Skocz do zawartości

Curtiss H-75 Hawk. Raczej na surowo


Baas ArK

Rekomendowane odpowiedzi

Klątwa piątku 13-tego zadziałała 😉. Przy ścieraniu washa urwałem jedną lufę prawoskrzydłowych k.m., jedną z osłon lewego podwozia, lewy ster wysokości i kawałek :"2".  Ale szkody naprawione, urwane elementy wklejone, a do naprawy kalki użyłem wykopanej z czeluści dna piekieł (czyt. domowego magazynu resztek 😉) przyciętej dwójki Techmodu z epoki kamienia łupanego do BF-109E. Oczywiście trzeba było najpierw pociągnąć ją Liquid Decal Film.

IMG_20220515_185837.thumb.jpg.a00f0f7c3814775fef5c05312fa871de.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by kończyć tą telenowele. W sumie to myślałem, że dziś skończę, ale wyciągane z plastiku linki do anteny pękały na zakrętach, więc na razie dosycha sobie żyłka pociągnięta miedzianym 171 humbrola i jutro będą ciął i wklejał. Słabo wyszło mi przygotowanie pod kalki, bo macie miejscami zaczęły się srebrzyć pod serialem i pod "2".

IMG_20220522_201809.thumb.jpg.1e0eccbb99c68ab4ab05393bef80a4a6.jpg

Śmigło zostanie zamontowane na koniec.

 Nie orientuje się czasami ktoś czy oszklenie klejone Clearfixem daje się W miarę łatwo zdjąć? Farba mi podciekła i chciałbym to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Baas ArK napisał:

czy oszklenie klejone Clearfixem daje się W miarę łatwo zdjąć?

Bez problemu - możesz dla łatwości przejechać ostrzem Olfy i "włala" jak mawiają francuskie projektanty

Model wyszedł b. ładnie  biorąc pod uwagę materiał wyjściowy

 

23 minuty temu, Baas ArK napisał:

wyciągane z plastiku linki do anteny pękały na zakrętach, więc na razie dosycha sobie żyłka

Zdecydowanie polecam  zamiast żyłki odrosty z korzenia pietruszki :super: Zyskujemy dwie pieczenie przy jednym ogniu - odrosty na linkę anteny a pietruchę do zupy :mrgreen:

Jeżeli nie wypali za pierwszym razem (a przy okazji zupa wykipi) to polecam taką nitkę:

 

https://jsc.pl/pl/narzedzia-i-materialy-modelarskie/421-syntetic-thread-diameter-004-mm-length-15-m-1640-yd-k-017.html

Po użyciu i  pomalowaniu na stalowo wygląda tak:

DSCF3288.thumb.JPG.4cfaf6f429c5e066ef7ef0b77af3664c.jpg.cff306690ec8fb633c5d41ac60ff6aed.jpg

 

DSCF3527.thumb.JPG.f87f5f08d55384269f4545e4c01fa416.jpg.6f738e1a6af72a25d54372fc18614635.jpg

 

Ale oczywiście można nadal stosować żyłkę (z czasem się kurczy odrobinkę i wygina maszt :chytry:)

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, abtb napisał:

Bez problemu - możesz dla łatwości przejechać ostrzem Olfy i "włala" jak mawiają francuskie projektanty

Podziękował.

Cytat

Model wyszedł b. ładnie  biorąc pod uwagę materiał wyjściowy

Osobiście nie uważam tego za mistrzostwo, co najwyżej za okręgówkę. No może B klasa 😉. ale fakt jestem zdumiony przejrzystością oszklenia.

Cytat

Zdecydowanie polecam  zamiast żyłki odrosty z korzenia pietruszki

:wow: Że co? Tego patentu nie znam...:hmmm:

Cytat

Ale oczywiście można nadal stosować żyłkę (z czasem się kurczy odrobinkę i wygina maszt :chytry:)

Żyłkę stosuję od lat (wymiennie z ciągnionym plastikiem) malując w zależność od potrzeb miedzianym (anteny) lub stalowym (naciągi np. PO-2, galeria wrzucona lata temu) i nie stwierdziłem zbytnich wygięć, ale też nie naciągam jej zbyt mocno. Tylko tyle, żeby nie zwisała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2022 o 20:42, Baas ArK napisał:

wyciągane z plastiku linki do anteny pękały na zakrętach, więc na razie dosycha sobie żyłka

Ja do anten używam nitek z rajstop: elastyczne, daje się regulować grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wymysl napisał:

Ja do anten używam nitek z rajstop: elastyczne, daje się regulować grubość.

 

Z nitkami z rajstop jest ten problem, że przed użyciem trzeba je przeciągnąć klejem, żeby się nie rozdzielały. 

 

Ja korzystam z plastikowej  żyłki wędkarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

żeby się nie rozdzielały. 

Po naciągnięciu? Nie spotkałem się... .

 

Aaaa, chyba, że chodzi o końcówkę. Dla mnie nie problem :).

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No i dobra... Hawk olinowany, śmigło na miejscu i to by było na tyle.

IMG_7035.thumb.JPG.e22a13d930550dcd076dd3420fd6ea90.JPG

 

Podsumowując: MC jaki jest każdy widzi, ma lepsze i gorsze klony. Przy Aichi miałem proporcjonalnie mniej roboty niż przy Hawku. I częściowo pod wpływem Aichi pomyślałem sobie: nie może być aż tak źle. I dlatego zabrałem się za Hawka. Efekt? Po japońsku: jako-tako. Dla chętnych: GALERIA

Tak więc melduję ukończenie:

1. D-05 Aichi D3A1

2. D-214 Curtiss H-75 Hawk

3. D-?? Swój udział w projekcie (o ile znowu nie odbije mi palma)

Edytowane przez Baas ArK
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.