Skocz do zawartości

Panther Ausf. A „321” – I./PzRgt Groβdeutschland; Das Werk 35011 - wspólny warsztat


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

dziś niewiele bo późno wróciłem ale wrzucam foty z przymiarki zasobnika na wycior by szanowne grono mogło się wypowiedzieć czy za nisko czy za wysoko.

IMG_4479.thumb.JPG.d93ddc927f45e5e9137e5f21472af735.JPGIMG_4481.thumb.JPG.714817ef3c0b1ce131d867c1f30feea6.JPGIMG_4482.thumb.JPG.d11f0ccd0675e6c805558e84101a6dc1.JPG

 

Kolejna sprawa, wytłumaczcie mi o co chodziło z tym daszkiem nad jarzmem, że niby za mały czy raczej za wąski? 

Co dalej - rozumiem, że właz na dachu wieży (wyrzutnik granatów) całkowicie zeszlifować?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołgiem!

Zasadniczo budowa ukończona - niby zostały jeszcze gąsienice ale to się narazie wytnie - trzeba sobie przypomnieć malowanie

IMG_4548.thumb.jpg.1b34004db6de7767e93c16e320d02953.jpgIMG_4549.thumb.jpg.0ceec302d24541b6f2ceab6958e0b2c3.jpgIMG_4550.thumb.jpg.41bc16b93ab56976e9555ff1ca27e0f1.jpgIMG_4552.thumb.jpg.ca5d6c317d959636ec440f155194fbba.jpgIMG_4554.thumb.jpg.423927a94f00bfbfe317a28f29ebb111.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2022 o 19:38, skikut87 napisał:

... przymiarki zasobnika na wycior by szanowne grono mogło się wypowiedzieć czy za nisko czy za wysoko.

Za wysoko. Wysokość  doskonale widać na fotce Pantery No.231. Poniżej wkleiłem część tej fotki z lewej strony.

Dodatkowo wzmocnienie "puszki" za długie i nie na miejscu. Powinno być jako przedłużenie zatrzasków/zamknięć. W jednej linii.

Wszystko Masz pokazane na fotkach.

Dodatkowo stopka pod lewar pionowy też niepotrzebna. Pisałem o tym już w tym warsztacie, ale piszę jeszcze raz.392206940_meser262@TyNo_321.thumb.jpg.c4e527115d14019eefae7ce9bdcf5965.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, meser262 napisał:

Za wysoko. Wysokość  doskonale widać na fotce Pantery No.231. Poniżej wkleiłem część tej fotki z lewej strony.

Dodatkowo wzmocnienie "puszki" za długie i nie na miejscu. Powinno być jako przedłużenie zatrzasków/zamknięć. W jednej linii.

Wszystko Masz pokazane na fotkach.

Dodatkowo stopka pod lewar pionowy też niepotrzebna. Pisałem o tym już w tym warsztacie, ale piszę jeszcze raz.392206940_meser262@TyNo_321.thumb.jpg.c4e527115d14019eefae7ce9bdcf5965.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Przewidując postępowanie na tym forum zasobnika nie przykleiłem więc wystarczy go docisnąć i będzie niżej :) 

Stopkę wytnę - fakt zapomniałem o niej 

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, robertmodelarz napisał:

Kawał dobrej modelarskiej roboty. Gustowne połączenie prawdy faktu i ekranu.....Trochę żywicy i złotej biżuterii. Pomaluj to zgodnie z zasadami kubizmu i będzie git.

Portrety kubistyczne w malarstwie współczesnym | Galeria Sztuki  Współczesnej Foksal 17

 

W sumie to kamo jest dość zbliżone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, meser262 napisał:

Odpowiadasz na mój wpis czy na całe forum? Jakie postępowanie bo nie bardzo wiem o co Ci chodzi?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Generalnie całość forum, gdzie się o coś człowiek pyta a potem przez dwa trzy dni brak odpowiedzi, więc człowiek robi tak jak mu się wydaje jak interpretuje zdjęcia. Wstawia je tutaj i nagle lawina bo jest coś źle. Ten temat tez zacząłem od wątku w dziale gdzie zbieramy materiały i tam na początku nikt nic nie pisał a potem były wielkie rozprawki i zawiłe poematy pisane o drugiej w nocy w taki sposób, ze mi było się ciężko połapać.

