Skocz do zawartości

BVP -1 Kosowo


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, 

Przeglądając czeluści internetu trafiłem na ciekawe malowanie BMP / BVP 1 które mnie tak zakręciło, że porostu musiałem zabrać się za warsztat tego pojazdu. 

image.thumb.png.867b0e62bf1719b8208ce354d80bb493.png

 

BMP-1 KFOR "Shark Mouth" camouflage used by the Czech Army in the 1st Squad, 2nd Platoon, 11th Recon Company in Kosovo between July 2001 and February 2002.

 

Do stworzenia tego pojazdu posłuży mi zestaw Trumpentera plus dodatki jak poniżej -tak wiem E.T to inna wersja BMP ale nie ma nigdzie w Europie odpowiedniej blaszki a kilka rzeczy w zestwaei trampka mnie bije w oczy. 

 

IMG_8663.thumb.JPG.846b4caf8ea4d0ac42b201b5e5158082.JPG

Co do kalek i schematu malowania wyglada on tak:

IMG_8665.thumb.JPG.90fb228d0327ac0d69c6447055bfb391.JPG

 

a tu interpretacja z internetów

https://live.warthunder.com/post/727888/en/

 

Edytowane przez skikut87
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziem patrzeć bo też mnie interesuje ten model w malowaniu KFOR... A nie chciałbyś shandlować kalek do tego schematu na samym dole Twojego zdjęcia?

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TAW napisał:

Będziem patrzeć bo też mnie interesuje ten model w malowaniu KFOR... A nie chciałbyś shandlować kalek do tego schematu na samym dole Twojego zdjęcia?

pogadamy jak dobre do końca modelu 😛

 

4 minuty temu, bulik58 napisał:

Fajna maszyna , mam ja na stole op tylko problem z gasienicami zatrzymal mnie na ponad 3 miesiace. A propo gasienic , bedziesz stawial go na Trumpkowych trakach czy planujesz podmianke.

 

a co z nimi nie tak? Generalnie jest nisza w gąskach do bmp - Szukałem ostatnio do bmp 2 i d liczę, że jeden sklep mi je sprowadzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Mozesz zdradzic ktory? Ogolnie jest problem ze sklejeniem , probowalem paru klei a gaski i tak sie rozpadaly. Widzialem zdjecia modeli nie pomalowanych i napewno mialy traki nie metalowe ale jakie? Nie wiem. Kupilem wiec Friule i pelen nadziei wziolem sie za skladanie , tylu brzydkich slow i zlamanych wiertel nigdy predzej nie uzylem i nie stracilem. Wiec zamowilem traki z Masterclub , pierwszy sklep po paru tygodniach napisal iz nie sa w stanie mi sciagnac , teraz w poniedzialek po b. dlugim okresie czekania dostalem w koncu z Jadara. Zamowilem jeszcze 1 zestaw no i znow czekam ...:hmmm:

Kleiłem te fatalne gąsienice zwykłym klejem WAMOD z igłą. Nie żałowałem ilości kleju. Złapało na amen i trzyma do dziś.

wamod-klej-z-igla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bulik58 napisał:

Mozesz zdradzic ktory? Ogolnie jest problem ze sklejeniem , probowalem paru klei a gaski i tak sie rozpadaly. Widzialem zdjecia modeli nie pomalowanych i napewno mialy traki nie metalowe ale jakie? Nie wiem. Kupilem wiec Friule i pelen nadziei wziolem sie za skladanie , tylu brzydkich slow i zlamanych wiertel nigdy predzej nie uzylem i nie stracilem. Wiec zamowilem traki z Masterclub , pierwszy sklep po paru tygodniach napisal iz nie sa w stanie mi sciagnac , teraz w poniedzialek po b. dlugim okresie czekania dostalem w koncu z Jadara. Zamowilem jeszcze 1 zestaw no i znow czekam ...:hmmm:

Na razie złożyłem zapotrzebowanie w Jadarze ale mam doi nich obawy bo już kilka razy czekałem 4 tyg by się dowiedzieć ze nie dadzą rady ściągnąć czegoś co mają w ofercie...

 

Hmm a masz jeszce te friule?  Czy masz wszystkie bo może bym je odkupił. 
 

wczoraj do pozna walczyłem z kadłubem… ehhh spasowanie do d ale plus jest taki ze jest to jedyna wieka część

FD09E8BC-54B3-4D67-8E54-0F4456F8095C.thumb.jpeg.7653a5c2eac335fa31bd191a8e322633.jpeg7DAD6AB6-E301-491C-9BCB-339367E33471.thumb.jpeg.df00448969631a7735f091e5f7ff7721.jpeg2E5D1097-70AD-48F7-9D1D-B889A8D23A9D.thumb.jpeg.dff46ad8e297190f413a4739cb64fb86.jpeg 

 

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2022 o 23:06, bulik58 napisał:

Robert pod spodem jest twoj wpis , hm ?? Jesli tak dobrze trzymaly  to czemu tak wygladaja jak na fotce ponizej? 😂 Jesli tak maja wygladac traki na moim modelu to wole ten czolg przerobic na BT5 / 7  bo one jezdzily rownierz na kolach.

