Skocz do zawartości

Stug III Ausf.C/D & Sd.Ah.116 - Front wschodni 1941


matejson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Rzutem na taśmę w starym roku skończyłem kolejną pracę.

Modele to zestawy Trumpetera. Stug delikatnie poprawiony (grille, uchwyty, lufa, antena). Do lawety dodałem żywiczne koła CMK.

Figurki to wydruki żywiczne 3D od AMMO (pozy fajne, ale "rzeźba" dyskusyjna).

 

Skala 1/72

 

Fotka, która się inspirowałem.

kfQKvTU.jpg

VpZIFLB.jpg

DBleFPX.jpg

7Zwyar5.jpg

z5oFoeE.jpg

nNrJr3r.jpg

 

atf2IAX.jpg

d26Ql1q.jpg

SDQyWfK.jpg

cmEufuV.jpg

 

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę, że się podoba. Bo to jest jedna z tych prac, która mi nie podpasowała moim oczekiwaniom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dioramka i koncepcja. Lubię takie inspiracje zdjęciami z epoki. Jednak masz jeden błąd merytoryczny 😜
Berety w WH były używane tylko i wyłącznie w broni pancernej i były one czarne. Mało tego! Jeśli mnie pamięć nie myli, to już w kampanii 1940 roku były wycofywane z użycia i zastępowane furażerkami. Później od 1943  sukiennymi czapkami z daszkiem (Feldmutze M43) wzorowanych na czapkach strzelców alpejskich. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś oprawi, bo specem od szwabów nie jestem 😛
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to się odbywało w armii niemieckiej ale nie sądzę, że danego dnia wszyscy czołgiści niemieccy wyrzucali berety do kosza a zakładali furażerki. Niemiecka gospodarność szczególnie w warunkach wojennych chyba by nie pozwoliła na to. Śmiem twierdzić, że były okresy przejściowe w których używano różnych sortów mundurowych. 

Edytowane przez Endrju
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Endrju napisał:

Nie wiem dokładnie jak to się odbywało w armii niemieckiej ale nie sądzę, że danego dnia wszyscy czołgiści niemieccy wyrzucali berety do kosza a zakładali furażerki. Niemiecka gospodarność szczególnie w warunkach wojennych chyba by nie pozwoliła na to. Śmiem twierdzić, że były okresy przejściowe w których używano różnych sortów mundurowych. 

 

Kiedyś czytałem książkę napisaną przez Polaka, który był przymusowo wcielony do armii niemieckiej, tytuł: "Byłem żołnierzem Wehrmachtu" (niestety nie pamiętam nazwiska). Człowiek był wcielony do jakiejś samodzielnej jednostki artylerii bodaj w 1944 r. Brał udział w walkach w Alzacji zimą 44/45 w tzw. "worku kolmarskim" i potem w Niemczech. I nie chodzi o berety, ale jest tam opisana taka sytuacja. Mieli mundury, które opisał jako nowe (chyba M43?). Przyszła dostawa starych zniszczonych mundurów (M40?). Kazali nowe mundury złożyć w kostkę i oddać do magazynu, gdzie dostaną te stare zużyte. I tyle. Także tak to mogło wyglądać również w przypadku beretów.

Edytowane przez Mr_X
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka dla mnie pierwsza klasa. Przy tej skali to dla mnie majstersztyk. Nie wiem co Tobie nie podpasywało Twoim oczekiwaniom ale technicznie Twoja diorama, tak samo jak wszystkie inne które znam, jest dla mnie super.  👍

Przepraszam autora że swoją aktywność w wątku zacząłem od komentowania wpisów kolegów. 😀

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Endrju napisał:

Przepraszam autora że swoją aktywność w wątku zacząłem od komentowania wpisów kolegów. 😀

 

 

A przestań, nie masz za co przepraszać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 27.12.2022 o 21:19, matejson napisał:

Cieszę, że się podoba. Bo to jest jedna z tych prac, która mi nie podpasowała moim oczekiwaniom. 

W dniu 27.12.2022 o 21:19, matejson napisał:

Cieszę, że się podoba. Bo to jest jedna z tych prac, która mi nie podpasowała moim oczekiwaniom. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dawno mnie na tym forum nie było. Sorrki za ten wpis.

Mam pytanie. Co nie podpasowało Twoim oczekiwaniom?

I jak można, bo widzę, że zdjęcia spore. Jakie max. aktualnie można na forum wklejać.

Zatrzymałem się chyba na coś ok. 1000 px.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czak45 napisał:

Dawno mnie na tym forum nie było. Sorrki za ten wpis.

Mam pytanie. Co nie podpasowało Twoim oczekiwaniom?

I jak można, bo widzę, że zdjęcia spore. Jakie max. aktualnie można na forum wklejać.

Zatrzymałem się chyba na coś ok. 1000 px.

Woda, malowanie figurek, roślinność i drzewo poniekąd :) 
co do zdjęć to wrzucam takie jakie aparat wypluwa - nie zmniejszam samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.