Skocz do zawartości

1:72 T-55AM Merida


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

BHmodels - ano jest, niech ją szlag trafi... Tyle że chyba z tym modelem wiele związku to nie ma... Chociaż jak takie rzeczy się zaczynają, to trochę kleić się odechciewa - ale z drugiej strony to klejenie to jakaś forma ucieczki. Póki fizycznie nie trzeba uciekać, to można i tak.

 

No i w ramach tej ucieczki obejrzałem kilka dodatkowych zdjęć, jeżeli chodzi o tył Meridy i wywaliłem ten kątownik, co to go Revell dał, bo na wielu zdjęciach nie ma go nawet śladu, a za to dołożyłem beleczkę. No i te podnóżki do wsiadania, o których pisał Pitt35 - wybaczcie tylko, że klejenia jeszcze nie poszlifowane, ale chciałem zdążyć ze światłem do fotografowania, a klejenia już "się szlifują". I teraz to już chyba tylko pomalować, co?

 

paint05.jpg

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dzięki za komentarz. Lin holowniczych już nie będę ruszać. Może dołożyłbym jakieś obejmy do tej belki - miałbyś tu jakąś podpowiedź albo informację jak to jest najczęściej mocowane?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dzięki za komentarz!

Coś mi się wydaje, że w 1:72 trzeba się troszkę wyluzować z tym "łederingiem". Poza tym model jest robiony dla kolegi, a poza modelarzami ludzie zwykle lubią w miarę czyste sprzęty, także nie będę robił tu taplającej się w błocie świnki. Jeśli chodzi o obicia, to zobacz na ostatnie dwa zdjęcia - najbardziej obite chyba są beczki z tyłu. Myślę, że niedługo będę to malował, to zobaczymy, co mi z tego wyjdzie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - dla Ciebie najbardziej naturalny jest pojazd muzealny, mnie zależy raczej na pokazanie wozu w służbie na samym początku lat 90-tych (tak mój kolega jeździł a to dla niego jest robione). Zgodzimy się, że o beczki nikt nie dbał, bo się nie opłacało - no to skoro nikt o nie nie dbał, to chyba naturalne jest, że najbardziej styrane na całym czołgu były? Skoro nie były odnawiane, a reszta czołgu przynajmniej jednak trochę tak?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Udało mi się dorwać do aerografu i pomalowałem górę czołgu. Zrobiłem bury preshading, na szaro pomalowałem boki, a na górę dałem trawiasty zielony:

 

paint06.jpg

 

paint07.jpg

 

Jak już to wyschło, to podmalowałem niektóre detale i dałem na to brązowy wash:

 

paint08.jpg

 

paint09.jpg

 

paint10.jpg

 

Teraz będę malował dalsze detale i chcę też przemalować beczki na kolor podrdzewiałego ocynku 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyszedł fajnie, jednak ten kolor to trochę od czapy wyszedł.  Hataka robi całkiem fajne kolorki do pojazdów LWP i radzieckich z czasów Paktu Warszawskiego:

 hataka-htkas24-warsaw-pact-afv-panel-lighting-se.jpg

Najbardziej do Meridy nadają się kolory:

Hataka A111 RED-LINE Warsaw Pact Green Base - 17ml

Hataka A112 RED-LINE Warsaw Pact Green Shadow - 17ml

Hataka A113 RED-LINE Warsaw Pact Yellow Green - 17ml

Boczne fartuchy były wykonane ze zbrojonej gumy i one raczej nie rdzewiały.

2217.jpg.eaed03e06fa31257cfbc836ac9087b7b.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R_Mazzi, @robertmodelarz- bardzo dziękuję za komentarze!

 

Z tym brązowym to raczej chodziło mi o błoto/pył niż o rdzę, dlatego na gumach z boku też trochę jest (chociaż minimalna ilość). Pod wydechem na gumach są, z tego co widziałem, przymocowane blachy, które mają tendencję do rdzewienia.

 

Robert - jak się porówna obrazek, który wkleiłeś do tego co na pudełku Hataki jest, to ja aż tak daleko nie odjechałem! Spróbuję następne zdjęcia na innym tle zrobić, żeby lepiej oddać ten kolor który w rzeczywistości na modelu jest.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

No to model prawie skończony - chyba, że jeszcze coś zauważycie...

Na początek fota przy słabym świetle dziennym - nie mogłem czekać na lepsze światło, bo trzeba było do roboty iść... Za to kolor jest odwzorowany dosyć wiernie:

paint11.jpg

 

A teraz podobna fota przy świetle eksperymentalnym:

paint12.jpg

 

I następne:

paint13.jpg

 

paint14.jpg

 

paint15.jpg

 

paint16.jpg

 

paint17.jpg

 

paint18.jpg

 

paint19.jpg

 

paint20.jpg

 

paint21.jpg

 

Zrobię jeszcze foty przy lepszym świetle - najprawdopodobniej w weekend. Bardzo dziękuję za uwagę, pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

No to za późno napisałeś - dzisiaj właśnie wręczyłem model koledze...

 

A przedtem słońce tak ładnie świeciło i porobiłem trochę fot:

 

T55AM_09.jpg

 

Zapraszam do galerii:

 

 

Dodam tylko, że może zainspirowany Waszymi komentarzami za jakiś czas wezmę się za jeszcze jedną Meridę, tym razem dla siebie, też w skali 1:72, ale tym razem z trałem przeciwminowym i ładunkami wydłużonymi... Zobaczymy kiedy...

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Drodzy panowie poszukuję rysunków wyrzutni włwd z czołgu t55. Czy któryś z panów jest może w posiadaniu takowych i skory się podzielić szkicami ?

Edytowane przez MaksC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe pytanie... Ja niestety nie dysponuję... Ale mogę zadeklarować, że jeśli te rysunki się znajdą, to ja to narysuję w trójwymiarze!

 

Z góry dziękuję za materiały i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaksC napisał:

Drodzy panowie poszukuję rysunków wyrzutni włwd z czołgu t55. Czy któryś z panów jest może w posiadaniu takowych i skory się podzielić szkicami ?

 

Chodzi o stelaż/mocowanie pod pojemnik,  czy o sam pojemnik PW-ŁWD ?.

ŁWD_15 a.jpg

Edytowane przez bigmodel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.