Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf-109 G14 AZ Model 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Vieh_san napisał:

Spoko są do sklejania te modele AZmodel?

Jak dla mnie to tak ale ja się nie znam.

 

2 minuty temu, Vieh_san napisał:

Czy dużo trzeba dłubać, żeby coś z tego było?

Puryści na pewno znajdą dużo do poprawienia.Ja nie sprawdzam.Wyciągam z pudła i sklejam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xmen napisał:

Puryści na pewno znajdą dużo do poprawienia.Ja nie sprawdzam.Wyciągam z pudła i sklejam.

Bardziej mi chodziło o spasowanie, ale rozumiem, że są spoko. Dzięki :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Vieh_san napisał:

Bardziej mi chodziło o spasowanie,

Jeżeli o spasowanie to jak to w short runie szpachla jest potrzebna ale nie dużo.Najwięcej uwagi trzeba zwrócić na montaż panelu z wylotami km .

Nie wiem jak wersje E i F bo jeszcze nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vieh_san napisał:

Ok, dziękuję za info. Bo jako, że mają dużo różnych 109 to się nad ich firmą zastanawiałem przy ewentualnym zakupie.

W listopadzie mają być pierwsze Messerki w 72 od Eduarda.Pewnie będą biły modele AZ na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszły Ci te plamki. Kiedyś próbowałem robić plamki i wężyki na Albatrosie, kilka razy zaliczyłem wpadkę z lekkim chlapnięciem farby, co udało się jakoś poprawić. Masz swój patent na malowanie plamek, czy to po prostu wprawa i dobry aerograf?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zaruk napisał:

Masz swój patent na malowanie plamek, czy to po prostu wprawa i dobry aerograf?

Patentu nie mam żadnego.To tylko wprawa i dobre farby.Aerograf to Procon PS-270.

10 minut temu, zaruk napisał:

kilka razy zaliczyłem wpadkę z lekkim chlapnięciem farby

To tak jak ja i to nie raz.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać, że zaskoczony jestem tym "oznakowaniem" . Tak normalnie po szwabsku? 🤔 Do do ciebie nie podobne - jakiś Chorwat, Włoch czy cuś a tu Helmut :haha:

Model całkiem sympatyczny, plamki istotnie robią wrażenie, tym bardziej, że to 72. Gratuluję opanowania fukawy.  Z minusów to jak dla mnie trochę za mocno natarty borsuczym sadłem i za mocno się "bliszczy"  :mrgreen:

:super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

Tak normalnie po szwabsku? 🤔 Do do ciebie nie podobne - jakiś Chorwat, Włoch czy cuś a tu Helmut :haha:

Helmut ale z ciekawą historią.

 

2 godziny temu, abtb napisał:

minusów to jak dla mnie trochę za mocno natarty borsuczym sadłem i za mocno się "bliszczy"  :mrgreen:

:super:

Semi gloss Hataki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się komponuje jako całość. Podoba mi się, ale tak jak już wspominali poprzednicy przydało by mu się trochę trupiego matu. Szkoda też że nie wymieniłeś tej grubaśnej anteny pierścieniowej czy co to to jest  🙃 Nabrał by wtedy lekkości.

Edytowane przez panDespota
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 14:25, Vieh_san napisał:

Spoko są do sklejania te modele AZmodel? Czy dużo trzeba dłubać, żeby coś z tego było? Model oczywiście bardzo przyjemny w odbiorze :D

 Ostatnio popełniłem dwa Gustawy z AZ, jeszcze z nie poprawianych form (wypust bodajże z przed 2020) który był mocno krytykowany za to, że niby ma "oklapnięty nos". Kultystą 109 zdecydowanie nie jestem, ale model po złożeniu prezentuje się jak dla mnie poprawnie. Składa się przyjemnie, wypraski czyste bez nadlewek czy jamek skurczowych. Wieść gminna niesie że to kopia FineMolds. Troszkę cienkiego polistyrenu wklejałem przy panelu z KM bo powstała niewielka szpara, tak to zero szpachli, do momentu montażu oszklenia. Jak cały model bardzo fajny i nie czuć go typowym szor runem, to tu,wypowiemwypowiem w obu egzemplarzach miałem w tym miejscu katastrofę. Niestety, oszklenie znacząco za wąskie w stosunku do kadłuba, wiec trzeba było się mocno namęczyć żeby coś z tego wyszło. Ponoć sprawę ułatwia wykonanie modelu z otwartą kabiną. Gdyby nie to nieszczęsne oszklenie to jak dla mnie model na 4+. SpecialHobby/Edek ze swoją 109 w 72 na pewno są o tyle lepsi, że model już jest przenitowany. Natomiast jeszcze nie składałem wiec się nie mam jak porównać. Aha no i jeszcze SH jak na razie koncentruje się na Emilach, o Gustawach, Friedrichah czy Kurfurstach nic nie słyszałem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Havoc napisał:

Aha no i jeszcze SH jak na razie koncentruje się na Emilach, o Gustawach, Friedrichah czy Kurfurstach nic nie słyszałem

Gustawy szykuje Eduard.Na jesień mają być pierwsze w sprzedaży.Czy tak będzie to czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.