Skocz do zawartości

Su-24 Italeri/Dragon 1/72 Krzywa 1992


Psar77

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, mirage3 napisał:

Tak od dłuższego czasu obserwuję ten warsztat i tak zastanawiam się jakie ZUO  kazało zrobić akurat tą pokrakę z Dragona ? :haha: Miałem takiego kosztował z 4 dychy kupiony w gdyńskiej walentynce lata temu, początkowo szpan na wiosce ale jak go porównałem z rysunkami to go spakowałem wywiozłem do Gdańska  i szybka wymianka na Revellowskiego Tornado IDS  :mrgreen:

 

Masz napisane w pierwszym poście dlaczego ale jak większość po prostu tylko ogladasz fotki 😆😂 A tak na serio to wiem, że lichy w porównaniu do trumpka ale tutaj odbyło się to na zasadzie lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu 😁

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Psar77 napisał:

 

Masz napisane w pierwszym poście dlaczego ale jak większość po prostu tylko ogladasz fotki 😆😂 A tak na serio to wiem, że lichy w porównaniu do trumpka ale tutaj odbyło się to na zasadzie lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu 😁

Czytać czytałem ale czy to aż takie ZUO z Mordoru to nie wiem 😉 Tam jakieś inne siły nieczyste działały 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany poradźcie coś bo jeszcze chwila i suka pofrunie do kosza 🤬

received_3108746999451485.thumb.jpeg.2916215a2438cff9a4306b20a0c19001.jpeg

Ryłem i dziurkowalem igłą w oprawce, ale jak widać nie sprawdza się. Jaki rylec kupić, żeby dało się normalnie od szablonu zrobić panel nie czując przy okazji oporu materii jakby jechał pługiem na ugorze ? Zalaje to jutro cyjanoakrylem i jeszcze raz wyszlifuje bo przecież porażka na całej linii... 😕 I jakie nitowadelko zastosować, żeby zrobić imitacje wkrętów (zdecydowanie rzadziej niż standardowe nity) bo z ręki mi to słabo wychodzi ... choć w okręgach nawet wyszło...:

received_473510657519282.jpeg.d9b15d379bd38e163bfcb85f2f52d0ea.jpeg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnienwidzialem w Twoim wątku, ze używasz tego rylca - a ostrzysz go ? Czy nie ma takiej potrzeby ?

Nitowadła to mam fajne ale one robią nity bardzo blisko siebie a tu potrzebuję czegoś co robi w większej odległości więc może takie do 48 ? 🤔 W MH widzialem Excela jakieś- może by takie wypróbował?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tych Exeli są dupne. Kółko jest słabo osadzone, telepie się na boki, syf straszny

 

Rysik natomiast jest bardzo twardy, nie trzeba go ostrzyć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie polecić jakąś cienką, precyzyjną i STABILNĄ pęsetę do ultra małych części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kozborn napisał:

a możecie polecić jakąś cienką, precyzyjną i STABILNĄ pęsetę do ultra małych części?

 

https://www.mojehobby.pl/products/Peseta-uniwersalna-zagieta.html

 

polecam tą - sam takiej używałem z powodzeniem przy biżuterii do mojego Tomcata w 72 wiec sprawdzona w boju 🙂 I nie za miliony ☝

Edytowane przez Psar77
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 00:52, kozborn napisał:

a możecie polecić jakąś cienką, precyzyjną i STABILNĄ pęsetę do ultra małych części?

Ja polecam Italeri pęsetę . Posiadam i zadowolony. Nawet włosy mozna łapać tak precyzyjna.

https://www.mojehobby.pl/products/Precision-Tweezer-curved-2113470.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DamianosPL napisał:
  W dniu 31.12.2021 o 00:52, kozborn napisał:

a możecie polecić jakąś cienką, precyzyjną i STABILNĄ pęsetę do ultra małych części?

Też mam super pęsetę. Mi była potrzebna do olinowania na żaglowcach(m. in. kartonowy Dar Młodzieży z GPM).

