraz przeglądam to może do tego zestawu luf Yukikaze mógłbym dokupić to:

https://www.mojehobby.pl/products/Lufy-japonskich-dzial-IJN-12-7cm-50-5in-3rd-Year-Type-dla-wiez-z-oslona-podmuchowa-8-szt.-uzywane-na-wiekszosci-niszczycieli-IJN-w-latach-1930-1945.html

 

Będzie dobrze?

👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wymieniam pukawki. Troche mam problem z tymi 25mm bo za bardzo nie mam czym dla nich otworów wywiercać. Najmniejsze wiertło mam 0,5mm, ale staram się różnymi sposobami.

IMG20211110192154.thumb.jpg.2792a7f34f9de21c044646a88c3332b3.jpgIMG20211110201919.thumb.jpg.983fd709d1f2f14cb9cb9c87d5f5b343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vieh_san napisał:

No to wymieniam pukawki. Troche mam problem z tymi 25mm bo za bardzo nie mam czym dla nich otworów wywiercać. Najmniejsze wiertło mam 0,5mm, ale staram się różnymi sposobami.

IMG20211110192154.thumb.jpg.2792a7f34f9de21c044646a88c3332b3.jpgIMG20211110201919.thumb.jpg.983fd709d1f2f14cb9cb9c87d5f5b343.jpg

No proszę 

Teraz sam widzisz różnicę szczególnie na "pelotkach' 👍

W kwestii nawiercania to polecam na początek igły z apteki

Edytowane przez slawekmalysek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.