Skocz do zawartości

M1 IP Abrams "Canadian Army Trophy" , Panda 1/35


krzychu83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

M1 IP Abrams, model firmy Panda, skala 1/35

Model wykonany z zestawu, malowany akrylami Hataki. Plecaki i reszta wyposażenie załogi pochodzi z zestawu Tamyi.

Model oceniam pozytywnie. Jeśli chodzi o składalność to nie miałem żadnych problemów, gorzej z instrukcją, która miała kilka błędów. Najgorsze były zestawowe blaszki fototrawione – pokryte jakimś klejem czy inna podobną substancją, moczenie w acetonie i szlifowanie papierem dopiero usunęło z nich to “coś” 😯

Malowanie i oznakowanie z turnieju Canadian Army Trophy 1987

Konkurs Canadian Army Trophy (CAT) był międzynarodowym turniejem załóg czołgowym sił pancernych państw NATO w Europie Zachodniej.

Zawody w 1987 roku odbyły się w dniach 15-19 czerwca 1987r w Grafenwöhr. W rywalizacji stanęły 24 plutony czołgów z sześciu uczestniczących krajów (Belgia, Kanada, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania I Stany Zjednoczone).

Turniej z roku 1987 był pierwszym, w którym Stany Zjednoczone zajęły pierwsze miejsce od początku udziału w zawodach w 1977 roku.

Pozdrawiam i zapraszam do galerii 😁

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

15.jpg

14.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, krzychu83 napisał:

Najgorsze były zestawowe blaszki fototrawione – pokryte jakimś klejem czy inna podobną substancją, moczenie w acetonie i szlifowanie papierem dopiero usunęło z nich to “coś” 

Jeśli to był klej był typu klejącego, ciągnącego, butaprenopodobnego to polecam WD-40.  Spryskać i zostawić na 10 minut. Po 10 minutach wziąć ręcznik papierowy i usunąć. 

Przepraszam za ten mały off-top ale może się przyda następnym razem.

Pozdrawiam.

Andrzej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowy Abrams - ikona. Abrams w NATO camo - bardzo fajny. Wiem, że to oklepane ale chyba jestem konserwatystą. Natomiast Abrams w tym zielonym malowaniu w ogóle mi nie leży - jest taki mało Abramsowy. Ale nie mi ma leżeć tylko Tobie. A będzie dobrze leżał bo technicznie jest bardzo fajnie zmalowany i doprawiony olejami - bardzo dobra robota. Szczególnie podoba mi się ten brud po zakamarkach. Jest dobrze wyważony ilościowo i odpowiednio zróżnicowany - naprawdę dużo tu wnosi. No i toboły też takie 3D :super:

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TAW napisał:

Piaskowy Abrams - ikona. Abrams w NATO camo - bardzo fajny. Wiem, że to oklepane ale chyba jestem konserwatystą. Natomiast Abrams w tym zielonym malowaniu w ogóle mi nie leży - jest taki mało Abramsowy. Ale nie mi ma leżeć tylko Tobie. A będzie dobrze leżał bo technicznie jest bardzo fajnie zmalowany i doprawiony olejami - bardzo dobra robota. Szczególnie podoba mi się ten brud po zakamarkach. Jest dobrze wyważony ilościowo i odpowiednio zróżnicowany - naprawdę dużo tu wnosi. No i toboły też takie 3D :super:

Dzięki 🍻

Ale jaki kozacki Abrams  był w MERDC 🤩

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota -klasyka gatunku.  Śliczny kolor - prawdziwy wczesny Abrams.  Podstawka, też elegancka zgodna ze wszystkimi nurtami obowiązującymi w architekturze krajobrazu.  Na forum proponuję utworzyć nowy dział "Krzychu83 -Was urządzi"😁

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Piękna robota -klasyka gatunku.  Śliczny kolor - prawdziwy wczesny Abrams.  Podstawka, też elegancka zgodna ze wszystkimi nurtami obowiązującymi w architekturze krajobrazu...

Dzięki :)

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

  Na forum proponuję utworzyć nowy dział "Krzychu83 -Was urządzi"😁

Ojj, może lepiej nie, bo mnie zaraz widłami pogonią 🤣

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.