Oni mieli podobny problem 

A tak na powaznie widze masz ma traki zlozone ,sa to oryginalne czy juz zlozyles plastykowe?

Nigdy więcej gąsienic Trumpetera, To już moje trzecie (PT-76, BMP-1)- zostały jeszcze do T-55.  Nie chcą się sklejać, łamią się i gną. Małe i wąskie czyli ogólnie do DU...........!!!!Zalane klejem WAMOD na amen. 

 

To są gąsienice do czołgu Renault R-35 Trumpetera. 

Do BWP- 1,  tak wglądają - plastik taki sam (siermiężny i dziwny jakiś):

 

 

Szału nie ma, ale jakoś to udało się to skleić - klejem WAMOD z igłą.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulik58 - piszę na pw maila i prosze o materiały :)

 

Gąski już zamówione w Jadarze bo faktycznie te pudełkowe po złożeniu słabo wyglądają. Szkoda, ze generalnie w całej europie jest problem z master clubami.

 

Co do przesyłek z Rosji to zwyczaj idą 4-6 tyg. Akurat teraz czekam na jedną z Zedval (Czelabińsk) nadana30.12.2021 i ponoć już zawitała do polski - zobaczymy ile będzie u nas szła bo miałem już sytuacje kiedy z Rosji do polski przyszła w 4 dni a przez miesiąc krążyła po Polsce.

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bulik58 napisał:

O tym tez mi powiedzial w Jadarze , ze w pl leza tygodniami nie raz. Bedziesz go robil z wyrzutnia bo tam tez jest cos do zobienia.?

 

Właśnie sprawdziłem status paczki - WER Lublin czyli jeszcze do warszawy by potem przekierować do Zabrza i może dotrze do mnie do Czeladzi :D

Bez wyrzutni - pocisku.  BVP którego chce zrobić tak owej nie miał a przynajmniej miał częściowo zdemontowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulik :D no kitajce mi nie płacą ani w jenach ani dolcach ani euro a nawet skurxxxxx miski ryżu dać nie chcą :D No ale czego się nie robi żeby ludziom pomóc na tym forum. 

Skleiłem dla potomnych ! 3 ogniwa - jak narazie :D Klej ma kod D-4236. I o dziwo klei :) W ramach dowodu foty - gąski od Luny (Trumpeter 09545).  I wierzcie na słowo że trzyma niczym dzieciaty  polak 500+ 🤣

 

 

P.S Bulik ciut technologii i człowiek się gubi a wystarczy zaznaczyć link ctrl+c otworzyć nowe czyste okno i ctrl+v , wierz na słowo działa 😛  Również życzę miłego wieczoru 🤣

 

P.S 2 sprawdziłem gąski w bwpie i też się kelją bez najmniejszego problemu wieć po chxx płacić za friule czy inne wynalazki? No chyba że się chce mieć metalowe gąski :) Pomysł masz na bewupa zacny :)

Będę zaglądał i pewnie po Lunie zabiore się za swojego misyjnego bewupa z Kosowa.

tamka 1.jpg

tamka 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - dlaczego w tytule wątku jest "Afganistan"?  A model ma przedstawiać pojazd z Kosowa??

Jak chcesz to za 250 + przesyłka oddam Ci to co na zdjęciu. Masz tam Friule, toczoną lufę, linki Eureki, łańcuszki i inne szpargały.

IMG_20220204_204731_resized_20220204_084758773.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TerraIncognita napisał:

Mam pytanie - dlaczego w tytule wątku jest "Afganistan"?  A model ma przedstawiać pojazd z Kosowa??

Jak chcesz to za 250 + przesyłka oddam Ci to co na zdjęciu. Masz tam Friule, toczoną lufę, linki Eureki, łańcuszki i inne szpargały.

IMG_20220204_204731_resized_20220204_084758773.jpg

 

Fakt temat gapa - myślałem o jednym pisałem o drugim ale zaraz napisze do admina...

 

Mimo tak kuszącej oferty jednak zainwestuje w mastery za 130 lub friul za 23 euraski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

Poczta dotarla?

tak dziki, nawet Ci odpisałem ze fajny ten model.

 

2 minuty temu, _OldMan_ napisał:

A po co masz pisać do admina ? Sam sobie wyedytuj tytuł w pierwszym poście.

 

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • skikut87 changed the title to BVP -1 Kosowo

Po rosole i po prostowaniu kadłuba :) teraz powinno to jakoś iść do przodu 

 

8A4B04EE-C5D2-442D-858A-BE35DEDD4B74.thumb.jpeg.24198bb222fc31e8ea1016603e9f1223.jpegD7181D33-A603-4F78-889A-FAF6F330C8E1.thumb.jpeg.a357cb461b32c37f4d1d2598f324b556.jpeg

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.