Skocz do zawartości

Su-27 GWH, 1:48 Ukraiński cyfrowy kamo


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tlb napisał:

Ten turkus to co farba?

W sensie  - czy to farba , czy - jaka farba (np nr i producent) :mrgreen:

Przepraszam bardzo za tą uszczypliwość, ale ostatnio na forum zaczął się szerzyć trend  "skrótowo-myślowo-błędnoortograficzny" (ale se wymyśliłem  :haha:) który mnie trochę mierzi i jakoś do mnie nie dociera  (pewnie dla tego, że ze mnie jest "beton" modelarski :haha:)

:piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to firmę i numer. Kurde, właśnie zobaczyłem, że w moim poprzednim poście wkradł się błąd i powinno być "co to za farba?". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tlbnumeru farby nie podam, kokpit malowałem z 10 razy eksperymentując, różne mieszanki niebieskiego, zielonego i białego, porównując to do zdjęć. Raz wyszło, za ciemne, raz za jasne, raz za niebieskie ,raz za zielone, no masakra, ale jakoś wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tlb napisał:

Chodziło mi o to firmę i numer. Kurde, właśnie zobaczyłem, że w moim poprzednim poście wkradł się błąd i powinno być "co to za farba?". 

Jeśli szukasz gotowca to MRP-195, specjalnie dedykowany kolor do szoferki w Su.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Uzupełniam forumowe zaległości, za wiele się nie działo. Model dostał klapy i sloty, posklejana jakaś drobnica, stery kierunku, dysze. No i w końcu wziąłem się za podwozie D&W, które wczoraj skończyłem , golenie prezentują się bardzo dobrze. 

IMG-20220731-115634.jpg
IMG-20220731-124818.jpg
IMG-20220731-124851.jpg
IMG-20220731-124900.jpg
IMG-20220731-124905.jpg
IMG-20220814-104947.jpg
IMG-20220824-114406.jpg
IMG-20220825-165819.jpg
IMG-20220825-165854.jpg
IMG-20220829-154452.jpg
IMG-20220829-154546.jpg
IMG-20220829-154610.jpg
IMG-20220829-154637.jpg
IMG-20220829-154644.jpg
IMG-20220829-154658.jpg
IMG-20220829-154710.jpg
IMG-20220829-154718.jpg
IMG-20220829-154752.jpg
IMG-20220829-154806.jpg
IMG-20220829-154824.jpg
IMG-20220829-162853.jpg
IMG-20220829-162901.jpg
IMG-20220829-162905.jpg
IMG-20220829-162917.jpg
IMG-20220829-162924.jpg


 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny, ale mam jedną uwagę. Masz bardzo dużo "wtrąceń" kurzu czy ziarenek plastiku pod farbą. Może powinieneś nieco dokładniej czyścić części przed malowaniem?

 

Nie bardzo także widzę powód tak niedbałego oczyszczenia części, jak to widoczne w pierwszym Poście, na dwóch pierwszych zdjęciach. 10 sekund roboty przy użyciu włókniny ściernej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ChuChu napisał:

Model bardzo ładny, ale mam jedną uwagę. Masz bardzo dużo "wtrąceń" kurzu czy ziarenek plastiku pod farbą. Może powinieneś nieco dokładniej czyścić części przed malowaniem?

 

Nie bardzo także widzę powód tak niedbałego oczyszczenia części, jak to widoczne w pierwszym Poście, na dwóch pierwszych zdjęciach. 10 sekund roboty przy użyciu włókniny ściernej.

Możesz pokazać z jakiej włókniny korzystasz? Wydaje się to być ciekawym materiałem do czyszczenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem taką:

 

https://app.com.pl/pl/company/products/product/01070713/Wloknina-scierna-arkusz-APP-WS-222

 

Zielona jest dość agresywna, a żółta w sam raz żeby zmatowić powierzchnię bez nadmiernej utraty detali.

 

Tak naprawdę firma nie ma znaczenia. Kupowałem wspomniane APP, chyba 3M i "No Name" ze sklepu "Metalowego". W modelarstwie każda z nich spełni swoje zadanie.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChudzięki za uwagę, akurat pierwsze zdjęcia robiłem jak dobrze pamiętam zaraz po wycięciu, bez szlifu.Próblem w tym,  że kurz zazwyczaj dobrze widać na zdjęciu jak sie pomaluje i się powiększy zdjęcie, patrząc na kokpit czy model gołym okiem ja nie bardzo dostrzegam kurz . Zdjęcie zawsze wyciągnie niedoskonałości chociażby przy malowaniu drobnicy  Nie mam komorki, więc coś tam siada, a do obróbki będę przykładał więcej staranności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zacząłem malunki, aktualnie położyłem podkład, rezygnuje z cieniowania, przeglądając zdjęcia suczek w cyfrowym kamo nie zauważyłem nadmiernego styrania i jakiejs nierówno wymalowanej powierzchni, ewentualnie wyciągnę trochę na etapie wykańczania.  Poza tym podkład położony jest  miejscami  cienko , w innych miejscach  grubiej i chciał nie chciał wyszło  cieniowanie. Na zdjeciach powierzchnia samolotu nie wydaje się też  matowa, więc chyba na końcu położę lakier półmat. Miałem też mały problem z dopasowaniem szybki do nosa, bo trochę wystawała, zacząłem więc szlifować. No i chciałem zobaczyć też kolory jak będą wyglądać na modelu  i ktore wybrać. Na zdjęciu i tak odcień nie zgadza się z rzeczywistością, robiąc zdjęcie było to dobrze widać porównując to co widzę na ekranie i w real.

