Skocz do zawartości

Jagdpanther 1:72 (Revell)


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

Schneller! Jeszcze dzisiaj musimy być w Normandii!

Żołnierze 654 Schwere Heeres Panzerjager Abteilung spodziewali się tego od dawna, ale i tak wiadomość spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Jest niedługo po świcie. Teraz trzeba się spieszyć, wszystko musi być zrobione przed pierwszym rajdem Jabos... Zaczęli uwijać się jak w ukropie...

c0ad152af8a20f74.jpg

6d90f6fdda80bda7.jpg

8a3d8adce909b02a.jpg

11bfcb1439a5c466.jpg

76f23648c686baf3.jpg

88f6385e393c9537.jpg

4851e28bf8d22296.jpg

pozdrawiam - Żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztatowo modelik zrobiony jest schludnie, czysto i ze smakiem, naprawdę miło zawiesić oko. Niemiej nie byłbym sobą gdybym w temacie Panther nie zwrócił uwagi na kilka detali.

 

Otóż dżentelmeni ci będą mieli naprawdę problem jak się znaleźć w Normandii. Pojazd wygląda na finalna produkcję zakładów MNH, kolorem bazowym powinien być zielony, a pojazd ten nijak nie mógł się znaleźć w Normandii bo jest to produkcja co najmniej ze stycznia 45. Druga sprawa to nie pomalowane wizjery i złe uniformy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Najpierw nie dowierzałem że to 1/72 no ale niech będzie.

Podziwiam cię z perfekcje, rispekt i

Na przedostatnim zdjęciu nawet się nabrałem, myślałem że to prawdziwe zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest zaje... no... Ale z tego co wiem ta wersja była bodaj produkowana od grudnia 1944. Poznałem to po wydechach i lewym wentylatorze. Wiem bo mam Jagdpanther 1/35 z Tamiya i w instrukcji pokazany jest prawidłowy sposób dobrania części do wersji. Ten błąd zauważył również kolega Patterson. Mimi wszystko wykonanie bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, ale plama! Będę musiał ich na jakiś inny front wysłać, bliżej Berlina niż Normandii...

Chyba powinienem napisać o scence trochę więcej: model to oczywiście Revell, jak na tego producenta przystało bardzo sympatyczny; blaszki to Part, w sumie trzy zestawy: podstawowy, osłony boczne i gąsienice. Jeśli chodzi o gąsienice to był to wyjątkowo pracochłonny pomysł (nigdy więcej!). Figurki wyrobu Preisera z zestawu niemieccy czołgiści, amunicję, skrzynki i beczki zrobił Attack.

Model ten jest dla mnie szczególny - kiedy go zaczynałem moja córka właśnie przyszła na świat, kiedy kończyłem miała trzy lata... (kleiłem w tzw. "wolnym czasie") Teraz Martyna ma pięć lat, sklejała już ze mną Ferdynanda (wyszła specjalna wersja basic dla dzieci) i chce mieć Hetzera. Ale krzywdy dziecku chyba nie zrobiłem?

PS. Czy zawsze trzeba porównywać małe modele do skali 1:35? Podziałka 1:72 daje przecież niesamowite możliwości... Dla niedowiarków jeszcze jedna fotka:

aff3631442bfaad5.jpg

Mogę je pokazać, bo wreszcie udało mi się wyprodukować monetę jednogroszową wielkości pięciozłotówki

Dziękuję za wszystkie opinie, zwłaszcza specjalistom od niemieckiej pancerki. Obiecuję, że się podciągnę, jakby co wiem kogo pytać.

PS2. Dziękuję koledze Mariuszowi, który zrobił dla mnie zdjęcia oraz fotomontaż (podobnie było z T-34), naprawdę znasz się na rzeczy

Pozdrawiam wszystkich. Żółwik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORDER81 linki są już w zestawie można też kupić albo z linek od hamulców w rowerze(ale one tylko do 1/35 pasują).

Jest też wiele innych sposobów o których nawet ja nie wiem.

 

 

 

 

P.S. Miłych wakacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.