Skocz do zawartości

1/48 Eduard Bell P-400 Airacobra


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, HK1885 napisał:

Elegancki. :cool:

Jakieś zabawy z cieniowaniem, rozjaśnianiem przewidujesz?

Dzięki :piwo:

Zabawy jak najbardziej, rozjaśnianie, wypłowienia itd. będą raczej dość mocne. Warunki klimatyczne nie były zdaje się zbyt łaskawe dla maszyn w tym rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zdjęć oryginału jak na lekarstwo. Są tylko profile ma których w ogóle nie widać górnych powierzchni skrzydeł czy stateczników. Opieram się na schemacie podanym przez Edurada w reedycji tego zestawu. Nie jest to tylko wznowienie, gdyż producent daje nowe kalkomanie ( poprawione ) których w starym wydaniu nie było. Schemat samego malowania także się nieco różni układem i samym wyglądem plam, także zawierzam Czechom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy :D

 

Blisko tydzień kazałem czekać na kolejną aktualizację, ale nie miałem jakoś weny by przysiąść do modelu zważywszy, że zdawałem sobie sprawę iż na godzinnej posiadówce się nie może skończyć. Dziś zająłem się wypłowieniami na powierzchni całego płatowca. 

Myślę, że Airacobra nabiera charakteru. Poprawiłem także niektóre plamy kamuflażu.

 

FalelJz.jpg

 

v1dLboT.jpg

 

GpbxsgK.jpg

 

aAsnAUn.jpg

 

DqXfKyE.jpg

 

Golenie podwozia uzupełniłem o przewody, i tym sposobem całą drobnicę mam już gotową. 

 

6eJTJs9.jpg

 

Kolejnym krokiem, będzie wymalowanie czarnego tła pod szczękę rekina i lakier błyszczący. Teraz zastanawiam się czy dać kalkomanie które były w pudełku, czy szukać tych z nowego wydania, a to zapewne nieco przedłuży budowę. 

 

:odlot:

Edytowane przez kapsel
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kapsel napisał:

Dziś zająłem się wypłowieniami na powierzchni całego płatowca. 

Myślę, że Airacobra nabiera charakteru. Poprawiłem także niektóre plamy kamuflażu.

 

Ajabym go jeszcze trochę ostrzej przejechał z wypłowieniami, a potem gasił filtrem z mocno rozcieńczonego koloru bazowego. Ale i tak wygląda fajnie i - jak piszesz - nabiera charakteru.

 

 

54 minuty temu, kapsel napisał:

Teraz zastanawiam się czy dać kalkomanie które były w pudełku, czy szukać tych z nowego wydania, a to zapewne nieco przedłuży budowę. 

 

A to już jak Pan Szanowny uważa.

 

Ja sam z chęcią przytuliłbym francuskie nalepki z antycznej edycji profipacka.

Więc korzystając niejako (na krzywy ryj) z okazji. :mrgreen:

 

image.png.7438355c458ec9b84f5164c28af283e7.png

 

image.jpeg.d9c6d5be5dddf327a5fcbfd5b5ab4410.jpeg

 

:cool:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HK1885 napisał:

Ja sam z chęcią przytuliłbym francuskie nalepki z antycznej edycji profipacka.

Więc korzystając niejako (na krzywy ryj) z okazji. :mrgreen:

image.png.7438355c458ec9b84f5164c28af283e7.png

 

 

 

:cool:

 

Ale, że Ty byś chciał takie nalepki, z tym kaczorem też, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, socjo1 napisał:

Ale, że Ty byś chciał takie nalepki, z tym kaczorem też, czy nie?

 

Tylko francuskie - GC I/4 Navarre, 218769.

 

Chyba, że ktoś ma ten zestaw

 

image.png.af4801e85dfa35676b5fd00fc4112173.png

 

To wtedy któreś z tych. 

 

image.png.e89bb1a16c73cbe1836d828b7f1b46a9.png

 

 

image.png.62a26420b19e1610a2c610e126b27a65.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus :D

 

Dziś także udało się troszkę posiedzieć przy Cobrze. Zgodnie z sugestią kolegi Kwino, dobrze rozcieńczonymi farbami kolorów bazowych ( w zasadzie był to rozcieńczalnik o zabarwieniu farb ), przy niskim ciśnieniu przeleciałem raz jeszcze górne powierzchnie płatowa. Fajnie to stłumiło kontrast i dało nieco nasycenia kamuflażowi. 

