Skocz do zawartości

1/48 Eduard Bell P-400 Airacobra


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Szanowni :rozkaz:

W związku z tym, ze reanimacja Ławoczkina musi swoje potrwać ( obecnie schnie szpachlówka w paru miejscach ), postanowiłem zająć się czymś innym. 

Wybór był raczej prosty, gdyż już jakiś czas temu pudełko wrzuciłem do poczekalni. 

 

1gvL1iv.jpeg

 

Kupiony lata temu w łikendowej edycji w końcu doczekał się wydobycia na światło dzienne. No i z teatru najbliższego memu serduchu. 

Zatem, tradycyjnie już pokażę co zawiera się na zestaw.

Trzy duże ramki z zielonego tworzywa.

 

zZr3oT3.jpeg

 

o1qbKk9.jpeg

 

NFiuIu4.jpeg

 

Jedna niewielka ramka z oszkleniem.

 

X4dgPif.jpeg

 

Producent dorzucił odważnik do pyska.

 

hOJkirD.jpeg

 

Arkusz masek wycięty w folii Oramask. Mam pewne obawy ze względu na sztywność owej folii, zwłaszcza maski na oszklenie. 

 

eIWCFf8.jpeg

 

Arkusz kalkomanii. Skromnie bo zaledwie dwa schematy. Wizualnie przyzwoite.

 

igXMEiz.jpeg

 

Wspomniane malowania. Wybieram pudełkowe, czyli maszynę por. Eugene Wahl. Uważam że jest całkiem fajne.

 

jB9VXxF.jpeg

 

Całość wzbogacę o dwie blaszki i zapewne w przeróżne druciki.

 

i4QwRqq.jpeg

 

Projekt ma być w  założeniu bez spiny i stresu, a jak wyjdzie okaże się w walce :wojo:

Pierwsze ciachy jutro, także do szybkiego zobaczenia. 

 

:odlot:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O poprawkach pisali Ci w innym temacie. Dodam że uzupełnienia wymaga  / proste/ wlot powietrza na za kabiną.

Możesz mieć problem z zamknięciem lewych drzwi. Lepiej sprawdzić daleko przed podkładem.

30 minut temu, kapsel napisał:

Projekt ma być w  założeniu bez spiny i stresu,

Powodzenia życzę.

Swoją doprowadziłem do malowania i..... wyrzuciłem. Nie mogłem patrzeć na koszmarnie grube krawędzie natarcia. :miecz:

Jeżeli wrócę do tematu będę szukał Hasegawy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wybór, kibicuję i będę podglądał :D. Z maskami tego typu radzę sobie tak, że naklejam potrzebny element na taśmie Tamiya, wycinam i gotowe.

 

52 minuty temu, HK1885 napisał:

Mam podobny zabytek, P-39 w Profipacku. :cool:

 

Miałem dokładnie ten sam zestaw zakupiony jeszcze w prehistorii. Poszedł do ludzi, teraz czeka to:

airacobra.jpg.5baa4ff7d9ad10249e44d225ad7ffdf8.jpg.dc24124f72b4af0c782b4e3e2d6b0e43.jpg

 

I nie zamierzam przedłużać w nim kadłuba :niemam:

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co bawię się w kabince więc nie ma specjalnie co pokazać. Krawędzie natarcia i spływu skrzydeł swą pancerną grubością przerażają, ale prócz spiłowania tych drugich niewiele chyba uda się zrobić ze względu na wklejane sklepienia wnęk kół podwozia. Liczę jedynie że tym razem żadne lakierowe przygody mnie już nie doświadczą :lol:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kapsel napisał:

Krawędzie natarcia i spływu skrzydeł swą pancerną grubością przerażają

Do hasioka z nimi, do hasioka... :lol:

 

59 minut temu, kapsel napisał:

Póki co bawię się w kabince więc nie ma specjalnie co pokazać.

No to jak już będziesz miał co pokazać to poproszę. :cool:

 

Ciekaw jestem lepienia tej Edkowej Airacobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha u mnie Airacobra  rozgrzebana jest od tygodnia. Szlifowane krawędzie spływu i natarcia, ale delikatnie.

Dasz radę, odrobinę cieńsze będą lepiej wyglądač bo ta grubość razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kapsel - Ty robisz P 400 , a mnie wzieło na cos lekkiego i łatwego wiec zabrałem się za P39 Q niejakiego weekendowego  Eduarda:-))  W porównaniu z mordęgą ze Słoniem -mam oczekiwania nader weekendowe w kwestii "lepienia"  . "Se zrobiem" Kufajmana Połynina w nowym "look" proponowanym przez Armę - a co tam , wszak szachownice będą.

