Skocz do zawartości

Tygrys II 1:35 Hobby Boss


IIQBAII

Rekomendowane odpowiedzi

1CLTbq2.jpg

 

Cześć!!

(Czekając na kalkomanię do Scanii) Rozpoczynam kolejny projekt, padło na tygryska od Hobby Boss.

Moim zdaniem model wykonany naprawdę świetnie. W zestawie otrzymujemy wykroje zimmeritu + elementy fototrawione.

Dodatkowo dokupiłem lufę, również od Hobby Boss.

Aktualnie model będzie robiony prosto z pudła, choć pewnie dodam coś od siebie.

Troszkę fotek:

cAxjNX3.jpg

 

PJc3Cep.jpg

 

PHyHUMO.jpg

 

4qyQymz.jpg

 

ZGKT95M.jpg

 

o7gDWs8.jpg

 

ahCL3ud.jpg

 

Rwl6hn1.jpg

 

(Biorąc pod uwagę Scanie mam nadzieję że pójdzie mi "trochę" szybciej)

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model i temat też. Pięknie odwzorowana np. faktura metalu, gąsienice chyba "pracujące". Biorąc pod uwagę cenę piękna sprawa. 

 

Natomiast zabawne, że producent nie daje żadnego opisu do proponowanych malowań.  Te  233 to jest chyba wzorowany na czołgu z 503 batalionu czołgów ciężkich  sfotografowanym w Budapeszcie w październiku 1944 r. Numer 224 to chyba ma być 501 b.cz.c. SS. Jeżeli tak to "4" ma ewidentnie błędną czcionkę a kolor niebieski (chyba z białym obrysem) jest mocno niepewny. No ale to są detale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mr_X napisał:

Natomiast zabawne, że producent nie daje żadnego opisu do proponowanych malowań. 
….

To jest charakterystyczne dla tego producenta - robiłem już kilka modeli od nich i w żadnym tego nie było.

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent proponuje 8 różnych malowań tego pojazdu. Brak informacji co do malowań również mnie zdziwiła troszkę. Osobiście postawię na trójbarwne malowanie. Gąsienice są ruchome, lecz wydają się bardzo delikatne. Co do numeracji to jestem trochę zielony, będę musiał poszukać informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten numer taktyczny "104" to chyba ma być 101 b.cz.c. SS z sierpnia 1944 r., z Francji. Jeśli tak, to czcionka i kolorystyka trochę nawalają. Najbliższe prawdy w tym wypadku jest chyba to, co proponuje Star Decals.

 

"100" to chyba 502 b.cz.c . SS w Berlinie (1945). A z rycerzem, to wiadomo 505 batalion.

 

Niemniej parę zgrzytów w kalkomaniach nie zmienia faktu, że jest to bardzo udany model.

36506_rd.jpg

Edytowane przez Mr_X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, IIQBAII napisał:

Z zimmeritem własnej roboty będę się bawić w przyszłych modelach, teraz poleci "pedantyczny" z pudełka. Trochę go obkroję aby uzyskać jakiś efekt eksploatacji.

Czaję ok, pisałeś przecież w pierwszym poście, spoko, pisałem  ogólnie teraz , tu  widać jednak że to wolna amerykanka była 🙂

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.