Skocz do zawartości

Warrior FV-510 MCV lub IFV, Academy,1:35, Eduard,


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, copycat napisał:

W sumie to na tyle. Gumy zostaną póki nie znajdę czegoś lepszego, działko z RB Model też niedostępne, figurek brak, ale włazy są ruchome, więc temat otwarty. Mr Metal Primer zamówiony, dojdzie do piątku, jest szansa na biały podkład w sobotę.

 

Kolego, napisz mi proszę na PW numer paczkomatu, telefon i maila to wyślę Ci tę lufeczkę z przyjemnością do Lublina.  W poniedziałek i wtorek będę miał nieczynny komputer więc wytrzymaj a lufkę wyślę w środę albo może już we wtorek wieczorem jak odpalę kompa.

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez Paweł Czarnocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Taka fotke znalazlem przy porzadkowaniu zbioru zdjec.

Może to błąd paralaksy, ja jednak fotografowałem od góry. Nie takie cuda Academii zrobiło przy tym modelu. Wydaje mi się że wanna jest za wąska, tylna ścianka a zwłaszcza zawiasy do drzwi to chyba z pamięci robione. Ogólnie model wygląda jakby go kilka osób opracowywało, w różnych systemach miarowych i bez konsultacji ze sobą. Nie mam super dokładnych planów do niego, więc trudno tu wyliczać każdy detal, myślę że poprawiłem dość sporo elementów. Zastanawiałem się nad kołami już wcześniej, żeby nie było. Bardziej bym się czepiał wielkości koła napinającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem kalki od Star Decals i albo to one nie siadają albo mój Mr. Softener zwietrzał. Wieża i przód kadłuba to kalki, ale chyba pójdę w maski tak jak na bokach i tyle. W powiększeniu nie wygląda to jeszcze dobrze, są jakieś niedokładności. Papier ścierny powinien te chmurki zetrzeć.

 

IMG_5550.JPG.56abdf86e46abbe705632f3496357143.JPG

 

i powiększenie w rzeczywistości masa pęcherzyków pod spodem

 

IMG_55502.jpg.50f93deb27cb56ca24d7a4fbd149ab53.jpg

 

IMG_5551.JPG.e47737e5d57552d468f23e4e3d2c280e.JPG

 

IMG_55512.jpg.c72a4ab2c439328d37e15d3a842b8aeb.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, copycat napisał:

Kupiłem kalki od Star Decals i albo to one nie siadają albo mój Mr. Softener zwietrzał. Wieża i przód kadłuba to kalki, ale chyba pójdę w maski tak jak na bokach i tyle. W powiększeniu nie wygląda to jeszcze dobrze, są jakieś niedokładności. Papier ścierny powinien te chmurki zetrzeć.

i powiększenie w rzeczywistości masa pęcherzyków pod spodem

Polecam zmiękczacz kalkomani "3" 30ml - Bilmodel Makers CH005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash nietypowo jak dla mnie robiony Dark Wash od AK. Pierwszy raz, więc trochę się uczyłem produktu, normalnie używam farby olejnej brąz Van Dycka. Olejna inaczej się rozmywa, traci na kolorze, nie jest tak intensywna. Mimo że AK jest bardzo zbliżone do brązu Van Dycka, to nie traci na intensywności. Na białym widać znacznie więcej. Model ma być w aurze jesienno, zimowej, więc taki mocny kontrast mi pasuje. Zrobiłem też trochę obić do zieleni.

 

IMG_5559.JPG.7b57563dab32593a046d246d7923ee24.JPG

 

IMG_5558.JPG.14e01de61b5a2d916214299cd4fed443.JPG

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2022 o 20:02, Paweł Czarnocki napisał:

wytrzymaj a lufkę

Jeszcze raz wielkie dzięki, wytrzymałem, a raczej  lufa była zamocowana na sucho.

IMG_5562.JPG.4c70eae7855040e5eeb2e6442fb8f965.JPG

 

Jak się okazuje, chyba z 4 firmy robiły tę lufę i wszystkie zrobiły ten sam błąd. Ta miedziana rura z wycięciem u góry, ma w oryginale kształt litery U. Ale oryginał od Academy ten błąd też posiada. A i tak ta metalowa, dzięki, to rewelacja, wymiata.

 

IMG_5564.JPG.863a1c2356a7528c271e8f4f862c471f.JPG

 

Ładnie siedzi.

 

IMG_5569.JPG.5346c85c52358378935ff73530b35f08.JPG

 

IMG_5570.JPG.15ad6f4f9e964a8ec861d975092cba9b.JPG

 

Jakieś graty na pace, udymiłem wydech, jest za kołem zapasowym, z prawej strony kadłuba, to ta prostokątna żaluzja.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
57 minut temu, Paweł Czarnocki napisał:

Następny mógłbyś zrobić Bradleya albo BMP-3

Jest w planach M2A3 Menga, ale póki co zamówiłem Abramsa sep 2, poklejony Leo i Typhoon, czekają na malowanie, tak z 14 + modeli chodzi po głowie. Nie licząc tego co zaczęte.

Edytowane przez copycat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, TAW napisał:

Flaga Panie, flaga. Bardzo dobrze wygląda. Jak zrobiona? Można jakieś zbliżenie?

A to papier taki co jest wypełniaczem w butach, bardzo cienki i bez włosków. Maszt to ramka na ciepło, posklejane to CA do kupy. Potem niebieska Tamiya, błyszcząca Tamiya pod kalki, kalka z zestawu, ale tylko z jednej strony, bo mi szkoda było, znowu błyszcząca, żeby schodka nie było, mat od VMS, lekki (wg uznania) wash mokrym błotem AK.

 

Ależ widać wszystko na powiększeniu.

 

IMG_5668.JPG.351a1cbe301fd43554f0a49bb68e1518.JPG

 

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny patent z tym papierem, muszę wypróbować, bo robienie flag z rękawiczek nitrylowych mimo pewnych niezaprzeczalnych zalet ma w sobie coś z masochizmu... 

 

Papier w ostateczny kształt formowałeś "na sucho", czy z pomocą wody lub czegokolwiek innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
17 minut temu, Kamil K. napisał:

Papier w ostateczny kształt formowałeś "na sucho", czy z pomocą wody lub czegokolwiek innego?

Wyjąłem z butów dziecka, także był już spatynowany wstępnie, końcowy efekt na sucho palcyma, pęsetą.

Edytowane przez copycat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.