Skocz do zawartości

K9 kupione, tworzymy dokumentację.


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Z okazji święta Marynarki Wojennej wystawiono także sprzęt lądowy a wśród tego, znane nam już K9.

Pozdrawiam

Andrzej

Zdjęcie pochodzi ze strony 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

_49a9700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Z okazji 30-lecia 14 das w Jarosławiu odbyła się skromna defilada. Zaprezentowano K9 ciągle bez oznaczeń i rejestracji a więc na południu bez zmian. Zdjęcie ze strony das na fb.

Pozdrawiam

Andrzej

348636152_584926493789371_4724854368291266753_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Z dniem 1.06.2023 na bazie 11 MPA powstała 1 Mazurska Brygada Artylerii. Myślę, że w miarę rozrastania się i osiągania kolejnych celów organizacyjnych K9 obecne i przyszłe otrzymają także kamuflaż NATO.

Na południu w 14 das proces może być podobny.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry,

Dziś w Kolnie powołano do życia nową jednostkę, która będzie częścią 1DPLeg. Nie zabrakło prezentacji pojazdów a wśród nich K9 o numerze widocznym na zdjęciach publikowanych przez MON. To dla naszego zbioru numerów rejestracyjnych nowość.

Pozdrawiam

Andrzej

 

 

53047456076_a7a78dbf4d_o.jpg

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dziś w uroczystości zapowiadającej defiladę 15.08 brał udział pojazd o nowym dla naszych ustaleń numerze. W ten sposób mamy już ustrzelone następujące numery:

UH 0209T, UH 0210T, UH 0211T, UH 0212T, UH 0213T,UH 0214T, UH 0215T, UH 0216T, UH 0228T UH 0229T UH 0231T UH 0232T.

To już 12 sztuk.

Pozdrawiam

Andrzej

53102066771_ea3b644219_o.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po defiladzie mamy kilka nowych numerów i spis przedstawia się następująco

UH 0209T, UH 0210T, UH 0211T, UH 0212T, UH 0213T, UH 0214T, UH 0215T, UH 0216T, UH 0217T, UH 0218T UH 0219T, UH 223T, UH 0224T, UH 0226T, UH 0228T, UH 0229T, UH 0230T, UH 0231T, UH 0232T.

Pozdrawiam

Andrzej

53117888897_ffa94fc6c6_o.jpg

53118493491_7b268604c9_o.jpg

53118493551_b648b44d08_o.jpg

53118902855_89e25e1709_o.jpg

53118902880_ef397fa37a_o.jpg

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzes napisał:

No Andrzeju, wycisnąłeś z dzisiejszej uroczystości 110% zawartości :brawo:

Czuję się jak James Frazer, który ,,Złotą gałąź"" napisał nie wychodząc praktycznie z gabinetu... Powtórzę w stylu Pawlaka - I po co mnie było do Warszawy jechać...

Ale poczekajmy na tych co tam byli i na ich plony...

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, raptorf22 napisał:

Czy ktoś był na Air Show w Radomiu i zeobił kilka zdjęć?

 

Jak na razie z Radomia i z innych miejsc nic nowego... nie wiem, czy koledzy modelarze bazują tylko na tym co w necie. Może wreszcie ktoś coś ciekawego zamieści.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, raptorf22 napisał:

Czy ktoś był na Air Show w Radomiu i zeobił kilka zdjęć?

Byłem, ale tłumy wokół sprzętu lądowego były takie, że nawet nie podchodziłem.

Poza tym w większości sprzęt ciężki był ustawiony pod płotem z dość słabym dojściem dookoła.

Z tego co pamiętam, rejestracja nie była zaklejona na jednym Rośku.

Reszta - TAJEMNICA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry,

Rozpoczynając ten i inne wątki dotyczące dokumentacji zakupionych ostatnio pojazdów starałem się skupiać na ich oznakowaniu i cezurą miała być defilada 15.08. Jak przypuszczałem pojazdy będą na niej prezentowane ze wszystkimi oznaczeniami i nie pomyliłem się. Właściwie jeszcze przed defiladą udało się skompletować kilkanaście oznaczeń K9 i dodatkowo udokumentować pewne szczegóły. 

 Niestety nikt nie zamieścił żadnych nowych fotek, co oznacza, że możliwość sfotografowania brakujących elementów będzie możliwa na kolejnych piknikach itp. A jak to jest na piknikach wiadomo. Może będzie można wejść na obiekt a może nie. No cóż, może komuś się uda i opublikuje w tym wątku potrzebne materiały.

Jeszcze porada dla niedoświadczonych modelarzy. Z istniejącego materiału zdjęciowego zawartego w tym wątku wybierzcie sobie jakiś pojazd, załóżcie folder, skopiujcie do niego zamieszczone fotografie i polujcie dalej na szczegóły i brakujące fragmenty malowania. W świetle tego co napisałem powyżej będzie to trudne chyba, że na następnych imprezach będzie można zidentyfikować dany obiekt, ale jak wiadomo rejestracje są zakrywane i będzie  to być może niemożliwe.

Teraz muszę przerwać swój udział w tym przedsięwzięciu. Jeśli znajdę coś ciekawego na pewno zamieszczę.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzisiaj odprawiono z Korei do Polski kolejną partię armatohaubic K9.

Tym razem 18 sztuk.

Cytat

Jak poinformowała oficjalna strona Hanwha Aerospace na portalu X, Korea Południowa przygotowała dla Sił Zbrojnych RP kolejną partię samobieżnej artylerii K9PL. Odpowiednia uroczystość wysyłki odbyła się w jednym z koreańskich portów, gdzie firma przygotowała 18 haubic samobieżnych K9PL.

https://kresy.pl/wydarzenia/kolejne-armatohuabice-k9pl-wyslane-do-polski-foto/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowane, całe na zielono....

Zdjęcie

Kolor trochę zbyt jasny na standardowy NATO Green 

hataka-htkc152-nato-green-fs34094.jpg

Rosomakowy Greyish Green tez niepasuje.

hataka-htkc260-greyish-green-fs24112.jpg

Może coś z lotnictwa trzeba będzie dopasować!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mandrivecs napisał:

A to napewno nasze w tym kolorze będą?

Na pewno zielone, wcześniejsza dostawa pochodziła z zapasów armii Korei Południowej. Wsadzili takie na statek, chyba, że w czasie rejsu elitarni żołnierze WOT przemalują na barwy bardziej bojowe. 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.