Skocz do zawartości

Pierwsze Cougary 4x4 już w Polsce


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Szykujmy modele, bo już za niedługo Cougary trafią na stan Wojska Polskiego

 

 

 

https://defence24.pl/sily-zbrojne/pierwsze-cougary-juz-w-polsce

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, X32 napisał:

W takim malowaniu to chyba zostaną rozlokowane na Pustyni Błędowskiej.

Malowanie DAK z palemką. Plotki głoszą o przekazaniu nadwyżek z Bundeswery dla dwóch nowo formowanych dywizji:

1280px-DKW_NZ_350-1.JPG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Kolejna partia 141 Cougarów już w Polsce:

 

Czyli już mamy 211/300 kupionych. Za pewne zostaną przemalowane na zielono, lub chociaż dostaną plamy kamuflażu na kolor piaskowy.

 

https://defence24.pl/sily-zbrojne/kolejne-coguary-juz-w-polsce

 

 

 

 

 

fwazffrwqaqist1.s8hg.jpg

 

fwatgm2waaappm.uktt.jpg

 

fwazffywiaentip.8lgt.jpg

 

fwath5yxwaa2dtd.cwbd.jpg

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bulik58 napisał:

Robert budujesz juz modele 1:1 czy pomyliles MW z FB lub Allegro? 

Trochę pracowałem w logistyce:

- mój pierwszy samochód to Maluch - naprawiało się go jednym śrubokrętem, młotkiem i kluczami do roweru,

- aktualny to Opel, żeby wymienić żarówkę trzeba zdemontować filtr powietrza, a po drugiej stronie akumulator- alternatywnie zdjąć koło.

byle wymiana filtra powietrza wymaga zestawu kluczy:

- imbus

- torx

- gwiazdka

W technice wojskowej to trochę bardziej skomplikowane, gdy przyszły do kraju pierwsze używane Oshkosh M-ATV dar US Army z Afganistanu. Stan techniczny daleki od pełnej sprawności. Fachowiec od BWP-1 , jak to zobaczył to zapłakał............

Przypomina to trochę okres WP po pierwszej wojnie światowej. Uzbrojenie odziedziczone po zaborach pruskim, rosyjskim i austriackim. Kwatermistrz wtedy też miał ciekawie........

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Co do samego pojazdu to trzeba pandę robić i przerabiać a zwłaszcza zawieszenie które przypomina mi trochę m-atv lub maxxpro.  Ciekawe kto się podejmie :) ktoś ma w ogóle model cougara 4x4 od Pandy jeszcze w tym kraju? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Co do samego pojazdu to trzeba pandę robić i przerabiać a zwłaszcza zawieszenie które przypomina mi trochę m-atv lub maxxpro.  Ciekawe kto się podejmie :) ktoś ma w ogóle model cougara 4x4 od Pandy jeszcze w tym kraju? :)

"W tym kraju nie" :) ,  ale jest jeden co czyta forum, ma "pande" i o ile wiem to przymierza się do dłubania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2022 o 09:21, SnajperTBG napisał:

To mu życzę powodzenia z przerabianiem zawieszenia. Chyba trzeba będzie pożenić 2 modele.

Poczekajmy na następne zdjęcia zobaczymy czy cała dostawa dotyczy tego samego podtypu pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Info z fb 18 Dywizji Zmechanizowanej:

 

W 52. Batalionie Remontowym w Czarnem zakończył się kurs kierowców pojazdów #MRAP Cougar 4x4. Żołnierze #18DZ zapoznali się też z zasadami eksploatacji, obsług i napraw. Wkrótce pierwsze pojazdy trafią na wyposażenie 18. Batalionu Dowodzenia z Siedlec.

 

 

 

Jak widać, Cougary są przemalowywane na zielono. Tylko co to za odcień? Ten co na rosomakach?

 

FB_IMG_1660070430541.thumb.jpg.920b9219458d3e1b7e4fa81fc91fab03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Wkrótce pierwsze pojazdy trafią na wyposażenie 18. Batalionu Dowodzenia z Siedlec

Święto dywizji jest we wrześniu.

Na pewno się nimi pochwalą na pikniku wojskowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 10.08.2022 o 16:13, Grzes napisał:

Na pewno się nimi pochwalą na pikniku wojskowym.

No i takoz się stało jak pisałem...

DSC_0616.JPG.9dd1a6b7e46e1c512f8d3e618fddc455.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pojazdy potrzebne są naszej armii jak rybie ręcznik!!!!

Będą pełniły funkcje reprezentacyjne na festynach rekreacyjno-grochówkarskich .

Bumar z naprawą nawet pierdoły nie da rady. Gwinty lewe i calowe, klucze rozmiar  10, 12,14, 16, 18. Takich nie ma w Lidlu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bulik58 napisał:

Czyli idac twoim tokiem myslenia to F-16 wysylamy do naprawy do Ameryki albo oni przylatuja do nas , C-130 przeglady robia tylko w wytworni , Kraby mamy z Angli a tam chyba tez jest podobny system metryczny ,  Rolnicy lub kierowcy  ktorzy kupuja amerykanski / angielski sprzet , auta ,sa idiotami bo nawet prostej srubki nie przykreci? Co ma wspolnego Bumar z tymi pojazdami ?, jesli masz auto to masz w nim komplet kluczy czy chodzisz do sasiada pozyczac? Te stare kotlety odgrzewasz przy kazdym podobnym wpisie. Przytaczanie Lidla jako dostawcy narzedzi przypomina ruskie wpisy o tym iz nie dostarczali broni dla samozwanczych republik bo mozna ja bylo kupic w sklepach , chyba zapomnieli dodac nazwe - LIDL!

 

image.jpeg.91fea2db1e4fd500171755afccf3137c.jpeg

Wiem, że Polak potrafi wszystko naprawić. W Alfach Romeo, tylne zawieszenie jest nierozbieralne, ale u nas okazuje się , że można wymienić poszczególne elementy. Tanio i dobrze. Pamiętam jak do WP przyszły pierwsze Humvee- to dopiero była zabawa.........W latach 80-tych wujo kupił ciągnik Massej Fergusson - fajny był dopóki się nie zepsuł. Do Ursusa C-360 wszystko było w każdym GS lub POM.  MRAP  to nie są bezawaryjne maszyny., a ich przydatność na polu walki jest dosyć ograniczona. IRAK, Afganistan to rozumiem, ale u nas w terenie to się nie bardzo nadają.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bulik58 napisał:

jesli masz auto to masz w nim komplet kluczy

Teraz to bardziej laptop z programem diagnostycznym.:mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bulik58 napisał:

Podstawowy zestaw jakis w aucie zawsze jest  , chocby metryczny czy calowy , a laptop? Bo o kluczach ,,   Gwinty lewe i calowe, klucze rozmiar  10, 12,14, 16, 18. Takich nie ma w Lidlu!!!  ,,   byla mowa :hmmm:

W moim był tylko klucz do kół.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mandrivecs napisał:

W nowinach nawet dojazdówki nie uświadczysz, tylko "zestaw naprawczy" do opon... 

Nie wiem .Nie stać mnie .Chciałem kupić ale muszę na węgiel i chrust oszczędzać.Wolę jeździć "starym" autem niż w zimnym domu siedzieć.:mrgreen:

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.