IMG-20220914-152622.jpg
IMG-20220914-152629.jpg
IMG-20220914-152636.jpg
IMG-20220914-152650.jpg
IMG-20220914-152704.jpg
IMG-20220914-152710.jpg
IMG-20220914-152715.jpg
IMG-20220914-154020.jpg
IMG-20220914-154138.jpg
IMG-20220914-175239.jpg
IMG-20220914-175310.jpg


 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wolałbyś po prostu równomiernie nałożyć podkłądu, żeby mieć dobrą bazę pod malunki? Troche dziwnie to z daleka wygląda. Z drugiej strony pewnie nie będzie tego widać. 
Miałem ten sam problem z doborem kolorów do Su :D Ja bym szedł w MRP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.G  @Juffre wien że mrp robi ,szczerze może na zdjęciu tego nie widać ale drugi niebieski od lewej na dolnym zdjęciu to właśnie mrp pod su 27 i wygląda tragicznie w porównaniu do zdjęć samolotu, za mało granatowy wg mnie, a za dużo czarny, moze taka seria się trafiła, nie wiem ,na szczęście mam z mr hobby bright blue to ten obok trzeci wygląda dużo lepiej. Zawsze jest problem z doborem właściwego odcienia, na jasny niebieski  na górę b dr miksował, doradził mi jeden kolega na stronie face, może też tu zagląda. Kolejnym problemem jaki mnie czeka to sam cyfrowy kamuflaż, otóż ten foxbota delikatnie się różni od maszyny która robię, więc będę miał trochę docinania masek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wyleczyłem z dobierania kolorów na podstawie zdjęć po rozmowie z kumplem fotografem, który pokazał mi jak się kreci foty w Photoshopie (np, żeby uzyskać soczyste barwy, podkreślone brudzenia czy tez piękne tęczowe kolory okolic dysz samolotów z rodziny Su-27). Brałbym gotowy zestaw od Hataki 🙂 Pamiętaj tez, ze np lakierowanie matem na koniec rozjaśni kolory - o tym się mocno przekonałem przy moim F-14, co akurat baaaardzo my wyszło na dobre 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mario napisał:

@Pawel.G  @Juffre wien że mrp robi ,szczerze może na zdjęciu tego nie widać ale drugi niebieski od lewej na dolnym zdjęciu to właśnie mrp pod su 27 i wygląda tragicznie w porównaniu do zdjęć samolotu, za mało granatowy wg mnie, a za dużo czarny, moze taka seria się trafiła, nie wiem ,na szczęście mam z mr hobby bright blue to ten obok trzeci wygląda dużo lepiej. Zawsze jest problem z doborem właściwego odcienia, na jasny niebieski  na górę b dr miksował, doradził mi jeden kolega na stronie face, może też tu zagląda. Kolejnym problemem jaki mnie czeka to sam cyfrowy kamuflaż, otóż ten foxbota delikatnie się różni od maszyny która robię, więc będę miał trochę docinania masek.

Ja swojego malowałem MRP i wydaje mnie się, że jest ok ;> a jak patrzę na moje zdjęcia to na prawie każdym odcień wygląda inaczej😉w zależności od światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Psar77 napisał:

Ja się wyleczyłem z dobierania kolorów na podstawie zdjęć po rozmowie z kumplem fotografem, który pokazał mi jak się kreci foty w Photoshopie (np, żeby uzyskać soczyste barwy, podkreślone brudzenia czy tez piękne tęczowe kolory okolic dysz samolotów z rodziny Su-27). Brałbym gotowy zestaw od Hataki 🙂 Pamiętaj tez, ze np lakierowanie matem na koniec rozjaśni kolory - o tym się mocno przekonałem przy moim F-14, co akurat baaaardzo my wyszło na dobre 🙂

Trzeba zacząć od tego, że nawet mając zdjęcie dobrze oddające realne kolory, trzeba mieć jeszcze skalibrowany monitor. 

 

Wystarczy włączyć to samo zdjęcie na przeciętnym monitorze i telefonie. Kolory będą zupełnie inne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, dlatego ja się nie spinam z kolorami kamuflażu - wiadomo - dobrze jest się podeprzeć jakąś dokumentacją z oznaczeniami użytych farb oraz fotkami ale efekt końcowy myślę, że powinien być jakąś własną interpretacją powyższych przez modelarza a nie próbą odwzorowania ich na 100% bo to raczej niemożliwe 🙂 Oczywiście to moje własne widzimisię 😄

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się z Wami zgadzam. Mam dużo zdjęć Su-27 i praktycznie na każdym wygląda inaczej, wybrałem coś pośrodku. @Psar77 jako że sam fotografuje samoloty to ,  co napisałeś że kolory podkręca się w Photoshop to jak najbardziej prawda. Także ciężko się spinać, monitor to kolejna rzecz jak pisał kolega wyżej. Wiele razy jak obrobię zdjęcie na monitorze, wydaje mi się ok, i je opublikuję to później oglądając  na telefonie niekoniecznie wychodzi to co chciałem. 

 

Ale wracając do tematu wczoraj spędziłem 5 godzin nad pomalowaniem steru wysokości, z racji tego że maski foxbota są jakieś uniwersalne, a maszyna z numerem 58 w niektórych miejscach ma inaczej skomponowany kamuflaż, ile ja się nacialem paseczków, przyklejałem, odklejalem żeby trochę bardziej przypominało to co jest w rzeczywistości. I teraz im bardziej się przyglądam, maskom foxbota, to wychodzi na to że wszystko bjest do poprawy. Nie wiem czy będę się aż tak bawił, prawdopodobnie poprawię tylko miejsca które rzucają się w oczy, bo będę malował go tydzień. Tyle wykorzystałem z masek na sterze malując ciemny niebieski, tak ten kawałek białego

IMG_20220915_175319.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.