Skocz do zawartości

Tygrys II 1:35 Hobby Boss


IIQBAII

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualizacja.

Wszystkie koła wyszlifowane i spasowane. Dodatkowo wykonałem swoje pierwsze spawy. Są duże ale takie mają być.

 

UpHtTPk.jpg

 

ZEwaNEU.jpg

 

yYHhEtD.jpg

 

EnXy3ov.jpg

 

Zimmerit wstępnie na dolnej płycie będzie mocny wybrakowany.

 

yoT94JC.jpg

 

Przyszła pora na szlifowanie i składanie ogniw...

Edytowane przez IIQBAII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 18:29, IIQBAII napisał:

Co do śladów odpaleń to widziałam kilka różnych wersji ( na modelu) i zdecydowałem się na wyraźne ślady. Będą ładnie widoczne. 

 

1617205319_meser262@zimmeritnael.thumb.jpg.a4e6fb8aa8bb593a08d4312dcdf7cdea.jpg

 

Jak widać na fotkach to takie ślady były w tych miejscach, tylko jest to nałożona pasta "zimmerit" w tych bardzo dziwnych miejscach.(zielone strzałki)

Być może w oglądanych przez Ciebie modelach takie coś tam było, ale na pewno to nie ślady po palnikach.

W miejscach gdzie nie ma pasty to powierzchnia jest gładka (czerwone strzałki), i nie ma nad czym dyskutować moim zdaniem.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, meser262 napisał:

 

1617205319_meser262@zimmeritnael.thumb.jpg.a4e6fb8aa8bb593a08d4312dcdf7cdea.jpg

 

Jak widać na fotkach to takie ślady były w tych miejscach, tylko jest to nałożona pasta "zimmerit" w tych bardzo dziwnych miejscach.(zielone strzałki)

Być może w oglądanych przez Ciebie modelach takie coś tam było, ale na pewno to nie ślady po palnikach.

W miejscach gdzie nie ma pasty to powierzchnia jest gładka (czerwone strzałki), i nie ma nad czym dyskutować moim zdaniem.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Spoko, fajne fotki. Jak pisałem, tak nie się podoba i tak zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć!

Wypadałoby coś wstawić :D

Przez ten czas udało mi się sporo zrobić. Generalnie kadłub jest już prawie gotowy. Wykonałem nowe spawy i dodałem kilka na płycie silnikowej. Zimmerit zeszlifowałem zgodnie z sugestią kolegi, dodatkowo mocno go uszkodziłem. Na kadłubie dojdą jeszcze ślady trafień. Gąsienice i koła zostaną zdjęte do malowania. Pod kratami wentylacyjnymi nic nie ma, więc postanowiłem narysować i wydrukować uproszczony model wentylatorów i chłodnic. To teraz wieża.

 

s79JnXT.png

 

h4t6eqX.jpg

 

bjMV7Ag.jpg

 

Qk2Sd71.jpg

 

y107WHp.jpg

 

s36sD0P.jpg

 

WchZg25.jpg

 

6VNhhMl.jpg

 

HKj7E8E.jpg

 

G0JjTkc.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, narobiłeś się by wydrukować mało widoczne pod siatkami chłodnice to chyba km-u bez rozwiercenia lufy nie zostawisz 😉?.

W sumie sugerowałbym, przy takiej waloryzacji lufkę metalową ( np. : https://www.mojehobby.pl/products/MG-34-Panzerlauf-lufy-niemieckiego-karabinu-maszynowego-wersja-czolgowa-w-opancerzonej-oslonie-2-szt..html ) lub https://www.mojehobby.pl/products/Zestaw-2-luf-do-niemieckich-czolgowych-karabinow-maszynowych-MG-34.html ). 

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meser262 napisał:

Jaki pojazd chcesz odwzorować?

Z tego co widzę to na razie Masz parę  elementów z wersji późnej nie stosowanych w pojazdach jeszcze z zimmeritem  (sierpień/wrzesień '44).

 

Pozdrawiam

Krzysztof 

Model prosto z pudła, bez wzorowania się na czymkolwiek.

 

Całość już mamy, zostało parę detali i leci podkład.

 

lnHOkgr.jpg

 

CXseo87.jpg

 

f6rCPHI.jpg

 

XI8qqQd.jpg

 

cHxFX98.jpg

 

keJqiyW.jpg

 

Następnym razem chyba zainwestuje w większą ilość blaszek, bo te błotniki i osłony boczne średnio wyglądają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Cześć!

Przespałem parę miesięcy, a tu model trzeba kończyć.

 

Nałożyłem kilka kolorków, lecz mam do Was pytanie.

 

Posiadam aero H&S Ultra i podczas malowania średnio wychodzi mi granica między kolorami. To tak powinno być czy można zejść do czystszego przejścia?

 

dGzUu7B.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok.  To duży model, nie ma dużego rozbryzgu i odkurzu. Granice kolorów i tak się jeszcze pozacieraja, po filtrach, washach i olejach.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robertmodelarz napisał:

Jest ok.  To duży model, nie ma dużego rozbryzgu i odkurzu. Granice kolorów i tak się jeszcze pozacieraja, po filtrach, washach i olejach.

 

Dobrze wiedzieć, bo już chciałem kombinować i poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2022 o 16:34, IIQBAII napisał:

Przespałem parę miesięcy, a tu model trzeba kończyć.

Najwytrwalsi obserwatorzy cierpliwie czekali. 🧐

Granice kolorów wyglądają dobrze. 👍

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, IIQBAII napisał:

Jeśli chodzi o zielony to wybrałem XF-62, wydawał mi się najbardziej odpowiedni.

 

Hm... Każdy kolor, nawet ten z fabrycznej puszki, na modelu będzie ciemniejszy, trzeba by trochę rozjaśnić.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.