Skocz do zawartości

T-34 /85 Fabryka 183 RFM 1/35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Większość chippingu zrobiona była gąbką bardzo rozjaśnioną zieloną farbą. Potem podmalowywałem to pędzlem farbą "chipping" Miga. Na krawędziach użyłem też samej farby chipping nanoszonej gąbką. Bardzo dużo odprysków było jeszcze zdrapywanych i "kształtowanych" wykałaczką bo były stanowczo za duże. Dlatego robiłem to na błyszczącym lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dalszy etap eksploatacji modelu. Doszedł drugi kolor brudzenia - Earth i w najniższych partiach jeszcze Dark Mud Abteilunga. Wybrane obicia dostały rdzawą poświatę i z niektórych idą też zacieki, dodałem oleiste plamy i zacieki na tyle czołgu i dosłownie kilka zwykłych brudowych zacieków.

d0a61f45123d47a5c27c16eb8ab57ce9.jpg

 

0b3cca91161b5f7e19398adce1335b54.jpg

 

0b1767dd5a132b8740c775ed64c87ffa.jpg

 

211e3d41e6fef09a53b4817f605eb7c0.jpg

 

W następnym etapie dosypię na błotniki trochę prawdziwej krakowskiej ziemi, dodam do tego jakiś ziemisty wash i niektóre zabrudzenia przepuszczę filtrem z Tamiya Flat Earth z aerografu

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Lipstein napisał:

Ziemia nie za bardzo w wietnamskim odcieniu?

Hmm... Wietnamską ziemię (pigmenty) to można nawet jako rdzę stosować. Ale to jeszcze nie jest ten kolor - bardziej caffe  latte :szczerbol:. Nie jestem geologiem ale tak mi się te oleje wymieszały i nawet mi się to spodobało i tak zostawiłem. Jeszcze będzie Tamka Flat Earth z aerografu więc to jeszcze nie jest ostateczny wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza zmiana to dodanie ziemi i suchej trawy morskiej. Potem Tamka Flat Earth z Aerografu, wash olejny i pigment Airfield Dust.

aec637249d2548956f99bcd4b36a2a5a.jpg

 

W końcu poszedł lakier matowy i efekty zyskały ostrość. Całość komponuje się tak:

f095edb50300cb8b9a6658b57385e9f0.jpg

 

5ed4d4865532d59fbd369df538a5eca5.jpg

 

1e317f6dc3c8e32ecbc3b256f378ee86.jpg

Weathering ogólnej bryły modelu raczej już zakończony. Pozostaje pomalować szczegóły jak paski, okopcenia przy wydechach (i rdza) i na lufie i na koniec ołówkiem po krawędziach.

 

I jeszcze szybka sztuka dla sztuki samymi olejami:

de16b6d62a84d0a827dd288d305590d5.jpg

 

3c482e224773e1f1dcb6bac3faab3175.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, orzechu500 napisał:

Rozważ dodanie trochę tekstury błotka z tyłu kabluba

Też o tym myślałem na wcześniejszych etapach ale raczej dam już spokój. Już wydaje mi się, że jestem na granicy przeciągnięcia z weatheringiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Evildead napisał:

Może troszkę bardziej  nad błotnikami pobrudzić po obu stronach, jakby za czysto jest w tych miejscach

W sumie racja - zbyt ostro się tam brud kończy. Zobaczym jak pigment tam siądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, orzechu500 napisał:

To można zrobić delikatnie i punktowo. Teksturki nigdy za wiele

To już jednak zostawię jak jest. Zgubiłem tą koncepcje na teksturę na wyższych partiach modelu a bez bez jakiegoś przekonania do tego pomysłu obawiam się że nie wyjdzie mi to na dobre. Poza tym mniej, często znaczy lepiej 😛  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W końcu stoimy na własnych nogach. Brudzenie wszystkich składowych dolnych partii było robione każde innymi specyfikami ale w końcu udało się to jakoś zgrać kolorystycznie ze sobą.

4bc1acefc5fb73dca834438cb9a8a60a.jpg

 

Mimo, że wcześniej gąski bardzo ładnie siadały w zwisy to po zastosowaniu wszystkich specyfików trzeba było im pomóc. Nawet bardzo pomóc klejem CA. Ostatecznie tak to wyszło:

edac56562c62cf715576bbf87c6762b0.jpg

 

Nastąpiła zamiana w koncepcji na lampę. Szkiełko Voyagera wcale nie wygląda na szkło stosowane w T-34. Zamówiłem szkiełko od naszego Przemka. Pomimo dosyć niskiej przejrzystości wygląda o wiele bardziej wiarygodnie niż Voyager. Także lepsze, tańsze i polskie :) Po lewej Voyager po prawej Przemek:

c7da9bc7eb307224ca6fc7b1ddd5bedb.jpg

Edytowane przez TAW
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.