 

Mianowicie pęsetę do diamentów, łapie wszystko i trzyma genialnie i jest pancerna. 

20220105_233504_compress4.thumb.jpg.3d64a2fd22dba3e92551ca3debfd1888.jpg20220105_233541_compress7.thumb.jpg.ac54665e2c48e00b5261d19270eba387.jpg

szczypce są ząbkowane.

 


https://allegro.pl/oferta/peseta-do-diamentow-f-7499129783

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze idzie. Z ryciem linii, z tego co ja się nauczyłem, to tak, że lepiej przejechać wzdłuż taśmy, czy szablonu dziesięć razy delikatnie, niż raz a mocno. Po pierwsze linia będzie delikatniejsza, a po drugie jeśli masz niejednorodną powierzchnię, tak jak u Ciebie, to w zależności czym szpachlowałeś/kleiłeś, to rysik/rylec, będzie się różnie zagłębiał. 

A jeśli mogę coś o narzędziach, to u mnie najlepiej się zawsze sprawdzała maszynowa igła do szycia. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości poszukam takowej igły. Dzięki za komentarz Marcin. Przy tej suce prócz tego, że są stare rowki pozaklejane to jeszcze sam plastik jest niewdzięczny - rylec badz igła mają tendencje do zacinania się, ześlizgiwania "z trasy" itd Dla porównania poryłem trochę inspekcyjnych na starym Miragu i wychodziły perfekcyjnie bez najmniejszego problemu. Dodatkowo tutaj niektóre panele są tak duże, że muszę je robić na raty bo nie mam takich szablonów- to wyjątkowo mnie dobija, ale walczę. Czasem też rylec od tak się jakoś ześlizgnie z trasy i trzeba zalewać CA cały panel bo łatwo się potem pomylić o część mm i już to będzie widać. No ale - powoli do przodu 🙂

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć zeslizgiwania zeszlifowuje warstwę kleju i później ryje. Ważne aby dac kleju się utwardzic i ryc dopiero po czasie ,daje godzinę wzwyż.Do linii jest igła krawiecka oraz trzy naostrzone pilniki jeszcze komunistycznej produkcji gdy stal była stala. W użyciu ok 20 lat bez ostrzenia.Szablony robiłem kiedyś sam, z puszki po piwach żywiec/ grubszą blacha/ po heinekenie potrafiły się odksztalcac.Jak robiłem ano szukałem rysunków lub sam rysowalem później na ksero nakleic na blachę i pilnikami rezac zadany ksztalt 

Edytowane przez em
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzechwy w tylnej części kadłuba są nitowane do kadluba przy pomocy blachy w kształcie litery L ,Można śmiało dociac 4 paski cienkiej samoprzylepnej foli Alu lub plastiku przykleić do brzechw i kadłuba oraz zrobić imitacje nitów. Nie będzie tak martwo w tym rejonie,to duża plaszczyzna.Te Brzechwy są chyba trzy segmentowe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czas dokończyć kolejny napoczęty model - ruski niestety ale z pięknego okresu upadku imperium więc niech będzie . Dobry poligon do nauki rycia bo jednak dużo płaskiej powierzchni :) Stare próby zaklejone i zeszlifowane - do boju zatem.

20230116_232510.thumb.jpg.9324151afa649fa349527676bf2feec5.jpg

 

Będzie też nitowanie - pierwsze próby wyszły zadowalająco 🙂

 

20230116_233016.thumb.jpg.fa42387bd4f13373abcbc85eb06c2523.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20230118_064601.jpg.e9ad33e5314941442ce94d48a304b95b.jpg20230118_064709.thumb.jpg.72b78f3ef1a93c2c7a1db727d838d745.jpg

Tyle na ten temat w PKL.... No ale nic powiedziane jaka to wersja ta "część sanolotow" ... Na fotce np jest M a ja robię wcześniejszą. Myślałem przez chwilę nad kammo bo ciekawsze niż kolejny szarak, ale jak nie ma kwitów żelaznych to nie ma o czym myśleć :)

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.