Skocz do zawartości

P-11c czy P-11c czyli Arma czy IBG?


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już gdzieś było to proszę wyrzucic( i o łagodny wymiar kary za zaśmiecanie forum). 

Chodzi mi o porównanie tych dwóch modeli w zakresie sklejalnosci, przyjaznego odniesienia dla modelarza i ewentualnie pod względem merytoryki.

Czy można jednoznacznie powiedzieć który z nich jest ... fajniejszy😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu...tyle wpisów a dalej nic nie wiadomo w temacie🥴

Luuuuudzie, napiszcie coś konkretnego typu: kleiłem lub chociaż miałem w ręku obydwa modele i ... tu opis co jest nie tak w którymś tam czy też że jest super ok itp. że nie wązne który producent, oba są hiper fajne etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P .11c AH mam kilka, a IBG jedną. Kupioną celem porównania, do którego się nie zebrałem.  Gdyby IBG pojawiła się pierwsza, to proporcje byłyby odwrotne. Wiem z forów o paru felerach AH i paru IBG.    Oba są jakiś mały krok od perfekcji ( ocenianej subiektywnie ) i takie porównanie mi na razie  w zupełności wystarcza. Azury upłynniłem. Hellery zostawiłem, bo to wyntydż.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierdykną pierwszy dupny grzmot 🤣

 

 

20 minut temu, jmx62 napisał:

Ja pierdziu...tyle wpisów a dalej nic nie wiadomo w temacie🥴

Luuuuudzie, napiszcie coś konkretnego typu: kleiłem lub chociaż miałem w ręku obydwa modele i ... tu opis co jest nie tak w którymś tam czy też że jest super ok itp. że nie wązne który producent, oba są hiper fajne etc.

Wiesz trochę leniwy jesteś, bo w internetach  aż wrzało  od porównań tych jedenastek , łącznie  z ,,ćwiartkowaniem'' profilu skrzydła -tak dalece były to posunięte zażarte porównania , a Ty wkroczyłeś znowu na  ,,kakowaty''  grząski grunt .

Ps: letalin to frakcja AH wiec sam rozumiesz :klamca:

Edytowane przez zatras
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zatras napisał:

Wiesz trochę leniwy jesteś,

Napisałeś trzy posty, z których żaden nic nie wnosi do tematu.

Skoro Ty leniwy nie jesteś i wiesz gdzie były takie porównania to po prostu podaj linka koledze, albo sam napisz opinię.

Inni też z pewnością skorzystają.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zatras napisał:

bo w internetach  aż wrzało  od porównań tych jedenastek , łącznie  z ,,ćwiartkowaniem''

To coś mi umknęło, bo ja kojarzę jedynie tematPiotra Dmitruka z forum PWM który porównywał P.11c z AH oraz P.11g z IBG. Jedenastka w wersji c z IBG jeszcze się wtedy nie ukazała.

To nie jest więc ostateczne porównanie, bo 11c z IBG to w stosunku do Kobuza jednak nowe formy do kadłuba i nowe do skrzydeł. Pewne szczegóły też zostały poprawione np. śmigło. W efekcie 11c z IBG to model lepszy od Kobuza, którego Piotr ocenił najwyżej. Mam model IBG, Army w ręku nie miałem. Ale z tego co widze na zdjęciach, zgodze się, że P.11c z IBG jest generalnie lepszy. Chociażby ze względu na super delikatną fakturę blachy żłobkowej i brak wciągów tworzywa które widać w modelu AH.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak HKK ,o te porównania mi chodziło . Wiem ze P.11g  różniła się od  P.11c (choć cholera wie, czy  w rzeczywistości na pewno tak bardzo ), ale wypraski w dużej mierze  są wspólne , a kadłub w 11g rożni się  ,,oprofilowaniem ''zagłówka ,,ala P. 24". Aha, była chyba już wersja P.11a, która dawała jakieś wyobrażenie o  ,,C''  Nie ma co kombinować P 11c z IBG bije na głowę tą z AH .

Jest subtelniejsza (ryflowanie ) ,ma blachę żłobkowaną tam gdzie była w oryginale (AH niestety nie ) chłodnicę na swoim miejscu (AH niestety nie )  . Z  zarzutów na niekorzyść,  to głównie  za grube oszklenie (wiatrochron ) do tak filigranowego modelu  , ale jest zamiennik z blaszki ,co przy P11c nie powinno nastręczać problemów ,żeby to podmienić . Zestawy mają jeszcze parę naprawdę drobnych wspólnych (w obu zestawach takie same) niedociągnięć, ale to moim zdanie kosmetyka.

  • Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma co dodawać ,bo będą to naciągane  teorie i wydumania.

W tej chwili na sw. rynku modelarskim , w skali 1/72 ; P.11stki i P.24 wszystkich wersji są najlepsze merytorycznie od IBG , składają się też b. dobrze (zresztą model P11C z AH też przyjemnie się skleja , ale według mnie , to schodzi na plan dalszy w konfrontacji  z lepszą poprawnością tego pierwszego)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i o take cuś mnie chodziło😀

Po żołniersku prosto i na temat. 

Już wiem że AH może być ale jednak lepiej IBG. Trzeba było tak od początku.

Dzięki wszystkim Kolegom za udział w dyskusji.

Jak dla mnie temat można zamknąć na tym etapie no chyba że jeszce ktoś ma coś do powiedzenia(napisania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jmx62 napisał:

A kiedyś lubiłem tego mirage3😵

Cosik cinszko ten temat się rozkręca😞

No co 😉

Jeśli mnie pamięć nie myli to na PWMie była praca doktorską n. t.  Przed epoką kwiku jednej ramki i dwóch fali na poszyciu za mało... 

 

 

Edit: To mnie uprzedzili 😋

Edytowane przez mirage3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2022 o 15:44, myszaty napisał:

Podziękuję również,  bo właśnie przekonaliście mnie że jeszcze jedna jedenastka nie zaszkodzi....tym razem z IBG.

I sam sobie wyrobisz zdanie, co zawsze jest najlepsze. 

Edytowane przez letalin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.