Skocz do zawartości

T-34 /85 Fabryka 183 RFM 1/35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mariusz45 napisał:

A jakiej grubości drutu do tej operacji używasz?

Voyager akurat daje drut w zestawie. Aber w instrukcji podaje średnicę. Do i am kawałek który docelowo i tak będzie na swoim miejscu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kzugaj napisał:

Voyager akurat daje drut w zestawie. Aber w instrukcji podaje średnicę. Do i am kawałek który docelowo i tak będzie na swoim miejscu. 

Dokładnie jak napisałeś,  @Mariusz45 tu jeszcze coś wartego uwagi jak chcesz się pobawić w extra  https://agtom.eu/prety-druty-rurki-linki/315017-aber-sr-03-prety-stalowe-03mm-250mmx12.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Evildead napisał:

Dokładnie jak napisałeś,  @Mariusz45 tu jeszcze coś wartego uwagi jak chcesz się pobawić w extra  https://agtom.eu/prety-druty-rurki-linki/315017-aber-sr-03-prety-stalowe-03mm-250mmx12.html

Też mam ten zestaw. 

Aber miał takie zmyślne "narzędzie do zawiasów" w zestawie do tygrysa ale nie wiem czy można go nabyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kzugaj napisał:

 

Aber miał takie zmyślne "narzędzie do zawiasów" w zestawie do tygrysa ale nie wiem czy można go nabyc

Gdzieś to widziałem w ich instrukcji też ,  ale i sam ten ich zestaw prętów 0.3, 0.5  to najlepszy na rynku, warto mieć

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MayonesEXG7 napisał:

Walder wstydź się, amator potrafi blacharę robić hehe🤣 .Oczywiście żartem.

Jest teraz nowy król na dzielni. Też oczywiście żartem. 😉

 

45 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Ale ile za przyjemność, tych tracków, bo łaciną rzucałem przy zvezdowych ??

Między 130-150 tak samo jak metalowe, których nigdzie w Polsce nie ma 😞

 

48 minut temu, Rafał B napisał:

Wracając jednak do tematu, to lepiej dodać te 2 ogniwa, a korektę wykonać poprzez odklejenie koła napinającego i zmianę jego położenia.

Zrobisz jednak, jak uważasz 😎

Przy dwóch dodatkowych to bym musiał wywalić koło napinające ho ho ho albo jeszcze wyżej... Przy tylu ile jest musiałbym obniżyć napinające poniżej koła jezdnego a nie podoba mi się tak. Chyba, że wyciąć sam pręt na koło napinające i tylko przesunąć bliżej koła jezdnego - do rozważenia. Jeszcze będzie pięknie, zaufaj 😉 A jak nawet nie będzie pięknie to będzie co najmniej poprawnie bo właśnie taki fason gąsienicy jest najczęściej spotykany:

0f40a5944de2da5c772b32a9cec52553.jpg

 

Ale myślę, że przy sprzyjających wiatrach mogę się pokusić nawet o coś takiego, tam jest jeszcze trochę luzu.

762cd7533808cec10ab7cb96670a4d13.jpg

*Zdjęcia wykorzystane jedynie w celu dyskusji.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Evildead napisał:

Dokładnie jak napisałeś,  @Mariusz45 tu jeszcze coś wartego uwagi jak chcesz się pobawić w extra  https://agtom.eu/prety-druty-rurki-linki/315017-aber-sr-03-prety-stalowe-03mm-250mmx12.html

A ja się męczę z drutem...Trzeba się zaopatrzyć i przestać rzucać kur... w trakcie roboty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena gąsek masakra-rozumiem-że to są najtańsze magic tracki ruchome na trzpienie z plastiku?Cena metalowych friuli plus przesyłka.

 

Ci co zrobili, zapasy z przed 2 lat to szczęściarze..., a patrząc na ceny:

 

-aero z kompresor mój podrożał o 8-9 miechów 85zł

-kabina lakiernicza, idzie na wysyłkę- jestem uziemiony to podrożało o 6 miechów 58zl

-figurki tamki set germanów tank manów z przed roku to 12-15zł

 

Nie tylko takie rzeczy. Chodzi mi o waloryzację, i lepsze jakości podzespoły niż zestawowe- pudełkowe. 

 

Ceny dalej rosną...

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gregory napisał:

A ja się męczę z drutem...Trzeba się zaopatrzyć i przestać rzucać kur... w trakcie roboty

Co racja to racja, tez dopiero poznałem, bo skoro w zestawach voyagera dodaja takie coś to i pewnie na rynku cos podobnego jest, no i jest, tez dopiero od tygodnia mam, oplacalne i super sprawa

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, StarBourne napisał:

Jeśli mogę zapytać, jak udało ci się usunąć te błotniki? Mam ten model w składzie i chciałbym wiedzieć jak najlepiej podejść do usunięcia i wymiany na fototrawione błotniki.

Czeską żyletką trzeba napocząć i potem nawet odłamać - na tym etapie nie musi być pięknie. Potem pilnikiem żeby nie było strzępów, następnie skrobanie skalpelem żeby było równo i na końcu wygładzanie pilnikiem i papierem ściernym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, TAW napisał:

Przy dwóch dodatkowych to bym musiał wywalić koło napinające ho ho ho albo jeszcze wyżej...

 

Oj zdziwiłbyś się jak wiele potrafi zmienić ustawienie osi nie ho ho, ani wyżej, tylko nieco do przodu, i nie chodzi tu o jakieś konkretne luzy i zwisy ogniw na kołach, tylko o ich ładne ułożenie, żeby płaskie nie były.

