Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Konrad-Ciba napisał:

To może być wyzwanie, malować pędzlem? 🤨 

 

lRyMvO6.jpeg
 

Mając tyle modeli na warsztacie na raz, szkoda by nie skorzystać z różnych technik  dla urozmaicenia, maluj pędzlem , poćwiczysz, efekt może być nie gorszy niż aero, może lepszy, nie spróbujesz nie będziesz wiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2024 o 14:44, Endrju napisał:

Za dużo tematów w jednym wątku i ja się po prostu pogubiłem. Może rozważył byś zmianę swojego awangardowego podejścia do relacji i zacząłbyś prowadzić jedną relację dla jednego modelu.

 

W dniu 4.01.2024 o 15:03, Konrad-Ciba napisał:

Wiem, niestety mam taki system pracy i raczej nie chce tego zmieniać - po prostu tak najlepiej mi się pracuje. 🥃

to może chociaż jakiś chociaż tematyczne rozdzielenie - ruscy osobno... szkopy osobno...   kitajce osobno...

 

Po prostu teraz to jeszcze w miarę śmiga ale jak dobijesz w wątkiem do 40-50 stron to wszystko będzie baaardzo wolno chodzić ze względu na ładowanie się dużej ilość zdjęć

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, M.A.V. napisał:

 

to może chociaż jakiś chociaż tematyczne rozdzielenie - ruscy osobno... szkopy osobno...   kitajce osobno...

 

Po prostu teraz to jeszcze w miarę śmiga ale jak dobijesz w wątkiem do 40-50 stron to wszystko będzie baaardzo wolno chodzić ze względu na ładowanie się dużej ilość zdjęć

 

 

Jeszcze trumny Churchilla  to już razem cztery wątki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nieee, raczej chce mieć wszystko tutaj. Szoda, śmiecić forum nowymi wątkami i warsztatami. Co jakiś czas będę robić podsumowanie. Jutro je zrobię.  
PS Zdjęcia są wstawiane z serwera zewnetrznego nie poprzez forum. 

Edytowane przez Konrad-Ciba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Małe podsumowanie co zostało zrobione, co trzeba zrobić i czego narazie zrobić nie mogę. 
Zaczynajmy!

Z tego wątku póki co został skończony jeden model i jego galeria jest w odpowiednim dziale. 
 

0AzvgHl.jpeg
 

Dodatkowo mam jeszcze dwa gotowe modele ( ze stawki odpadły 2 modele które sprzedałem więc ich już nie pokazuje) które nie były relacjonowane na tym forum - są tylko galerie.  
 

HCPPjmG.jpeg

XbmUZrG.jpeg


Najbliższa galeria. Tutaj trzeba zrobić obicia i dokończyć brudzenie a także pewnie dodać jakieś gałązki. 
 

pm0lhrz.jpeg
 

Brak gąsienic, przygotowane pod etap obić. 
 

kEEeNbW.jpeg
xynrAti.jpeg

 

Brak kalkomanii i gąsienic. 

Te76MMd.jpeg

lkt8vAy.jpeg
 

Brak kalkomanii. 
 

Gwwz9n8.jpeg
 

Przygotowany na obicia + brak kilku ogniw gąsienic jako dodatkowe opancerzenie. 
 

xi5kejK.jpeg


Przygotowany na obicia. 
 

3OkURPc.jpeg


Przed washem. 
 

FIluoF6.jpeg
 

Gotowe na obicia + brak gąsienic. 
 

4Dk59C2.jpeg
gFLlwOv.jpeg

KBTPHTu.jpeg
G82e2up.jpeg
 

Gotowe do malowania. 
 

yhrKoNl.jpeg
lGnwJGI.jpeg


Gotowy do malowania - brak kół i gąsienic. 
 

nCT2CXe.jpeg


W trakcie budowy.

 

4MG37Qx.jpeg

ELX5QVD.jpeg
u295TkD.jpeg

cPBcOIC.jpeg
nlBKlFx.jpeg
GnS6l9Q.jpeg
Exgay6g.jpeg
5Ea5kyB.jpeg
xoZCPrj.jpeg
 

Jak widać lista hańby jest długa. 😁

Edytowane przez Konrad-Ciba
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nad tym muszę zapanować: jeden model, blaszki i ewentualnie inne dodatki i nic innego nie biorę w łapy, póki nie skończę; Konrada podziwiam, bo w moim przypadku ilość modeli na warsztacie powoduje tylko, że je krótko mówiąc pier... , zamiast zrobić zgodnie ze sztuką i umiejętnościami i mieć z tego przyjemność.