Wymalowałem także chodniki oraz pola pod szczęki. Niestety nie udało mi się namierzyć kalkomanii, więc polecę z tym co mam, zdając sobie sprawę, że mogą być błędne. 

 

YxhcZG0.jpg

 

CtG3T6H.jpg

 

nFTPuKq.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wojo:

 

Wczoraj poszedł lakier, a dziś zacząłem nakładać kalkomanie, zaczynając od najtrudniejszych. W związku z tym, że odzew przy poszukiwaniach nalepek z nowego wydania był zerowy, doszedłem do wniosku że nałożę wszystko to, co dał producent. Pomimo 20 lat z górką, nakładają się nad wyraz przyjemnie i bezproblemowo. Największe obawy miałem o szczęki, ale te siadły wręcz regulaminowo. Na dziś koniec, a reszta pozostałej drobnicy zapewne jutro. 

 

 

j2zstdO.jpg

 

L8ttOVt.jpg

 

Udh72Hi.jpg

 

:odlot:

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wojo: Mało ciekawego wątku ciąg dalszy..

 

Cobra ma już wszystkie nalepki.

 

 

jHfmOsX.jpg

 

Tj9ICp8.jpg

 

WK1MOGS.jpg

 

2kzW9Jw.jpg

 

Dostała także satynowy lakier, gdyż wymyśliłem sobie iż na takiej powierzchni wszelkie oleje i pudry zostawią po sobie więcej. 

Dzięki Heniu za podpowiedź odnośnie zmiany tła... druga lampka w drodze :piwo:

:odlot:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki barszczo.. przyszedł czas na coś czego totalnie nie umiem i zawsze się bałem, czyli te brudzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kapsel napisał:

Cobra ma już wszystkie nalepki.

 

Fajnie wygląda. :cool:

 

Godzinę temu, kapsel napisał:

Dostała także satynowy lakier, gdyż wymyśliłem sobie iż na takiej powierzchni wszelkie oleje i pudry zostawią po sobie więcej

 

Jak będziesz zapuszczał washa to najlepiej na błysku.

Natomiast brudzenie na matowym lakierze (albo mieszance mat - półmat 1:1), robione na powierzchnię zwilżoną white spiritem. 
 

 

Godzinę temu, kapsel napisał:

Dzięki Heniu za podpowiedź odnośnie zmiany tła... druga lampka w drodze :piwo:

 

Pobaw się jeszcze Picasą. 

 

 

36 minut temu, kapsel napisał:

przyszedł czas na coś czego totalnie nie umiem i zawsze się bałem, czyli te brudzenia. 

 

Nie wydziwiaj. wink4

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dzień dobry Szanowni Koledzy :wojo:

Po długiej przerwie jakiegoś lenistwa i niemocy twórczej, czas najwyższy powrócić na forum i jesienno-zimowe popołudnia spędzać w warsztacie. Projekt P-400 nie umarł i zbliża się ku końcowi, chociaż zanim wkroczę w swoje ulubione tempo prac czasu pewnie jeszcze nieco upłynie. 

 

Zacząłem więc powoli dodawać zadrapań na płatowcu. 

 

NBGhT2C.jpg

 

Póki co jedno foto, ale zapewne jutro będę już mieć wykonane wszystkie drapanki jakie planuję wykonać. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wink4

Pomalutku, po troszeczku działam z Cobrą. Jak planowałem, dziś na płatowiec wjechały drobne rysy i delikatne ubytki farby. Całość dopełnię pod koniec prac aluminiową kredką w razie potrzeby. Pozostaje zająć się całą drobiną i dalej bawić się w łedering. 

 

gklSGOu.jpg

 

sE06dgw.jpg

 

XE5IvxT.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem :wojo:

 

Prace nad Cobrą troszkę przyspieszyły, co niewątpliwie bardzo mnie cieszy :yahoo:. Dziś położyłem jasno brązowy wash i przykleiłem większość drobnicy. 

Na obecną chwilę pyskata bestia ma się tak:

 

FCJnNDj.jpg

 

oD2CQND.jpg

 

Z5d88j0.jpg

 

HFyVus2.jpg

 

0vVJLqq.jpg

 

Nie spieszy mi się jakoś specjalnie by stwierdzić że skończyłem, i myślę jak tu bardziej urozmaicić kolorystykę płatowca. Sądzę, że pobawię się jeszcze olejami i pigmentami. 

 

Tymczasem i do następnego :pilot:

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.