Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oglądaczy. 🥃 Dziś zakończyłem budowę tego Pz. Kpfw. IV Ausf. G z Dragona. Jak widać na fotogramach, model został złożony prawie prosto z pudła, z małymi dodatkami. Czas na montaż gąsienic z panzerwerkdesign. 
 

vOFpeMa.jpeg
y8M64Sm.jpeg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wydać na gąski tyle co za cały model ?( w przybliżeniu). Jak kogoś to rajcuje, niech się bawi😄. I tak błocisko ukryje detale. Może lepiej pobawić się w modelarza i z zestawowych zrobić coś przyzwoitego? No ale to moja subiektywna opinia, bo zwyczajnie mnie nie stać na takie ekstrawagancje. Więc bawię się w modelarza i Ci kibicuję.

  • Like 3
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z automatem w aucie. Każdy lubi pomachać dźwignią dopóki nie pojedzie automatem, a potem już nie chce wracać. Od kiedy ja kupiłem pierwsze gąsienicę od T-Rex też już głównie podmieniam. Jasne że można obrabiać gumiaki albo nawet zestawowe ogniwka, ale to co prezentuje druk 3D to jest kosmos. To jest hobby- wypadkowa wielu czynników- zapału, zdolności, czasu, niestety też pieniędzy. Jak dla mnie, warto, dla innych pewnie nie- i każdy ma rację <emotka browara, której nie da się wstawić na telefonie>
 

Konrad- moje zdanie znasz- super, jedziesz dalej. Jestem Twoim fanem.

 

Edytowane przez Radek Filipek
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nocna zmiana, po pracy, z Selbstfahrlafette dobiegła końca. Już 03:30. Model ma dosyć fajny silnik, szkoda, że będzie on niewidoczny. Koła prawie gotowe po szlifowaniu. Dobrej nocy. 😴

 

F8D85E97-B93B-476C-9F40-C3D46741A904.jpeg

Edytowane przez Konrad-Ciba
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp przy Flak 18 Selbstfahrlafette. Dzisiejszego dnia skupiłem uwagę na przygotowaniu części podwozia do klejenia. Niektóre elementy wymagały szpachlowania, trzeba to teraz wyszlifować. To bardzo złożony model, posiadający sporo elementów. 
 

WEjG7GX.jpeg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotrkur napisał:

No to ci ich jeszcze trochę w kolejce zostało..:-)


Przez całe modelarskie życie chciałem mieć w miarę fajne modele na półce. Teraz gdy wróciłem do hobby, mam na to jakieś finanse a moje modele dla mnie (przynajmniej) są akceptowalne, półki powoli zaczęły się wypełniać - po prostu fajnie sobie wstać z rana i popatrzeć na miniatury, skończone czy nie - stoją. Może przez to mam tyle modeli na warsztacie. Sam nie wiem. Planuję dostawić 3 biurko i mieć kolejny mały grajdołek na klejenie nowych zestawów. Póki co sobie jeszcze chyba zacznę zimowego Pz. IV. 🥃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł. 
 

Tymczasem nie chce mi się narazie szlifować szpachli na ramie Flaka 18 więc robiłem dziś  przy Tygrysie i Pz. II. Jeżeli chodzi o pierwszy model nie dużo zostało do końca budowy. Muszę tylko kupić gniazdo do anteny wraz z samą anteną oraz pewnie boczne błotniki z PE. Będzie to bardziej luźna interpretacja niż model ze zdjęć. Powiem szczerze, źe chętnie bym zrobił teraz późnego Tygrysa I. Co zaś Pz. II się tyczy, został on przygotowany pod elementy PE oraz kilka żywic. Muszę jeszcze wstawić parę wstawek z poliestru.
 

S0b9g8b.jpeg
knhSqz8.jpeg

2m2c7TC.jpeg

 
Pozdrawiam. K. 
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tenzan napisał:

Tempo budowy budzi mój podziw, zwłaszcza, że w Twoim przypadku szybko nie znaczy byle jak. Wręcz przeciwnie - modele wyglądają świetnie. 


Dziękuję, to miło czytać takie komentarze. 
 

Podwozie Selbstfahrlafette prawie gotowe, brakuje jedynie tłumików oraz kilku mniejszych elementów. Gąsienice z zestawu nie są najlepsze, będę się starał je wymienić o ile znajdę takowe na rynku. Szkoda, że nie ma żadnych zamienników kół do tego ciekawego pojazdu. Dobranoc. 

 

ljH1IKs.jpeg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Konrad-Ciba napisał:

Trochę czasu minie do następnej aktualizacji. 
 

XZPldYa.jpeg
 

 

No całe 2 godziny minęły 😉 Zdjęcia telefonem robisz, czy aparatem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.