Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Paweł Czarnocki napisał:

Metal Primera pędzelkiem nakładasz ?

 


Tak. Bardzo cieniutko. Praktycznie można to nazwać techniką suchego pędzla. 😁
 

Rodzinnie. Póki co tyle mam gotowych. 
 

zw45hMp.jpeg
2f4mNub.jpeg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już chyba ostatnia aktualizacja dziś bo pora na jakieś leżakowanie. 😁 T-28 już gotowy na kolory. Poprawiłem to i owo i poskładałem go. Teraz pewnie będę chciał nanieść podkład na T-35 i tą małą amfibię.  
 

Bfzhrts.jpeg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec nocnej zmiany z Pz. Beob, po pracy. Naniosłem lekki wash oraz warstwę kurzu na obszarach zimmeritu oraz wanny. Tony rdzy są teraz bardziej zróżnicowane. Dodałem lekkie przetarcia zimmeritu. Podoba mi się ten delikatny efekt. 😁

Niedługo ruszę z obiciami. Nie wiem jeszcze czy te ciemniejsze robić w kolorze mini czy rdzy. 

 

a82nCjO.jpeg
S1v8GC8.jpeg

AdUWkP1.jpeg
sg4oZmr.jpeg

ZQqJXGr.jpeg
UvhREBm.jpeg
dDc43SG.jpeg
 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mr_hanky napisał:

Wow, fantastyczny warsztat. Chcialbym miec takie samozaparcie jak Ty....

 
Lubie robić modele - chce mi się. 
 

Kilka godzin z Pz. Kpfw. IV Ausf. G z Dragona. Zawieszenie oraz koła już gotowe. Widzisz gdzieś jedną rolkę powrotną? 👀

 
01HsjCA.jpeg

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem naprawdę dużym fanem Twoich prac, ale jednak w zieleni podobają mi się bardziej niż ta ostatnia czwórka. Nie mam tu na myśli szczegółów, dodatków, ale ogólną plastykę prac. Tutaj wyszło bardzo poprawnie, ale z krzesła nie zrzuca 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, wash jest  za jasny przez to rozmyty detal, np na śrubach,  przez to nie ma wyostrzenia detalu, dodany kurz w jasnym kolorze jeszcze bardziej to podkreśla, na 4bo jakoś to pasuje, tu nie do końca, ale co kto lubi.

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie. Zdania zawsze będą podzielone - każdy ma inny gust. To, że jest poprawie to już dla mnie duży atut, więcej mi nie potrzeba a jasne washe bardziej mi się podobają. Dzięki za konstruktywne komentarze. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór fredżajsy! Dzisiejszy dzień owocował w malowanie podkładu na moim T-35 w wersji wcześniej. Jak zwykle, w pierwszej kolejności użyłem podkładu do części metalowych Mr. Metal Primer-r z firmy Gunze. Następnie, niezmiennie warstwa Surfacera 1500. Po całkowitym wyschnięciu koniecznie będzie lekkie przetarcie papierem ściernym niektórych miejsc. Ten tydzień będzie poświęcony także recenzjom gąsienic w technologii druku 3D, więc bądźcie czujni. 🍵 

 

SgZFxMY.jpeg
 

Nabytek. Chcę powtórzyć moje zimowe malowanie które pierwotnie było na Pz. Beob, stąd taki wybór. Fajnie będzie wyglądać z tymi gąsienicami. 
 

AZzhRRg.jpeg

 

Pozdrawiam. K. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Evildead napisał:

Mam go i ja, także sobie zerknę jak sobie poradzisz.


A ja chętnie bym zobaczył Twoje poczynania na warsztacie. Musze zająć się trochę Dragonowską czwórką i Tygrysem zanim go rozgrzebie. Teraz gdy już mam z głowy podkłady na modelach mogę spokojnie składać (tylko małe poprawki na T-35 jeszcze). Jutro coś podziałam. 😁

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław Wojdas z panzerwerkdesign wysłał mi super produkty do moich modeli. Są to gąsienice z pinami do Tygrysa I, Ferdinanda oraz Panzera IV. Produkty te to bardzo szczegółowo wykonane elementy. Za kilka dni będzie je można zobaczyć zmontowane na moich czołgach. 
 

3F035E67-A614-484E-86F9-D7FADE3D2775.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.