BTW: Nie wspominając o plastiku ......awet tę samą blaszkę mamy......😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tenzan napisał:

Kapsel, zarzuć w końcu jakieś zdjęcie z roboty, bo komentujący już nieco się niecierpliwią 😜

Przepraszam za posuchę zdjęciową wink3  nieco inne zajęcia skutecznie odciągają od modeli. W najbliższym czasie z pewnością coś będzie gdyż od środy parę dni wolnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 22:20, tenzan napisał:

komentujący już nieco się niecierpliwią 

A to warsztat jest? :szok: Kuchnia, musiałem trochę przysnąć i nie zajarzyłem. Myślałem że to jakaś prezentacja modeli Cobry  w różnych skalach i dodatków  :haha:

 

 

20 godzin temu, kapsel napisał:

nieco inne zajęcia skutecznie odciągają od modeli.

20 godzin temu, kapsel napisał:

od środy parę dni wolnego.

Wyczuwam tu powtórkę patentu "na schody" . 31 grudnia, późny wieczór to nie przypadkowa data :wink:

Jak się uda - warsztat niewątpliwie ruszy z kopyta :haha:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym oznajmiam że " akcji schody " nie było 😝 sylwester spędzony kameralnie w domu przy dwóch kieliszkach szampana. Strat szczęśliwie nie stwierdzono. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć :rozkaz:

Krucho ostatnio z wolnym czasem, więc efekty pracy mizerne. Niemniej coś staram się działać. 

Doszedłem do wniosku, że ostatnie zabiegi przy Ławoczkinie wykonam gdy skleję połówki kadłuba Bella ze sobą. Generalnie zacząłem od maźnięcia H58 Interior Green wszystkiego co przewiduje instrukcja. Na to dałem błyszczącego lakieru i złoszowałem olejami. Zacząłem także dodawać jasnego suchego pigmentu.

Obecnie wzbogacam kabinkę o blaszkowe pizdryki i kabelki. Mam pewne pytanie dotyczące montowania radiostacji w tym samolocie. 

 

9WcFOiU.jpeg

 

Na fotografiach oryginału nie widać radia, chyba że był jakiś inny typ mniejszy gabarytowo. 

 

9dKF8qO.jpeg

 

aVsyuj5.jpeg

 

MezAIw9.jpeg

 

W weekend zamierzam nieco podgonić z robotą i sklecić wyposażenie kabiny w całość. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki boberm1 za naświetlenie sprawy, tak więc całkowicie odpuściłem temat radiostacji za fotelem pilota i zabrałem się za doklejanie ostatnich kabelków, montaż fotela i przygotowywania sklecenia wszystkiego do siebie. 

 

YFzuSOn.jpg

 

Wkleiłem tablicę przyrządów i muszę stwierdzić jak na to patrzę, że szoferka Cobry musiała być jakaś taka całkiem przyjemna. Wszystko schludnie poupychane takie :wink:.

 

EzvECdq.jpg

 

No i połączyłem połówki kadłuba. Pierw starałem się dobrze wyprofilować miejsca gdzie przykleję oszklenie. Ten obszar z resztą wydaje się wymagać wiele uwagi by później nie było kłopotów z poprawnym  przyleganiem szkła na całej powierzchni. Przykładając kabinkę na sucho jestem zadowolony, gdyż całość fajnie położyła się na swoim miejscu. Kadłub, a w zasadzie jego prawą połówkę,  w tylnej części musiałem nieco " naciągnąć " o jakieś 10-15 setek, by spasowały się wycięcia pod oszklenie. Papier pójdzie w ruch i wszystko będzie dobrze.

 

CT0bjqI.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, boberm1 napisał:

@kapsel- zazdroszcze Ci tego obciaznika . 

Właśnie też zastanawiałem się nad tym, ile różnego złomu musiałbym wcisnąć do kadłuba by model nie chciał siadać na tyłku, a sam odważnik naprawdę swoją masę ma. Chyba jeszcze do żadnego modelu tyle obciążenia nie wciskałem. Dziwnie się teraz operuje modelem w dłoniach z tak ciężkim pyskiem :wojo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kapsel napisał:

Właśnie też zastanawiałem się nad tym, ile różnego złomu musiałbym wcisnąć do kadłuba by model nie chciał siadać na tyłku, a sam odważnik naprawdę swoją masę ma.

Na ile oceniasz wagę tego obciążnika, bo w instrukcjach do tego modelu Eduard zaznaczył by nie zapomnieć o obciążeniu, ale wagi nie podał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.