Skocz do zawartości

T-34 /85 Fabryka 183 RFM 1/35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Żebyś wiedział gdzie jest nie tak jak trzeba.

Chodziło o łatkę na osłonie kabli. Chyba wszystkie modele pomijają ten element i też nie wszystkie czołgi je mają a zawsze można też dodać coś od siebie. Może ktoś będzie kiedyś chciał wykorzystać na swoim modelu.

Edytowane przez TAW
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzbiet i zadek też do odhaczenia jako skończone.

38d0351e3fe29be4f538f94e0e3a440c.jpg

 

e9cf5bd09b75d11398614d8e6bb2fce6.jpg

 

Elementy płyty nadsilnikowej będą zdejmowane żeby wymalować wnętrze. Na szczęście spasowanie w tym rejonie jest b. dobre więc będzie można sobie pozwolić na wklejenie tego już po malowaniu.

6d7f6b8d184ac21d51bc955b8b323131.jpg

 

Na tylnej płycie wymieniłem tylko osłony kabli na druciane bo pomimo, że miejscami model jest naprawdę fajnie zrobiony to ten detal był wybitnie półokrągły. Spiłowałem też od środka rury wydechowe (zestawowe było bardzo grubaśne), trochę je podniszczyłem i dodałem szew na środku. Na rantach dorobiłem ślady po odcięciu od formy ale to będzie dopiero widoczne po washu :)

d2dc454e2517fe9bc3dcc80c6db16ed5.jpg

Edytowane przez TAW
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ze względu na sprężystość blaszek nie udało mi się pochytać zbiorników na CA i zdecydowałem się na zestawowe, ale trochę je podniszczyłem bo takie nówki gładziutkie by mi tu nie pasowały.

71ea4efd9c3f6f1cb35a443772b8a777.jpg

 

Po tym mogłem dokończyć oba boczki.

9d1afcc8909c22e698dc9c1b92b7b772.jpg

 

850cfda2fef129a7848705e5a32a40ae.jpg

 

1c029cbbd90addfb2cec719e7b7938a2.jpg

 

eeb874bd01a8dd48d1c0b6171d0225f9.jpg

 

Więc ogólnie dół można uznać za skończony i przechodzić do wieży.

f74ec1e03e70ee18f9392f62ee9325c7.jpg

 

2ff6a197a4520718d2e61fb0c0f53284.jpg

 

Brakuje tu jedynie lin do holowania bo na to przyjdzie czas dopiero na końcu i lampy. Nad lampą jescze się zastanawiam - zestaw nie zawiera przezroczystych elementów więc dokupiłem reflektor z Voyagera ale nie wiedziałem takiego typu reflektora na żadnym T-34 i zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem tej lampy bez szkła (po wywierceniu miejsca na żarówkę). Co sądzicie o tym szkiełku?

e5df01d9781bb05c8dba64de4b20bc6a.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TAW napisał:

Brakuje tu jedynie lin do holowania bo na to przyjdzie czas dopiero na końcu i lampy. Nad lampą jescze się zastanawiam - zestaw nie zawiera przezroczystych elementów więc dokupiłem reflektor z Voyagera ale nie wiedziałem takiego typu reflektora na żadnym T-34 i zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem tej lampy bez szkła (po wywierceniu miejsca na żarówkę). Co sądzicie o tym szkiełku?

T-34-85-01.jpg

Tak to wyglądało:

LAMPA CZOŁGU WOZU BOJOWEGO T34 SZPERACZ REFLEKTOR

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Daniel napisał:

Mam pytanie czy robisz wczesny czy późny model fabryki 183? Bo w tej chwili masz dziwną mieszankę, po błotnikach wygląda na późną , ale koła temu zaprzeczają.

Czy możesz sprecyzować kiedy był produkowany model wczesny a kiedy późny bo tam zmiany w produkcji były chyba częstsze? Jakby co, to błotnik specjalnie użyty kanciasty bo zaokrąglony nie za bardzo mi się podoba. W planach mam zamiar pomalować ten element na inny odcień zielonego jako przełożony z innego wozu. Ogólnie planuję produkcję lato'44 bo taką zamierzam zrobić wieżę - czy koła mieszczą się w tym okresie? Z tego co kojarzę to późne(?)/ powojenne miały jeszcze kalamitki na środkach dekli.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślubowanie z malowaniem 😉

k.jpg.75348b93a4ba14359babe2d49ec72688.jpg

Jeśli ktoś zna powód, dla którego to malowanie nie może być użyte niech powie to teraz albo zamilknie na wieki. 😉

A tak na serio będę wdzięczny jeśli ktoś ma wiedzę lub dokumentację, która potwierdzi lub wykluczy zasadność tego konkretnego malowania dla czołgu fabryki 183 z wieżą produkcji lato'44.

w.jpg.7cebdfe30ac5e170e560888aef3d04f3.jpg

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przeogromne - czyli można robić. Wszystkie części wymienne typu błotniki, liny holownicze czy zapas gąsienic zostawię wg własnego pomysłu bo to się mogło zmieniać z biegiem czasu ale wieża jak najbardziej podejdzie. Świetne zdjęcia no i ten właz kierowcy malowany na biało od wewnątrz też mi super leży. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko: 1. Numer na pierwszym zdjęciu wygląda raczej na "2123" i jest nieco bliżej przodu, więc albo to inny egzemplarz albo z innego czasu, 2. Właz malowany od wewnątrz na biało to chyba zła interpretacja fragmentów z odblaskiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.