Skocz do zawartości

Gaz Tiger M - 233115 1:35


orzechu500

Rekomendowane odpowiedzi

Boki sklejone, przepusty poskładane w całość. Teraz czas na schnięcie, następny krok to nałożenie akrylu, asfaltu i zebranie nadmiaru na bokach. Z każdą podstawką uczę się nowych rzeczy, lubię je robić, chciałbym mieć stół do cięcia styroduru to spięłoby klamrą cały warsztat no i mógłbym w końcu wejść w budynki, nie mniej jednak to będzie najfajniejsza podstawka którą zrobię 😉 PS, przyszła mi do głowy bariera energochłonna, widzieliście gdzieś jakiś zestaw takich???

16483458998391245141637709057427.jpg

16483459265894993235680768806913.jpg

16483459413435755674993893594697.jpg

20220327_035802.jpg

20220327_035809.jpg

Edytowane przez orzechu500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym się jakoś przechwalał, ale dokonałem dzisiaj rzeczy niemożliwych, nieprawilnych modelarsko wręcz. 

Po pierwsze primo umyłem biurko z kurzu i farby( dowód fot.1), nawet pod uchwytem na aerografy...

Po drugie primo, i to jest najbardziej szalona koncepcja - umyłem matę !?!?!?!?! ( dowód fot.2)

Po trzecie primo wystawie na giełdę niepotrzebne rzeczy, słowo harcerza.

Po czwarte primo - umyje puste słoiczki po farbach - no to już jest totalne szaleństwo!

16483486109493140319897863539747.jpg

16483486915387174614652106843435.jpg

Edytowane przez orzechu500
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z tym przepustem, fajne urozmaicenie. Pozwolę sobie wykorzystać, też stoję przed wyzwaniem winetki. Wahałem się pomiędzy takim czymś a spiętrzonym przeciekającymi deskami potoczkiem na lekkim zboczu, ale ten przepust zdecydowanie bardziej jest widowiskowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, orzechu500 napisał:

Nie, żebym się jakoś przechwalał, ale dokonałem dzisiaj rzeczy niemożliwych, nieprawilnych modelarsko wręcz. 

Po pierwsze primo umyłem biurko z kurzu i farby( dowód fot.1), nawet pod uchwytem na aerografy...

Po drugie primo, i to jest najbardziej szalona koncepcja - umyłem matę !?!?!?!?! ( dowód fot.2)

 przy naszym hobby to jedna sesja i będziesz miał taki sam bałagan 😛 ja jak kończę prace sprzątam i odkurzam biurko i max jedna sesja i wygląda ja by bomba spadła :)  co do samej podstawki mam nadzieje że będzie cytując Makinena  " przeszkoda wodna o niskim znaczeniu strategicznym" 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z trochę innym pytaniem - co to za organizery na farby masz? Podobają mnie się...
Merytorycznie nie pomogę, bo się nie znam.  Chociaż w temacie podstawki - dołożyłbym jeszcze jedną płytę za przepustem. Poza tym jestem na tak.

 

Edit:

A co do rzeźbienia w hipsie - jeszcze hipster może być...

Edytowane przez BCI Batou
Skleroza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, BCI Batou said:

Ja z trochę innym pytaniem - co to za organizery na farby masz? Podobają mnie się...
Merytorycznie nie pomogę, bo się nie znam.  Chociaż w temacie podstawki - dołożyłbym jeszcze jedną płytę za przepustem. Poza tym jestem na tak.

 

Edit:

A co do rzeźbienia w hipsie - jeszcze hipster może być...

Te organizery kupiłem akurat od MK hobby, generalnie to to samo co hobbyzone. Dodatkową  płyta gdzie dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, orzechu500 napisał:

Mam silną motywację skończyć wszystko do końca marca

W modelarstwie wyznaczanie deadlineów to chyba niezbyt dobry pomysł. Pamiętam jednego modelarza, który tak się spieszył, że pogubił koła od modelu no i w ogóle nie skończył. Ruskie zresztą też planowali szybko skończyć no i widzisz jak wyszło...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TAW napisał:

Pamiętam jednego modelarza, który tak się spieszył, że pogubił koła od modelu no i w ogóle nie skończył. 

 

Ale to dawno temu i minęło. Legenda głosi, że szuka ich do dzisiaj. Obraził się chyba nawet na to wszystko i ślad po nim zaginął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to nie jest tak, że chce skończyć kosztem efektu, to raczej taki auto motywator aby poświęcić więcej czasu na pracę z modelem, robić to regularnie i ogólnie skupiać się nad usprawnianiem warsztatu. Narazie prace z podstawka idą tfu tfu bezproblemowo. Na pewno zywica opóźni wszystko bo potrzebne są 24 godzinne przerwy pomiędzy warstwami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem nad podłożem, kamyki, zielone liście, piasek, mech, chrobotek oraz trawka statyczna wysadzona ręką. Wszystko posklejane i zalane wikolem - trzeba czekać do wyschnięcia. Dosadze jeszcze krótkiej trawki już sadzarką. 

20220328_171001.jpg

20220328_171009.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ta podstawka. Genialny pomysł. Już mi się podoba. To może jeszcze woda, rybki i ruski wędkarz. Mają problem z aprowizacją. Będzie jak znalazł.😀

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Endrju said:

Super ta podstawka. Genialny pomysł. Już mi się podoba. To może jeszcze woda, rybki i ruski wędkarz. Mają problem z aprowizacją. Będzie jak znalazł.😀

Pozdrawiam.

Andrzej.

Woda owszem, ale ma to być bardziej zasyfiony rów, troche mulasta woda, jakieś śmieci typu opona, plastikowe pojemniki, butelki i glony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.