Skocz do zawartości

Hawker Tempest Mk.V F/Sgt Stanisław Domański ex.Heller 1/72


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Miałem dzisiaj zacząć malować model, a tu niespodzianka. Ten kto obsługiwał wtryskarki nie żałował oleju na formy, bo farba nie chce przylegać. Dobrze, że kupiłem litr benzyny ekstrakcyjnej do mycia modeli :D

To farbe malujesz bez podkładku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie testu na papierze zeszytowym jest błędem. Kartka inaczej przyjmuje (chłonie) farbę niż plastik. Dlatego albo powinieneś zrobić test na jakimś tworzywie (łyżeczka albo chociaż opakowanie po jugurcie etc) albo w ostateczności kartce papieru kredowego. Druga sprawa wybierasz odcień na białej kartce, w momencie kiedy będziesz malował na szarej powierzchni i w ten sam sposób powinieneś przygotować próbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Moses napisał:

Robienie testu na papierze zeszytowym jest błędem. Kartka inaczej przyjmuje (chłonie) farbę niż plastik. Dlatego albo powinieneś zrobić test na jakimś tworzywie (łyżeczka albo chociaż opakowanie po jugurcie etc) albo w ostateczności kartce papieru kredowego. Druga sprawa wybierasz odcień na białej kartce, w momencie kiedy będziesz malował na szarej powierzchni i w ten sam sposób powinieneś przygotować próbki.

 

Dobra, to jeszcze raz się zrobi porównanie. 

Zrobiłem na kartce,bo akurat gdzieś mi się zapodział messerchmitt na którym testowałem farby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o samo sprawdzenie koloru to kartka poradzi. Zwłaszcza jeśli grubo nałożone. Ale jeśli proces malowania ma się wpisywać w obecnie modny model, gdzie pojawiają się takie określenia jak: basing, budowanie koloru itp. to Moses ma rację. Tyle, że na tym kawałku plastiku trzeba by przeprowadzić cały docelowy, malarski proces, żeby zobaczyć co wyjdzie. A w przypadku pytania na forum to w każdym razie wystarczy wypisać tylko numer farby. Rzetelnie odpowiedzieć może i tak tylko ktoś, kto ma tę chemię w domu i może na nią spojrzeć. Podkreślenie pojawiło się, bo wiadomo - ten ktoś musi jeszcze wiedzieć o czym mówi i mieć wzrok pozbawiony szkodliwych w tym przypadku wad :). Zniekształcenia kolorystyczne zdjęć i obrazu monitora mogą być nawet większe niż różne modelarskie zabiegi.

 

Na moim monitorze Pactra... 😆.

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greatgonzo napisał:

 

 

Na moim monitorze Pactra... 😆.

 

I właśnie pactry użyję, bo kilka maszyn RAFu już nią pomalowałem.

 

Śpieszmy się kochać Pactrę, póki jest w magazynach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pomalowałem w odpowiednie plany kamuflażu używając zielonej Pactry. Już chciałem malować pasy, ale najpierw żółte pasy na natarciu skrzydeł.

 

Tak sobie oglądałem model w ręce i patrzę, że ma złe karabinki, a powinny być Hispano 20 mm po dwa w każdym skrzydle.

No cóż. Albo cztery działka w cenie modelu, albo będę rzeźbić z wykałaczek :szczerbol:

obraz.thumb.png.5a8d642b9c931e344c66bb85f3538f6a.png

 

 

20220105_232720.thumb.jpg.f4b9815b2d162cfca5c7bd51929b6fd0.jpg

 

A jakby ktoś pytał dlaczego ma takie plamy, to od razu odpowiadam, że w tym miejscu będą pasy D-Day.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się ,że umknęło Tobie miejsce na lewym skrzydle przy połączeniu z kadłubem . Trzeba by dopieścić , bo potem będziesz miał trzy warstwy do poprawienia . 

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hello napisał:

Wydaje się ,że umknęło Tobie miejsce na lewym skrzydle przy połączeniu z kadłubem . Trzeba by dopieścić , bo potem będziesz miał trzy warstwy do poprawienia . 

Hello

 

Melduję wykonanie zadania :rozkaz:

 

20220108_093343.thumb.jpg.af2de4c6e8e9c7f2bf344a60219f161a.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem miejsce szlifowania i domalowalem maty do wchodzenia na skrzydło. Jak się uda to wieczorem zacznę malować białe pasy.

 

Zastanawiam się, czy nie zamaskować modelu i nie użyć farby w sprayu z puszki do pomalowania białego. 

 

 

20220108_114435.thumb.jpg.b34f13938ccbd56afb82f766a7e7b9cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

Zastanawiam się, czy nie zamaskować modelu i nie użyć farby w sprayu z puszki do pomalowania białego. 

 

Nie masz aerografu ? Jakich farb używasz ?

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hello napisał:

 

Nie masz aerografu ? Jakich farb używasz ?

 

Maluję pędzlem. A obecnie używam farb pactry i hataki, a model tego tempesta pomalowałem: szare to hataka, a zielony i interior green to pactra.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kolekcjoner WP napisał:

pomalowałem: szare to hataka,

 

U Ciebie też szary Hataki "skręca" w stronę fioletu . Tak przynajmniej na zdjęciu się wydaje , nieznacznie i nieistotnie . Ja to widzę , bo u siebie mam jeszcze gorzej .

Mam  dwa zestawy Orange do MiGa-29 w których gunship gray , czyli też szary nie nadaje się do użycia przez ten wtręt fioletu . Z tym , że u mnie jest o wiele bardziej "zabrudzony" fioletem . Nieakceptowalnie  i już , szkoda pieniędzy. Tak się cieszyłem , bo pudełeczko ładne , buteleczki z zakraplaczem no i zestaw .

 

Co do białego to najlepiej zrobić próbę na boku jak lepiej wyjdzie , pędzel czy spray . 

 

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wymysl napisał:

Biała pactra tak Ci pokryła kamuflaż? Zdziwionym.

No właśnie ja też jestem w szoku jak ładnie siadła, bo bialy i żółty z pactry bardzo słabo pokrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.