Skocz do zawartości

Panther Ausf. A „321” – I./PzRgt Groβdeutschland; Das Werk 35011 - wspólny warsztat


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

W miejscu mocowania łopaty masz łom - to pomyłka

Zdecydowanie pomyłka, bo źle odczytałem w instrukcji. Muszę poprawić.

 

Swoją drogą czy kogoś jeszcze wkurzają instrukcje DasWerk?

Ja wiem, że modelarz musi mieć dobry wzrok, ale wolałbym go "zużywać"  do klejenia modelu, a nie wgapiania się w nieczytelną instrukcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Merten napisał:

Zdecydowanie pomyłka, bo źle odczytałem w instrukcji. Muszę poprawić.

 

Swoją drogą czy kogoś jeszcze wkurzają instrukcje DasWerk?

Ja wiem, że modelarz musi mieć dobry wzrok, ale wolałbym go "zużywać"  do klejenia modelu, a nie wgapiania się w nieczytelną instrukcję.

 

Takom też ma słabe, malutkie rysunki, często do góry nogami, schematy malowań to przez lupę trzeba oglądać 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki zastój, bo się rozchorowałem i ciężko się klei model jak kapie z nosa.

Psiknięty Surfacerem 500 i wstępnie pomalowane gąsienice. Fajny jest ten patent składania ich na specjalnym "prawidle". Trochę się tego obawiałem, a to fajnie poszło.

 

1519755718_Panther7.thumb.jpg.069baa28f278801c27b567cc9f54974a.jpg

 

Tak się zastanawiam po co robiono to zagięcie osłon z przodu?

Pocisk  z rusznicy wlatujący od przodu pod takim kątem i tak niewiele by popsuł, a tu specjalnie wygięcie osłony i wycięcie na gąsienicę? Poza wszystkim zastanawiam się czy to robić. Na zdjęciu z prawego boku słabo widać czy takowe jest, a poza tym po być może te osłony nawet i parę razy wymieniono? Tym bardziej, że do transportu kolejowego i tak były zdejmowane.

 

wycięcie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie zapomniałem o osłonach (Schurzen), ale będą oczywiście. Zamierzam nie robić tych wcięć w pierwszych płytach nad kołami napędowymi ale myślę, że za to zrobię je w jakimś malowaniu innym niż resztę, żeby wyglądało, że są podmienione.

A poza tym coraz bardziej żółto...

 

image.thumb.jpeg.6e26c262bd62e190f345563d7af128d7.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.4c3c0338dcf98ef817ec2d3a92d33f5a.jpeg

 

 

 

 

Panther 15.jpg

Edytowane przez Merten
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panthera 321 dostała kolory.

Lewa strona widoczna była na zdjęciach, a reszta wzorowana na instrukcji Takom, czyli raczej nieprawdziwa, ale... cóż zrobić?

 

Nie odważyłem się "z ręki" i najpierw pojechałem wzdłuż taśmy malarskiej, a potem poprawiałem z ręki, żeby trochę rozmyć brzegi.

Z tyłu rury wydechowe pomalowane farbą imitującą w dioramach beton jako podkład do dalszego malowania. 

Teraz schnie i do domalowania bambetle, łopaty, młotki, liny, itd.

Na zdjęciach wyłapałem, że jeszcze srebrne muszą być zęby koła napędowego.

Panther 16.jpg

Panther 18.jpg

Panther 19.jpg

Panther 17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Enten. Nie wiem jak to przegapiłem. Po prostu zamontowałem żywiczne skrzynki Ataku, a wypustki w nich były tak zrobione, że... wyszły za nisko. Poprawione.

Przy okazji pokolorowane tłumiki.  Tylko ten "betonowy" podkład i suche pastele i kredki i przyznam, że jestem zadowolony. 

 

 

Panther 20.jpg

tłumik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Merten napisał:

No tak...  Poniosła mnie chęć zrobienia szybko i nie zweryfikowałem.

Popatrz na fotki zanim zamieszasz. Dobrze że obyło się bez zniszczeń.:super:

Ponownie wklejam tą samą fotkę - 428598249_meser262@No.xxxxxxY.thumb.jpg.97eec8a826eefc28536c3e180911cf15.jpg

Dobrze widać wieszaki, ale również dobrze widać brak stopki pod pionowy lewarek.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

wertując internet znalazłem takie zdjęcie

 image.thumb.jpeg.d446c6bac6af5b3bd920c548c08c87f7.jpeg

 

i nagle mnie coś wzięło, zszedłem do piwnicy wygrzebałem z jej głębi porzucony projekt :D przeczytałem jeszcze raz ten wątek i z nastawieniem podejściem Mertena (u mnie mając w d czy to DB czy MNH) zacząłem jak szalony kończyć model (5h klejenia - żona delikatnie się podirytowała bo wiecie, sobota to się sprząta 😛 ) 

No i mam na dzień dziś tyle:

IMG_4404.thumb.jpg.cb8d41f9bb3fae709e0c504d218bbe16.jpgIMG_4402.thumb.jpg.84e8a92be65fd7ae908f0ae7faf98726.jpg

 

W kontekście powyższego kolorowanego zdjęcia zaczynam się zastanawiać czy ten podnośnik jednak nie był w pionie bo na foto widać niby wajchę. 

Tak czy siak zostało przykleić narzędzia, przerobić tubę na wycior i chyba tyle... A jeszcze dorobić zima nad włazem na wieży. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostało do zrobienia koło napinające, liny, zeszlifować wyrzutnik na dachu wieży i chyba koniec. No chyba, że się komuś coś jeszcze nasuwa?IMG_4443.thumb.jpg.ab209de6bb392e3b03baf58aa943502d.jpgIMG_4442.thumb.jpg.bc190b6162a1f5014cb908734fc0c774.jpgIMG_4441.thumb.jpg.1f741d8b441a15880b9c25986eeb0514.jpgIMG_4432.thumb.JPG.07fc29bb013ca0437f0cf877e441f6f8.JPGIMG_4436.thumb.jpg.b450243c573cbfb88c27d192410df215.jpgIMG_4439.thumb.JPG.979c1b4fe65e6d6b49af49a73b54cf00.JPG

 

Dziś sporo namęczyłem się nad poprawieniem tylu w kwestii podnośnika  i przy tej zabawie urwałem pół z jednych z wieszaków bocznych osłon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, patrykd napisał:

Troche za głęboko osadzone są te boczne stelaże narzędziowe w tym zimmericie. Trzeba było go mocnie że szlifować. Teraz już po ptokach niestety. Czy lampy przednie nie wymagają dorobienia przewodów?

hej

Listwy nie są aż tak głęboko, poza tym zobacz sobie na drugiej stronie tego tematu jest foto na którym się starałem wzorować. Co do lampy nie wiem ale jeśli ktoś ma foto jak to było to dorobię - nie ma problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj masz pokazana  jak mocno wystają te stelaże. U ciebie w niektórych miejscach prawie licują.  Zimmerit nie był tak gebo kładzony jaku producenta twojego zimmeritu.  Ale ok. Twój model.

O przewód tylko pytałem z ciekawości, ale chyba był ukryty wewnątrz nogi lampy.

image.thumb.png.782140cc0b4f959a8f8d5d2c88b68ca0.png

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy są tak płytko, nie wydaje mi się. Bardziej to perspektywa zdjęć, fakt zauważyłem teraz, że w dwóch miejscach klej nie złapał i trochę to odstawało więc to poprawiłem

 

IMG_4448.thumb.JPG.1f828325d2a524e85cc0b48779678da5.JPG

IMG_4447.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.