Skocz do zawartości

Może tym razem się uda, czyli Merkava MK 2D, Takom 1/35


Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, TAW napisał:

Nie wiem kto z nas jest ślepy ale ja myślałem, że to kupne jest 👏

Hmmm , no wiesz, w sumie, żeby to poskładać, musiałem to kupić, więc jakby na to nie patrzeć, to jest kupne 🤣🤣🤣. A tym czasem, coś tam posypałem. Pewne niedoskonałości są, ale to jest czołg, a nie samochód z salonu...

IMG_20220421_174718.jpg

I tak! Wiem, że lewy błotnik wygląda, jak pofalowany materiał. No cóż, to po prostu trudny początek. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Hmmm , no wiesz, w sumie, żeby to poskładać, musiałem to kupić, więc jakby na to nie patrzeć, to jest kupne

No ja ślepy :glupek: Gdzieś straciłem wątek i wmówiłem sobie, że będziesz sam to rzeźbił:glupek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca z tym VMS, to czysta frajda, choć straszny bałagan się przy tym robi🙂🙂. Aplikacja bezproblemowa, choć czasem buteleczka z piaskiem się zatyka. Klej nie schnie wcale tak szybko i można spokojnie nakładać go pędzelkiem. Jak ktoś ma dobre oczy, to da radę dokładnie wysmarować nim powierzenie, wokół tych małych śrubek itp. Napewno polecam ten produkt, choć podobny wynalazek od AK Interactive, jest o połowę tańszy i w zasadzie niczym się nie różni. Czy będę robił jakieś kabelki? Kabelki to mój fetysz, więc napewno będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bulik58 napisał:

Mam ten wynalazek od AK i wydaje mi sie byc za drobny zwlaszcze gdy go pokryjesz paroma warstwami czy to farby czy innych rzeczy. Poza tym nie wszystkie pojazdy maja tak drobna gradacje tych,, kamyczkow,, ? 

VMS, też jest bardzo drobny, ale wystarczy popatrzeć na to zdjęcie. Widać tutaj, że w rzeczywistości, tekstura na pancerzu, też jest bardzo drobna

 

2 minuty temu, Bengal napisał:

A jak ma się wynalazek od ammo/mig (a.mig-2033) do VMS?

Nie wiem Bartku, bo z wynalazkami o których piszesz, nie miałem do czynienia. 

1789233855_Israel.MerkavaIID.(20).thumb.jpg.43f459d6b1f4f23de1a886728540f69e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bulik58 napisał:

Masz na mysli ten?  Nie probowalem go , ja uzywam piasku ktory pochodzi z bezpiecznikow , mozna tez uzyc bardzo drobnego piasku dla szynszyli ktory kupisz duzy worek za pare zlotych. Metod i srodkow jest wiele i kazdy musi podpasowac  pod siebie ,  przesylka w drodze.  Mig robi czarna i piaskowa oraz o ile sie nie myle dla 1:35 i 1:72

549105568_(....(.............................................................................0000000000000000000000000000)(1)LRM.35029.thumb.jpg.049f5f64506cdc52ef9251b07e029c98.jpgimage.jpeg.4658fdb5a8642dd528ca3e94359e947a.jpeg

 

Piasek od VMS, wcale nie jest od tego grubszy. Wydaje mi się, że mniejsza gradacja piasku, mogła by nie trzymać skali, po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bulik58 napisał:

Przepraszam autora za zasmiecanie 

jonathan juz ci raz pisalem o zasmiecaniu watkow, poza tym czy ja napisalemm ,, jonathan ciekawych fotek brak? bylo to ogolne stwierdzenie o wartosci tej ,, ciekawostki ,,

T55/62 - jak już to T-54 bądź T-55 a dokładnie późny Tiran 4/5

zdj.1 .Tiran 4/T-54 mialby wentylator na dachu wiezy lub slad po jego zaspawaniu ktorego brakuje na tej fotce. 