...no ale jak już wspomniałem, zrobisz jak uważasz, to Twój model 😎

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Evildead @Paweł Czarnocki @Rafał B!!! Co ja z Wami mam?! Ale dobrze, że Was mam bo

afeb1db64bbd2158bb6099b03bb6cf77.jpg

 

36da40c8d0d9ebd4acb1bc9930e3f13e.jpg

Odciąłem tylko bolec od koła napinającego i przykleiłem go około 1,5mm w stronę koła jezdnego. Chciałem tylko mieć więcej luzu kiedy będę już na końcu podklejał gąsienice do kół, ale efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania bo robota już zrobiła się sama. Taka mała zmiana a tak wielka różnica. Mieliście rację jak cholera i dzięki Wam za to!

 

2 godziny temu, MayonesEXG7 napisał:

W jakim malowaniu, chcesz go robić ? Jakaś inspiracja IIWW ?

Na pewno IIWŚ i jedynie słuszne. Ale co dokładnie to jeszcze nie wiem. Najlepszy byłby jakiś czołg na którego nie ma kwitów bo mam na niego własną wizję.

Edytowane przez TAW
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TAW napisał:

Odciąłem tylko bolec od koła napinającego i przykleiłem go około 1,5mm w stronę koła jezdnego.

 

Z tego wszystkiego zapomniałem Ci wcześniej wspomnieć, że oczywiście można też było tę oś nieco cofnąć 😄 co Ty właśnie uczyniłeś i uzyskałeś świetny efekt.

1.5 mm, a jaka różnica i o to właśnie chodziło, bo teraz wygląda to bardzo dobrze  👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TAW napisał:

Panowie @Evildead @Paweł Czarnocki @Rafał B!!! Co ja z Wami mam?! Ale dobrze, że Was mam bo

 

 

 

Kierujemy się jedynie dobrymi intencjami. Nie było naszym celem doprowadzić Cię do smutku, który utopisz w alkoholu lub narkotykach 🙂   Nie no serio jesteśmy kolegami sklejaczami i trzymajmy się razem.  Ogólnie celem naszym jest abyś skleił model który ucieszy Twoje i nasze oczęta.  Załoga do wozu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Evildead napisał:

Teraz bajka 🙂, dokładnie tak sobie wyobrażałem te zwisy, super

Czyli mówisz, że wyobrażasz sobie zwisy... hmm.. ciekawe 😜

4 godziny temu, MayonesEXG7 napisał:

Fajnetracki-dwa ogniwa wiecej,nie przesuwwałeś napinającego koła i napędówki?

Ogniw jest tyle samo, przybliżyłem tylko koło napinające do kół jezdnych.

3 godziny temu, Rafał B napisał:

1.5 mm, a jaka różnica i o to właśnie chodziło, bo teraz wygląda to bardzo dobrze 

No nie przypuszczałem, że taki mały zabieg zrobi aż taką różnicę.

2 godziny temu, Paweł Czarnocki napisał:

Kierujemy się jedynie dobrymi intencjami. Nie było naszym celem doprowadzić Cię do smutku, który utopisz w alkoholu lub narkotykach 🙂   Nie no serio jesteśmy kolegami sklejaczami i trzymajmy się razem.  Ogólnie celem naszym jest abyś skleił model który ucieszy Twoje i nasze oczęta.  Załoga do wozu !!

To forum cenię właśnie za szczere opinie i uwagi, które czasem zmuszają do dopracowania niektórych elementów, które wydają się już być skończone. W 99% wychodzi to raczej na dobre jak w tym przypadku. Żadnej takiej opinii nie uważam za mobing, stalking czy inne nękanie :szczerbol: Po to przecież jest warsztat :super:

 

 Jeszcze nawiąże do malowania. Wybrałem sobie cztery z dostępnego do kupienia zestawu Toro. Jeśli ktoś ma wiedzę lub zdjęcia na temat któregoś z tych egzemplarzy to poproszę o poradę, która kalkomania by mi siadła.

240.jpg.d3d77efe127988dc87a64d4d3751ed90.jpg241.jpg.d9301aa825842b940ac4f31a7497f023.jpg247.jpg.19e535312685eab9c24725d3cf6b0ec1.jpg3632.jpg.bd8e355da79170270fd2f7a7607c94a9.jpg

 

W planach mam taki typ wieży (produkcja lato '44)

w.jpg.7cebdfe30ac5e170e560888aef3d04f3.jpg

 

Najbardziej podobają mi się jednak malowania z niedostępnego zestawu Toro  Wojsko Polskie 1943-45 cz.1 35D09

a2.jpg.a302d9da3c1d9f7631790ce303ca6605.jpga1.jpg.c0cbe1a8919a16a0a13fcaab168acb75.jpg

Jeśli któreś z powyższych malowań siadło by mi do planowanej wersji wieży, a ktoś miał takie niewykorzystane z tego zestawu kalkomanii to chętnie bym pohandlował bo na stronie producenta widnieje informacja, że wyprzedane 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kzugaj napisał:

Też mam ten zestaw. 

Aber miał takie zmyślne "narzędzie do zawiasów" w zestawie do tygrysa ale nie wiem czy można go nabyc

O tym mowa?

Chyba metodą z filmu będzie łatwiej.1665749880399343050194324680131.thumb.jpg.76190fd4344ccdacf91625d5168219ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo powoli zabieram się za przednią płytę. Dziś męczyłem spawy. RFM przygotowało spawanie właściwie wszędzie, gdzie to potrzebne ale są to spawy idealne, równiutkie, wgłębne. Typowa niemiecka precyzja spotykana na Panzerach czy Panterach. Postanowiłem się trochę wyżyć i przerobić niemieckie na radzieckie. Strasznie narzygane ale taki był zamiar. Ujdzie ta brzydota czy przesadziłem?

7e0d67be086afb2a1ea6f8118274f9bb.jpg

485b95a175214f2663525734301c1b63.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.