Skocz do zawartości

1:72 T-55AM Merida


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Ładny, solidny ten spaw - może ten pancerz jednak nie odpadnie po pierwszym trafieniu...

 

A ja narysowałem takie kalkomanie:

image.jpeg.7120527071d435c21f9d42f93dccaed8.jpeg

 

Jak już pisałem, 18 Pułk Zmechanizowany. Chciałem Was poprosić o propozycje ewentualnych uzupełnień i jeszcze czy moglibyście mi polecić kogoś, kto by mi to wydrukował.

 

Z góry dziękuję, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pmroczko napisał:

Cześć!

 

Ładny, solidny ten spaw - może ten pancerz jednak nie odpadnie po pierwszym trafieniu...

 

A ja narysowałem takie kalkomanie:

image.jpeg.7120527071d435c21f9d42f93dccaed8.jpeg

 

Jak już pisałem, 18 Pułk Zmechanizowany. Chciałem Was poprosić o propozycje ewentualnych uzupełnień i jeszcze czy moglibyście mi polecić kogoś, kto by mi to wydrukował.

 

Z góry dziękuję, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Kalki na zamówienie drukuje MrDecal

https://mrdecal.zolnierowi.cz/

i Modelmaker

http://www.modelmaker.com.pl/

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę za późno, ale zestaw T55am2b tej samej firmy wydaje się bliższy Meridzie. Ma system paliwowy  jak w Meridzie i dodatkową wersję płyty górnej silnika też bliższą naszemu wariantowi.

Edytowane przez majkel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ale teraz piszesz o 1:35 prawda? W 1:72 chyba ten Revell jest najbliżej - chyba, że ktoś zna lepszy zestaw startowy.

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez pmroczko
Ponowne zastanowienie się :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyny zestaw w 72 z jakiego po przeróbkach można zrobić Meridę. O wieży napisałeś sam, kadłub tojuż wcześniej napisałem i dałem zdjęcia. Można jeszcze zewnętrzny system paliwowy zrobić i uzupełnić o zawory bo to polski patent, po drugie same zbiorniki tak łyso wyglądają. Pozdrawiam i kibicuję OLO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

W końcu części przyszły - prysnąłem je lekko podkładem i wyglądają tak:

 

czesci1.jpg

 

czesci2.jpg

 

czesci3.jpg

 

Zaraz zobaczymy, jak to pasuje do modelu.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Bardzo dziękuję za komentarze.

@bulik58- wydruk jest z shapeways, miałem jeszcze kupon rabatowy... U nich niestety trzeba niektóre powierzchnie delikatnie przeszlifować, już to robiłem. Jeśli chodzi o 1:35 to zbiera się już grupa ludzi i myślę, że taki zestaw się pojawi. Dam znać, jak już będę coś wiedział.

@OLO- jak Ci się spieszy, to mogę wrzucić to na sprzedaż na Shapeways i miałbyś to w ciągu tygodnia. Alternatywnie mógłbym Cię skontaktować z kolegą który ma drukarkę 3D i jakoś byśmy się we trzech dogadali. Koszt dwóch wydruków z Shapeways z przesyłką to jakieś 30€.

 

A pisze to, bo zrobiłem przymiarkę i wygląda na to, że większych problemów z pasowaniem nie ma:

montaz1.jpg

 

montaz2.jpg

 

Strop wieży na razie na sucho mocowany. Oczywiście pozycja wyrzutni granatów jest dosyć umowna, ale cieszę się, że udało mi się wymodelować w 3D te dość skomplikowane krzywizny i wystarczy lekko wybrać wyrzutnie pod włazami i pasują. Same rury wyrzutni zrobiłem osobno i zakończone kulką która wchodzi  w walcowe wycięcie w podstawach wyrzutni, żeby można było precyzyjnie ustawić je na kierunku. Celownik/dalmierz ma od dołu szpilkę, która ustala jego położenie w otworze przed włazem dowódcy.

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 11:37, tomaszekpoz napisał:

W tej konwersji jest trochę zdjęć 😉

Tak to wygląda:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszsz, proszsz - cała wywrotka zdjęć 🙂

Ale bardzo ładne. Trochę jestem zaskoczony jakie długi są te "rury" po obu stronach działa, które osłaniają okna celownika i karabinu maszynowego.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 15:58, pmroczko napisał:

Proszsz, proszsz - cała wywrotka zdjęć 🙂

Ale bardzo ładne. Trochę jestem zaskoczony jakie długi są te "rury" po obu stronach działa, które osłaniają okna celownika i karabinu maszynowego.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Takie były:

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bulik58 napisał:

Tez mialem podobny problem , tertaz probowalem obejrzec co tam jest i.... zdjecia Wolny sa tak male ze ..... sa do niczego.

 

Przeszli mi na PW swój mail, to Ci podeślę te zdjęcia.

Miałem ten zestaw i mam zgrane te zdjęcia na dysk. 

 

Tak na marginesie, ten zestaw to straszna kaszana.

Kadłub jeszcze od biedy ujdzie ale wieża, to koszmar.  

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

To ja chciałbym pokazać dalszy etap mojej walki w skali 1:72:

wieza1.jpg

 

wieza2.jpg

 

wieza3.jpg

 

W następnym kroku chciałbym zamontować rury wyrzutni granatów dymnych.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pmroczko napisał:

A - z czystej ciekawości - co w nim takiego złego jest?

 

Może inaczej, napisze co jest dobre 😉 

Jedyne co jest w miarę ok, to: czujnik meteo, głowica detekcyjna WPL-1 i pojemnik na gaśnice. 

 

O panarzenie na wieży  ma zły kształt, głównie te po lewej stronie, w zestawie obie części pancerza wyglądają jak by miały takie same kształty. W rzeczywistości prawe pancerz różni się kształtem od lewego. Mocowania pancerza też pozostawia wiele do życzenia.

Pojemnik na SKO też ma zły kształt. 

 

Mocowanie wyrzutników granatów dymnych są za małe + rury wyrzutników granatów mają za małą średnicę, ustawienie samych rur też pozostawia wiele do życzenia. 

Wieża była za mała - wiem silikon lubi się kurczyć, beczki na paliwo krzywe i jajowate w przekroju.

To tak na szybko. 

 

Pozdrawiam

Jacek,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.