Skocz do zawartości

1:32 Siemens Schuckert SSW D.III Roden + Part + scratch


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Poniżej prezentuję moje pierwsze podejście do modelu w skali 1:32. Co prawda za młodu kleiłem kartonówki w skali 1:33 ale plastik to zupełnie co innego :) Spodobało mi się jedno z prawdopodobnych malowań (według interpretacji czarno-białego zdjęcia).  W modelu postanowiłem dodać całe wnętrze oraz "działający" silnik kontr-rotacyjny Siemens-Halske Sh.III. Kolega Xmald podpowiedział mi również jak można wzbogacić nieco kalki Rodena.

 

Połówki kadłuba oczyszczone wewnątrz i dodane listwy żeber i podłużnic:

 

 

 

 

 

2.jpg

3.jpg

 

Przygotowane nowe siedzenie (jeszcze bez obicia na siedzisku)

 

4.jpg

 

 

Edytowane przez Marudek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik Rodena postanowiłem wzbogacić kilkoma dodatkami. Najpierw wystrugałem nowe rury kolektora spalin, pokrywy cylindrów i zawory - a potem je odlałem z żywicy. Potem przygotowałem przekładnię dzięki której silnik kręci się w kierunku przeciwnym do ruchu śmigła.

 

 

5.jpg

6.jpg

7.jpg

 

Powinno to działać tak:

 

Mj2zUld.gif

 

Edytowane przez Marudek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Bardzo spodobał mi się poniższy model i zapragnąłem takiego na swojej półce - tyle że w inne skali :)

 

 

 

A tak wygląda pomalowane śmigło i skończony silnik. W dolnym panelu otworzyłem wszystkie skrzela - to zdaje się był wypust spalin.

 

 

 

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

14.jpg

 

Po pomalowaniu silnik jeszcze działa:

 

niMreca.gif
 

Edytowane przez Marudek
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - co prawda żeber w nim nie będzie ale bardzo mnie korci, żeby kiedyś zrobić odartego szmatopłata 😎

 

Przed zamknięciem połówek kadłuba poprawiłem jeszcze uchwyty w bokach kadłuba. A z zewnątrz dodałem wytermoformowane chwyty powierza i kilka paneli. Potem pomalowałem kadłub i kołpak śmigła.

 

 

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

 

Wreszcie przyszedł czas na kalki. Położenie ich kosztowało mnie sporo nerwów, ale jeszcze nie osiwiałem :D  Przygotowałem sobie szablon który wskazuje miejsca gdzie wypadają taśmy wzmacniające. Wyciąłem je z rezerwy kalkomanii dołączonej do zestawu Rodena. Ale przed nałożeniem pasów psiknąłem miejsca w których wypadają ciemnym podkładem. Po nałożeniu pasów zrobiłem jeszcze test malowania przez rajstopy 😆 Jakkolwiek to brzmi efekt wydaje mi się dużo lepszy niż prosto z pudła.

 

 

 

 

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

Edytowane przez Marudek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudek !  jak ja się cieszę że Waszmość się pojawił bo wieki nie widziałem  :piwo:

jużem myślał że jaki covid czy inne plugastwo dopadło i sponiewierało tak zacnego modelarza  :mrgreen: 

 

a co do Siemensa to rewelacyjnie to wygląda :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mav - nie, na szczęście zdrowie na razie mi dopisuje :) Po prostu dopadł mnie chroniczny brak czasu. I o ile znajdę chwilę czasu żeby pomiędlić w łapach plastik, to  nie mam go już tyle żeby regularnie odwiedzać forum. Ale tak się ucieszyłem z tego modelu że musiałem się tym podzielić na forum :D Żonka również zauważyła moją radochę i sprezentowała mi kolejne modele w skali 32 więc w krótce będzie nowa relacja 😎

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Marudek napisał:

Żonka również zauważyła moją radochę

 

Czy po tym, że nie znalazła jednej pary rajstop? Napisz, proszę, o jaki test chodzi. Aha, bardzo ładny ten kolorek na kadłubie. Co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test jest na zdjęciu od tymi z szablonem do taśm wzmacniających. Po prostu nakleiłem na siebie kilka kalkomanii na kawałku plastiku i psiknąłem szarym przez naciągnięte na to rajstopy.

 

Ten sposób podpowiedział mi Xmald ale zanim odważyłem się spróbować tego na modelu ‐ postanowiłem najpierw pomalować niepotrzebny kawałek kalkomanii.

 

Rest się powiódł więc potraktowałem tak resztę płatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaruk - do pomalowania kadłuba zaopatrzyłem się  farbę Mr Color 34, ale była za jasna. Ostatecznie zrobiłem mix farb żeby uzyskać kolor jak najbliższy tego z YT.

 

greatgonzo - nigdy nie oglądałem płóciennego poszycia z bliska. Ale np kalki Lukgraph i inne imitują płótno. Może trik z rajstopami nie daje tak dobrego efektu jak te kalki, ale moim zdaniem bez tego  wyglądałoby dużo gorzej.

 

Możliwe że do kolejnego niemieckiego szmatopłata zaopatrzę się w kilka takich arkuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 14:28, Marudek napisał:

Żonka również zauważyła moją radochę i sprezentowała mi kolejne modele w skali 32 więc w krótce będzie nowa relacja 😎

taka żonka to skarb    :piwo:

to rozumiem że przerzucasz się na 32 i już nie będzie żadnych nowych "bajerów w 144"  ?   :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.