 

Tak czy Isak chciałem Ci podziękować za materiały i wytłumaczenie pewnych rzeczy dotyczących tej wczesnej pantery A z Włoch 

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam podzielę Twój wpis - będzie mi łatwiej.

13 godzin temu, skikut87 napisał:

Generalnie całość forum, gdzie się o coś człowiek pyta a potem przez dwa trzy dni brak odpowiedzi, ... .

Koledzy modelarze w większości pracują i mają tysiące innych zajęć ważniejszych w danym momencie niż oglądanie i komentowanie cudzych modeli. Sam o tym doskonale wiem bo nierzadko zaglądam do danego wątku po paru dniach lub jeszcze później. 
Część Modelarzy czekających na podpowiedzi/informacje wie o tym i spokojnie czeka. (Na moje wpisy).

13 godzin temu, skikut87 napisał:

... więc człowiek robi tak jak mu się wydaje jak interpretuje zdjęcia.

Zdjęcia dokładnie oglądaj przed sklejaniem danej części. Przed sklejaniem - nie tylko że oglądniesz wcześniej cały pojazd.
Bo tylko wtedy skupiasz się na danym elemencie. Przykład rury/tuby popatrz na jednym elemencie ile Masz pomyłek.
Dodam jeszcze że powinny być na tubie/rurze opaski wokół niej. Widać to na fotce No.231 - prawy pasek i bardzo słabo też lewy.

13 godzin temu, skikut87 napisał:

Wstawia je tutaj i nagle lawina bo jest coś źle.

Właśnie o tym świadczy to co pisałem wyżej. Może inni dobrze odczytali zdjęcia i nie sądzili że Ty tego czy innego szczegółu nie zobaczysz.
Nie da się wykluczyć że są tacy co tylko to robią bo chcą zabłysnąć, lub piszą byle pisać - niestety. Choć mają do tego prawo.

13 godzin temu, skikut87 napisał:

Ten temat tez zacząłem od wątku w dziale gdzie zbieramy materiały i tam na początku nikt nic nie pisał

Niestety tak bywa. I zamiast być zadowolonym że później jest odzew to Ty masz pretensje do całego "świata" - nie tędy droga.
No właśnie przy okazji - w temacie No.334 piszesz - "Natomiast co do zimmerintu to rozumiem, że w tym przypadki czy DB czy MNH to w sumie jeden czort bo i tak w pierwszej produkcji różnice były znikome."
Podczas gdy wcześniej udowodniłem że to pojazd z montowni MNH i na pojeździe jest "zimerit" położony przez pracowników MNH. 

Dalej piszesz - "Natomiast gdybys mógł napisać co jeszcze poza wieszakami na hak trzeba przerobić" 

I z mojej strony cisza. Wiesz dlaczego? Na podstawie jakiego modelu mam Ci to porównać? Może, a raczej na pewno danego modelu nie mam. Też o takie przypadki obwiniasz innych. Teraz wracam do tego wątku

13 godzin temu, skikut87 napisał:

... ,a potem były wielkie rozprawki i zawiłe poematy pisane o drugiej w nocy w taki sposób, ze mi było się ciężko połapać.

Widocznie mają czas właśnie o tych godzinach. Ty nie mósisz tego czytać po nocach, a dopytać się trzeba w kolejnym wpisie.
Uwagi powinieneś mieć tylko i wyłącznie do Nich, a nie siać "jad" na całe Forum.

Potem nie dziw się że w Twoich wątkach mało ludzi odpowiada/pisze. Przepraszam za "szorstki język".

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, meser262 napisał:

Przepraszam podzielę Twój wpis - będzie mi łatwiej.

Koledzy modelarze w większości pracują i mają tysiące innych zajęć ważniejszych w danym momencie niż oglądanie i komentowanie cudzych modeli. Sam o tym doskonale wiem bo nierzadko zaglądam do danego wątku po paru dniach lub jeszcze później. 
Część Modelarzy czekających na podpowiedzi/informacje wie o tym i spokojnie czeka. (Na moje wpisy).

Zdjęcia dokładnie oglądaj przed sklejaniem danej części. Przed sklejaniem - nie tylko że oglądniesz wcześniej cały pojazd.
Bo tylko wtedy skupiasz się na danym elemencie. Przykład rury/tuby popatrz na jednym elemencie ile Masz pomyłek.
Dodam jeszcze że powinny być na tubie/rurze opaski wokół niej. Widać to na fotce No.231 - prawy pasek i bardzo słabo też lewy.

