Skocz do zawartości

Gaz Tiger M - 233115 1:35


orzechu500

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, orzechu500 napisał:

Fajnie sobie tutaj gaworzycie o lateksowych rękawiczkach,  nie ocenianiam, nie krytykuje, jestem tolerancyjny, wspieram każdą opcję xD powiedzcie mi lepiej, jak zabezpieczyć cały ten majdan w rowie i rzeczony rów również przez żywicą. Tak wiem, trzeba wysmarować najpierw wszystko cienką warstwą żywicy  i dać się jej utrwalić, ale, czy ta zywica nie zrobi kuku wszystkim malunkom? Tam są emalie, celuloza, akryl, wikol... podejrzewam, że lakier będzie dobrą opcją, tylko który nie zareaguje z epoksydem? Lałem żywice dwa razy w życiu, raz wyszło pięknie- lałem na nie malowane podłoże. Drugi raz na malowane i wyszła z tego kupa ( nie wiem co było przyczyną, czy zle proporcje czy może dodanie akrylu do mieszanki). Mam epidian 652...

Ja korzystam do robienia wody z gotowego produktu od Vallejo jedno składnikowa wylewa cienkimi warstwami . 

z żywicami 2 składnikowymi jest tak że potrafią osiągnąć wysoką temperaturę, i faktycznie potrafią uszkodzić pracę. 

Może jakiś plac do testów zrobisz

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Bartosz Ciesielski said:

Ja korzystam do robienia wody z gotowego produktu od Vallejo jedno składnikowa wylewa cienkimi warstwami . 

z żywicami 2 składnikowymi jest tak że potrafią osiągnąć wysoką temperaturę, i faktycznie potrafią uszkodzić pracę. 

Może jakiś plac do testów zrobisz

 

Której? Ten żel taki mleczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przygody z żywicą są takie jak na zdjęciach. W pierwszym przypadku lałem 2 cm na raz i tak dwie warstwy, został jeden bąbel, drugi przypadek to 1,5cm i glut. Fakt, za pierwszym razem mieszałem ponad 100 gram żywicy, za drugim ledwie 20 i niedokładność wagi mogła tu zadziałać 

IMG-20220331-WA0000.jpg

IMG-20220331-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem trochę przepsut i rów, dobrudzilem i ogloniłem, dorzuciłem kilka butelek, dosialem trawki - nad nią trochę jeszcze popracuje, chce ją trochę bardziej stonowac. Domalowałem pierdoly typu haki w płytach betonowych i tak powolutku do przodu.

20220402_210110.jpg

20220402_210136.jpg

20220402_210132.jpg

20220402_210122.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2022 o 19:32, orzechu500 napisał:

Fajnie sobie tutaj gaworzycie o lateksowych rękawiczkach,  nie ocenianiam, nie krytykuje, jestem tolerancyjny, wspieram każdą opcję xD powiedzcie mi lepiej, jak zabezpieczyć cały ten majdan w rowie i rzeczony rów również przez żywicą. Tak wiem, trzeba wysmarować najpierw wszystko cienką warstwą żywicy  i dać się jej utrwalić, ale, czy ta zywica nie zrobi kuku wszystkim malunkom? Tam są emalie, celuloza, akryl, wikol... podejrzewam, że lakier będzie dobrą opcją, tylko który nie zareaguje z epoksydem? Lałem żywice dwa razy w życiu, raz wyszło pięknie- lałem na nie malowane podłoże. Drugi raz na malowane i wyszła z tego kupa ( nie wiem co było przyczyną, czy zle proporcje czy może dodanie akrylu do mieszanki). Mam epidian 652...

Może jeszcze nie za późno.

Co do zabezpieczenia przed żywicą (o ile nie masz zamiaru korzystać z akrylowej) użyj np Mod Podge gloss. Przyda Ci się on także do zrobienia "fal" na wodzie.

No i oczywiście przyda się podmalować teren by był "mokry".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, jonathan said:

Może jeszcze nie za późno.

Co do zabezpieczenia przed żywicą (o ile nie masz zamiaru korzystać z akrylowej) użyj np Mod Podge gloss. Przyda Ci się on także do zrobienia "fal" na wodzie.

No i oczywiście przyda się podmalować teren by był "mokry".