zdj.2/3 Tiran 5/T-55 widac iz ma celownik i peryskop, ktorego  brak kompletnie lub chociarz by sladu po nim na wiezy ktora ty przypisujesz Tiranowi 5.

zdj.4.  Tiran 6/ T-62   peryskop tu nie wystepuje kompletnie czyli jest bardziej zblizona do dyskusyjnej wiezy niz dwa poprzednie

zdj.5/6/7.Magach z wyrzutnia rakiet - nazywa się to Pereh i nie jest to magach , ... kadlub przypomina raczej Magachy 5.6,7 ale jesli zbudowano go na podwoziu M48 a nie na M-60 to i tak bylo to podwozie Magacha ....

 

Widze ze jakakolwiek polemika z Toba nie ma sensu.

Jestes jak nasz rzad. Walniesz glupote i dalej bedziesz szedl w zaparte aby tylko twoje bylo na wierzchu. 

Pewnie niechcacy nie zauwazyles "pozny" przy opisie tirana. I wrzucasz teraz fotki seryjnych ruskich czolgow. 

 

PS 

Tak. Napewno zasmiecilem temat wiecej podajac jeden link niz Ty wysypujac kilka fotek calkiem nie na temat. I opisujac je tak jak Ci sie wydaje.

 

Z mojej strony EOT

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Masz na mysli ten?  Nie probowalem go , ja uzywam piasku ktory pochodzi z bezpiecznikow , mozna tez uzyc bardzo drobnego piasku dla szynszyli ktory kupisz duzy worek za pare zlotych. Metod i srodkow jest wiele i kazdy musi podpasowac  pod siebie ,  przesylka w drodze.  Mig robi czarna i piaskowa oraz o ile sie nie myle dla 1:35 i 1:72

549105568_(....(.............................................................................0000000000000000000000000000)(1)LRM.35029.thumb.jpg.049f5f64506cdc52ef9251b07e029c98.jpgimage.jpeg.4658fdb5a8642dd528ca3e94359e947a.jpeg

tia, dokładnie ten, 35 mam, a 72 nie kojarzę, muszę sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, orzechu500 napisał:

w tym filmie jest porównanie kilku produktów do tworzenia antislipa. W sumie to buduje się tam chyba ta sama Merkava, to zawsze możesz podejrzeć co nieco 

 

 

Dzięki. Znam na pamięć ten film i u mnie anti slip już zrobiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

 

Widac Grzegorzu iz masz parcie aby doprowadzic do konca budowe Rydwanu ! 

Nie ukrywam, że jakaś tam presja jest, żeby wreszcie skończyć, to co się zaczęło. Wczoraj wyliczyłem, że na forum jestem 14 lat, zacząłem mnóstwo modeli, a do finału i galerii, doprowadziłem tylko 3 z nich.  Co do anten, to tak, chciałbym je mieć ugięte i patrzyłem na zestaw metalowych od Voyagera, tylko zastanawiam się, czy te sprężyny sie uginają🤔🤔. Po drugie, szukam kaemu na jarzmo armaty, takiego jak na zdjęciu poniżej. Dokładnie chodzi o kielichowy wylot lufy. Legend oczywiście robi kaem z takimi elektrospustami, jak na poniższej fotce, ale wylot lufy jest inny. Znalazłem cały zestawik kaemów od AFV, gdzie taka lufa jest, ale płacić 60 zł, dla jednego elementu? Może ktoś z Was szanowni koledzy ma Browninga .50 cal, i go nie potrzebuje, to chętnie przytulę 😉

IMG_20220423_095842.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bulik58 napisał:

Czyli klapa z planow?

No nie do końca. Legend ma kaem z takimi spustami, ale bez tego kielicha na lufie. Można było by zrobić mały mix. Poza tym takie spusty są w Mengu, Academy i Hobby Bossie, ale kto by chciał dekompletować zestaw?

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.