Właśnie o tym świadczy to co pisałem wyżej. Może inni dobrze odczytali zdjęcia i nie sądzili że Ty tego czy innego szczegółu nie zobaczysz.
Nie da się wykluczyć że są tacy co tylko to robią bo chcą zabłysnąć, lub piszą byle pisać - niestety. Choć mają do tego prawo.

Niestety tak bywa. I zamiast być zadowolonym że później jest odzew to Ty masz pretensje do całego "świata" - nie tędy droga.
No właśnie przy okazji - w temacie No.334 piszesz - "Natomiast co do zimmerintu to rozumiem, że w tym przypadki czy DB czy MNH to w sumie jeden czort bo i tak w pierwszej produkcji różnice były znikome."
Podczas gdy wcześniej udowodniłem że to pojazd z montowni MNH i na pojeździe jest "zimerit" położony przez pracowników MNH. 

Dalej piszesz - "Natomiast gdybys mógł napisać co jeszcze poza wieszakami na hak trzeba przerobić" 

I z mojej strony cisza. Wiesz dlaczego? Na podstawie jakiego modelu mam Ci to porównać? Może, a raczej na pewno danego modelu nie mam. Też o takie przypadki obwiniasz innych. Teraz wracam do tego wątku

Widocznie mają czas właśnie o tych godzinach. Ty nie mósisz tego czytać po nocach, a dopytać się trzeba w kolejnym wpisie.
Uwagi powinieneś mieć tylko i wyłącznie do Nich, a nie siać "jad" na całe Forum.

Potem nie dziw się że w Twoich wątkach mało ludzi odpowiada/pisze. Przepraszam za "szorstki język".

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Tylko widzisz ja nadal nie mam pojęcia czemu ty moje wpisy odbierasz tak personalnie... przecież nigdzie nie pisałem o Tobie a o innych którzy w tym wątku budzili się jak przysłowiowy filip z konopi. Co jak napisałeś mogło tez być celowe by błysnąć i to do nich mam pretensje a nie do całego świata.

 

Co do haka na pojeździe 334 a właściwie listwy chodziło  mi czy posiadasz zdjęcie jak ta listwa wygladała - zdjęcie ze zdjętym hakiem. Zaznaczam odrazu, że cisza też mi nie przeszkadza bo może tak owego zdjęcia rysunku nie ma.

 

Krzysztofie kwitując jeszcze twój ostatni cytat odnośnie "siania jadu na całe forum" to o tym już napisałem wyżej i powtarzam jeszcze raz nie traktuj tego wpisu osobiście bo on nie był kierowany do ciebie co myślałem że Ci wyjaśniłem w poprzednim poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skikut87 napisał:

Tylko widzisz ja nadal nie mam pojęcia czemu ty moje wpisy odbierasz tak personalnie... przecież nigdzie nie pisałem o Tobie ... .

Bo takowy wpis był pod moim postem więc kogo innego mógł się tyczyć.

 

8 minut temu, skikut87 napisał:

Co do haka na pojeździe 334 a właściwie listwy chodziło  mi czy posiadasz zdjęcie jak ta listwa wygladała - zdjęcie ze zdjętym hakiem.

Wieszak narzędziowy z prawej strony różnił się tylko tym elementem który Ci pokazałem. Stosowała go tylko i wyłącznie montownia MNH. Reszta była stylowa stosowana we wszystkich innych montowniach.

 

13 minut temu, skikut87 napisał:

...

nie traktuj tego wpisu osobiście bo on nie był kierowany do ciebie co myślałem że Ci wyjaśniłem w poprzednim poście. 

19 godzin temu, skikut87 napisał:

Tak czy Isak ... .

 

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie waszą dyskusję i tak sobie myślę...

"Za wysoko,za nisko, zimerit wygląda sztucznie a przecież Hans z Hermanem go kładli ręcznie..." 

Budujemy modele z poprawnością historyczną ale chyba zapominamy o jednym. To tylko modele. I chyba nie jest fizycznie możliwe zbudowanie idealnego. ( Kto taki zrobił ręką do góry 😉).Mają one cieszyć. I coś mi się zdaje że choćby nie wiem jak się starać to zawsze coś wyjdzie nie do końca dobrze czy "historycznie". 