 

 

Dzięki! nie zacząłem jeszcze lać ani gruntować, mod podge gdzieś mi się przewinął w koncepcjach, nie mam ale przetestuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, orzechu500 napisał:

Dzięki! nie zacząłem jeszcze lać ani gruntować, mod podge gdzieś mi się przewinął w koncepcjach, nie mam ale przetestuję

Polecam i to bardzo.

Przydaje się tez do zabezpieczania samego styroduru. Tworząc twarda powierzchnie.

Możesz go tez barwić akrylami. Do tego ma też wysoką transparencje.

Można z niego korzystać przy wklejaniu "szyb" itd.

 

No zastosowań jest naprawdę dużo.

 

Może jeszcze słowo o workach. Nitrylowe rękawiczki są świetne do robienia pakunków, jarzm, brezentów. Jednak do worka na śmieci użyłbym najcieńszego worka na śmieci (takie eco są co dra się po samym spojrzeniu) do środka jakaś masa plastyczna, by łatwiej uformować kształt. Ewentualnie cienka torebka foliowa, tylko wtedy pozostaje malowanie i lakierowanie.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, jonathan said:

Polecam i to bardzo.

Przydaje się tez do zabezpieczania samego styroduru. Tworząc twarda powierzchnie.

Możesz go tez barwić akrylami. Do tego ma też wysoką transparencje.

Można z niego korzystać przy wklejaniu "szyb" itd.

 

No zastosowań jest naprawdę dużo.

 

Może jeszcze słowo o workach. Nitrylowe rękawiczki są świetne do robienia pakunków, jarzm, brezentów. Jednak do worka na śmieci użyłbym najcieńszego worka na śmieci (takie eco są co dra się po samym spojrzeniu) do środka jakaś masa plastyczna, by łatwiej uformować kształt. Ewentualnie cienka torebka foliowa, tylko wtedy pozostaje malowanie i lakierowanie.

 

Mod podge widziałem w wielu poradnikach, i gdzies tam miałem z tyłu głowy zeby go przetestować. Akurat konczy mi się wikol wiec przetestuje również matowy. Wikol w teori jest transparentny ale przy większych kleksach robi się bardziej mleczny...

Edytowane przez orzechu500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, jonathan said:

Wikolu także używam 😉

Głownie przy sadzeniu trawki, a jednak cenowo wychodzi dość spora różnica :D

Mieszam go z woda i dodaje odrobine płynu do mycia naczyń

 

Do sadzenia trawki jest spoko, ale do robienia kępek ( jesli np robie je na blasze do późniejszego wysadzania) to nie wygląda to zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2022 o 21:00, bulik58 napisał:

A nie ma juz gotowcow  czasem?

jest jednoskładnikowy gotowiec "wody" ale na g...  się nadaje, lepsza i tańsza żywica

Edytowane przez chorąży
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chorąży napisał:

jest jednoskładnikowy gotowiec "wody" ale na g...  się nadaje, lepsza i tańsza żywica

Still Water na płytkie warstwy do sadzawek jeszcze się nadaje, jest jeszcze jakaś żywica od Ak za sto kilkadziesiąt zeta..., a to już drogo , to samo pewnie na alledrogo za kilkadziesiąt można kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Evildead said:

Still Water na płytkie warstwy do sadzawek jeszcze się nadaje, jest jeszcze jakaś żywica od Ak za sto kilkadziesiąt zeta..., a to już drogo , to samo pewnie na alledrogo za kilkadziesiąt można kupić

Tak, widziałem ją, nie mam przekonania pomimo, że pojawiła się chyba na Nightshift. Za stówę kupuje prawie kilo żywicy. Najbardziej q pracy z żywicą irytyje mnie fakt, że trzeba jej dużo rozrobić aby q miarę zachować dobre proporcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, bulik58 said:

Wydaje mi sie ze w dobrym kierunku patrzysz , tylko pierw wyprobowac na boku , Jakiej narodowosci ma byc klient?

Pytasz o ten przyszly? To będzie rozbity rusek, przejęty i wyremontowany przez Ukrainę a'la zlepek z dwóch pojazdów. Już wkrótce, skończę tylko Tigra bo nie lubię grzebać dwóch na raz 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.