Skocz do zawartości

Bryzy będą dwie - jedna "bis" druga "PT" - AEROPLAST 1/72


zenek_65

Rekomendowane odpowiedzi

Kadłub dla 0810 ma już wycięte panele pod  wnękę węzeła centralnego tankowania, dodatkowe okienko nad nim oraz jeszcze wyżej rakietnice EKRS-46. Z przodu wycięte miejsce na węzeł zasilania z naziemnego agregatu, bloki akumulatorów oraz wnęka z odstojnikem instalacji OCP i innym wyposażeniem. 

Po wycięciu tych ostatnich wnęk okazało się,  że konieczną będzie ingerencja w podłogę  kokpitu- jest za gruba. Na lewej burcie pojawiła "dziura" pod reflektor. 

Tylke włazy awaryjne zostały przesunięte do tyłu.

Jutro zajmę się kadłubem 0216 - mam info że jest w drodze 😉.

20221219_205326.jpg

Edytowane przez zenek_65
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BRAVO112 napisał:

ta do Swiat chcesz to skonczyc???

😀 nie no aż taki szybki nie jestem. Obstawiam kilka tygodni. Najwięcej czasu zajmie wykonanie wnętrza- wbrew pozorom jest tam co robić

 

30 minut temu, Wymysl napisał:

O ile trzeba je przesunąć?

  Spotkałem się z różnymi opiniami- zależnie kto do jakich planów porównywał. Mnie wyszło 1,8mm, ale na podstawie zdjęć. 

Jeśli ktoś ma inne dane, to chętnie je poznam - póki jeszcze nie zostało to przyklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę śledził z ciekawością Twoje zmagania. U mnie czekają trzy Bryzy do zrobienia. 

Zastanawiam się jak zrobisz i w jakim kształcie osłonę radaru pod kadłubem.

Od rzazu poproszę jeśli się da o podesłanie wszelkiej dokumentacji pokazującej wnętrze tej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BRAVO112 napisał:

sporo informacji jest juz na 1:1 z 2019 ( nie wiem dokladnie ktorw wersje, ale na pewno bis )

Niestety dużej część umieszczonych tam zdjęć nie można już otworzyć:(

 

3 godziny temu, rymulus napisał:

Będę śledził z ciekawością Twoje zmagania. U mnie czekają trzy Bryzy do zrobienia.

Zastanawiam się jak zrobisz i w jakim kształcie osłonę radaru pod kadłubem.

Od rzazu poproszę jeśli się da o podesłanie wszelkiej dokumentacji pokazującej wnętrze tej maszyny.

 

Też się zastanawiałem nad trzecią, to zależy jak mi wyjdą te dwie.

Też się nad rym zastanawiam,  choć już jakiś pomysł mam.

Jeśli chodzi o materiały to muszę podpytać znajomego od którego otrzymałem kilka fotek - nie chciałbym go zirytować niepotrzebnie, ale myślę, że pozwoli.

Nadal nie mam zdjęć tyłu kadłuba 0810 - jak wyglądały ściany przy otwartym włazie tylnym, co znajdowało się na nich i jak dokładnie wygląda tylna gródź. To co mam jest bardzo słabej jakości, tak słabej, że trzeba się domyślać- a mnie nie o to chodzi.

 

Ramka od Aeroplast utknęła w inpoście - więc dzisiaj zmiana planów. Zasiadam do wykonania od podstaw foteli pilotów i operatorów systemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jarekk napisał:

Według moich "badań" to przesuniecie okna powinno tak wyglądać. A jak wygląda sprawa  śmigła?  "Biała" Bryza ma 3 łopatowe a "810" ma 5 łopatowe.

 

Bez tytułu.png

 Ja przymierzyłem do tego co jest w Lotnictwo z Szachownica 2006/4 i ten wymiar co zaznaczyłeś wynosił 5mm, ale nie upieram się przy swoim i " krakowskim targiem" zwiększę to przesunięcie do 5,7mm - dzięki za podpowiedź.

Jeśli chodzi o śmigła to powiedzmy,  że miałem farta. Dostałem egz. z dwoma wersjami silników i śmigieł. Nie ukrywam, że trochę pomogłem piszą do Aeroplasta w tej sprawie przy zamówieniu modelu w sklepie. Opisałem co zamierzam zrobić a niestety oferowane zestawy to uniemożliwiały.  W efekcie dostałem taką oto ramkę.

20221221_161234.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek, dwie naraz 😁, ja zrobiłem jedną i trochę szpachli poszło i nerwów. Trzeba się natrudzić jeszcze z przednią owiewka , jak tam dojdziesz też będziesz gryzł te bryzy, ale na końcu efekt jest super i satysfakcja. Powodzenia będę zaglądał.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eldiabllo napisał:

Szacunek, dwie naraz 😁, ja zrobiłem jedną i trochę szpachli poszło i nerwów. Trzeba się natrudzić jeszcze z przednią owiewka , jak tam dojdziesz też będziesz gryzł te bryzy, ale na końcu efekt jest super i satysfakcja. Powodzenia będę zaglądał.

 

Niezakladalem, że będzie to niedzielny spacerek dookoła fontanny w parku. Co trochę wychodzą jakieś błędy czy też braki. Jednym z nich jest też kąt zaklinowania nosa w wersji straży granicznej czy 1RM bis.

Dlatego jestem wdzięczny za każdą informację czy też zwrócenie uwagi.

 

InCollage_20221223_201824101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ten daszek nad kokpitem to skoryguję po sklejemiu kadłuba - on od wewnątrz nie jest widoczny.

Podsufitka jest wykonana z kilku warstw płytek o różnych kształtach, które następnie zostały zaszpachlowane i wyszlifowane. Niestety, nie zrobiłem fotek z tego etapu. To co widać to już jest pomalowane podkładem i będzie jeszcze wygładzane, bo jest tam kilka rys. Jeśli jest taka potrzeba to mogę jutro na szybko pokazać to na wersji "kartonowej". Do tej podsufitki o bokach przyjdą panele / listwy z nawiewami powietrza i oświetleniem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wymysl napisał:

Czy na ten lewy przedni fotel masz jakieś kwity? Na zdjęciu, które mam nie ma go i nie widać nawet w podłodze szyn do montażu.

Mam taki cosik. Mój fotel jest na "szynach" tylko do fotki. W modelu będzie oparty jest jednej strony na burcie. Ten fotel jest inny niż pozostałe, a zagłówek ma jak w seicento 😉

received_712254540081471.jpeg

20221202_183240.jpg

Edytowane przez zenek_65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

Cześć Zenek - wypiłowane otwory na przodzie kadłuba (pod kabiną pilotów, za dziobem) wskazują, iż możesz wiedzieć jak wygląda wnętrze luków. Byłaby szansa na podzielenie się fotkami na obie strony...?

To pierwsze zdj  to bis, tam są wyjęte akumulatory

received_2242196622614164.jpeg

4102853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.