Fajnie że dbamy o historyczny wygląd i że jest tu ktoś ,kto doradzi,wskaże totalnego babola...

Ale z drugiej strony nie dajmy się zwariować😎.

"Człowiek ogląda zdjęcia i robi tak jak mu się wydaje". To zdanie podoba mi się szczególnie.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz45 napisał:

Czytam sobie waszą dyskusję i tak sobie myślę...

"Za wysoko,za nisko, zimerit wygląda sztucznie a przecież Hans z Hermanem go kładli ręcznie..." 

Budujemy modele z poprawnością historyczną ale chyba zapominamy o jednym. To tylko modele. I chyba nie jest fizycznie możliwe zbudowanie idealnego. ( Kto taki zrobił ręką do góry 😉).Mają one cieszyć. I coś mi się zdaje że choćby nie wiem jak się starać to zawsze coś wyjdzie nie do końca dobrze czy "historycznie". 

Fajnie że dbamy o historyczny wygląd i że jest tu ktoś ,kto doradzi,wskaże totalnego babola...

Ale z drugiej strony nie dajmy się zwariować😎.

"Człowiek ogląda zdjęcia i robi tak jak mu się wydaje". To zdanie podoba mi się szczególnie.

Pozdrawiam.

 

dokładnie, dawniej modelarstwo było dużo przyjemniejsze. Dyskusje głównie były na temat czy ta partia humbrola 93 jest ciemniejsza czy nie... i to sprawiało przyjemność, kleiło się dla przyjemności a nie dla idealistycznego pedantyczni perfekcyjnego podejścia do danych pojazdów. O ten pedantyzm ja pozbyłem się wszystkich tygrysów ponieważ za dużo znam speców od śrubek w tygrysach i efekt był taki ze ściągałem blachy Rochm za oceanu inwestowałem krocie, wkleiłem dwa lata i nadal nie było dobrze. 

Tak czy siak dziś pomalowałem kamo, wzorowałem się na pokolorowanym foto pojazdu jak i schemacie z modelu takoma 2100. Muszę jeszcze w kilku miejscach poprawić no ale cóż tak to jest jak się uruchamia aerograf pierwszy raz chyba od ... no właśnie... nie pamietam Natomiast przyznam, ze brakowało mi tego i wiem jedno następny model będzie relaksacyjny, to tez zastanawiam się już nad odwleczeniem tematu wczesnej A na rzecz D z tamki.

 

Dość gadania pora na zdjęcia 

 

 

 

 

IMG_4567.thumb.jpg.828b248a281a9918d87e9d3b9dde9430.jpgIMG_4566.thumb.jpg.9aeb6d527d248b0f07af66933d8235e3.jpgIMG_4565.thumb.jpg.2a021bb34e77ab20c28eb37c61cb9b35.jpgIMG_4564.thumb.jpg.dcacfdb9d5760a9e6e8d4426ba461403.jpgIMG_4563.thumb.jpg.4875a3c29982f4f8499ea57cf57ae020.jpgIMG_4562.thumb.jpg.02d7fb8eb0163d0ee5a5abd904e5c87c.jpg

Edytowane przez skikut87
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodu choroby prace idą żółwim tempem. Pomalowałem już chyba wszsytkeyi detale, zróżnicowałem kolory na pancerze innymi słowy model gotowy pod kalki i brudzenie 

IMG_4606.thumb.jpg.770a3f65e1caa9bf1cfd9630b540edf8.jpgIMG_4608.thumb.jpg.650a029d61e34d5d0d974f3b1989e26f.jpgIMG_4611.thumb.jpg.3ee4c044836f27d8bd91673ba75d6550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrykd napisał:

Nie chcesz bardziej pobawić się w jakieś rozjaśnienia. Ładnie pomalowane ale przydałoby się to bardziej urozmaicać.

 

Nie, to wyciągnę potem shaderami i olejami - łatwiej mi to kontrolować ale to po kalkach potem szuwaksy i dalej zobaczymy jak to będzie wyglądać.

 

Poza tym pierwszy raz będę się bawił w cieniowanie wasze itp na zimmericie - muszę to potestować, ten model i tak już traktuje z przymróżeniem oka więc mogę się pobawić 

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.