Podziwiam też jego konsekwencję co do zamierzonego wyglądu modeli i wybranych technik, bo u mnie to się zmienia i model mający być w wintercamo zostaje zakurzony, rozjeżdżają się oznaczenia jednostek itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Powiem szczerze, że miałem problemy z zagubionymi częściami ale one bardziej wynikały z przeprowadzki na inny pokój. Na szczęście Sergiusz ogarnia żywice i wszystko mi pięknie kopiuje. Druga sprawa jeżeli chodzi o ilość modeli - nic mi się nie kurzy, wszystko stoi w gablotach na półce a taki system pracy jest dla mnie najlepszym. Lubię się długo zastanawiać nad kolejnym etapem. Przykładowo w przypadku Pz. Beob, który jest przed washem, wciąż nie dobrałem pasującego mi koloru do techniki washowania. Czyli krótko mówiąc robię sobie jeden, myślę nad drugim. Jak już wymyślę to się przerzucam. Efektem tego jest to, że praktycznie nie ma przestojów. Cały czas coś jest robione. Jak mi się nie chce malować to sklejam. Jak nie chce mi się sklejać to maluje albo robię coś innego. Powiem szczerze, że lepiej mi zapanować jak taką ilością modeli w trakcie budowy niż nad jednym. Jeden model na warsztacie to nuda. 😁 W między czasie jeszcze biegam, sporo czytam, chodzę do pracy na 4 brygady i mam obowiązki domowe. Jeżeli chodzi o te dwa pierwsze to był nawet pomysł, żeby jakoś tutaj rozwijać czytelnictwo i sporty u młodych osób - nawet zwykłym postem który by przedstawiał kupioną czy też aktualna książkę - myślę, że zawsze jakaś cenna dyskusja znalazła by światło dzienne. 
To tak ogólnie, jeżeli chodzi o mój system pracy. A co do modeli zaś się tyczy, będę niedługo kończyć BA-20 (brak mi narazie funduszy na pewien dodatek - miałem w tym mięsiącu  problemy) oraz pewnie zimowy T-28. W tym ostatnim przypadku wciąż nie mam pojęcia jakiego koloru użyć do obić. Nie mam sklepu modelarskiego w okolicy, wszystko muszę zamawiać i ciężko dobierać na oko kolory. Przy BA-20 nie ma już coś się zastanawiać - końcem miesiąca, po wypłacie pojedzie do galerii. Te dwa T-28 są już też prawie gotowe do malowania. 
Pozdrawiam i zbieram się na zmianę nocną. 🍵

Edytowane przez Konrad-Ciba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie parafialne. 
Znajomy z pracy wyrabia fajne rzeczy ze sklejki i ogólnie drewna. Ostatnio kupił maszynę i próbujemy sił w podstawach drewnianych. 
Oto przykład - dąb pod wymiary mojego T-35 (tylko T-28 postawiłem bo ten pierwszy sprzedany).
Jeżeli ktoś by był zainteresowany takimi podstawami na wymiary to zapraszam. Drzewno do wyboru, parę rodzajów bejcy. Możliwość frezów. Wycena projektu na PW. Ta akurat jest tylko polakierowana bo chciałem jasną.

 
Instagram: @sklejka.design

Strona: www.sklejka-design.pl

 

fSp5Clb.jpeg
RwkyU2J.jpeg

 

Pozdrawiam. K. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Konrad-Ciba napisał:

Ogłoszenie parafialne. 
Znajomy z pracy wyrabia fajne rzeczy ze sklejki i ogólnie drewna. Ostatnio kupił maszynę i próbujemy sił w podstawach drewnianych. 
Oto przykład - dąb pod wymiary mojego T-35 (tylko T-28 postawiłem bo ten pierwszy sprzedany)...
...Ta akurat jest tylko polakierowana bo chciałem jasną.

 

 

Ale co konkretnie, bo nic nie widać?

...no chyba, że ma być nie widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, halset napisał:

U mnie działa. Przydałby się jakiś przykładowy cennik żeby gitary nie zawracać 😛


Wiem ale ja tego nie wykonuje, znajomy to wycenia na podstawie drewna i wymiarów. Najlepiej chyba gdy zainteresowany wyślę mi na PW jakiś projekt a ja to przekaże koledze. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień malowania podkładu na T-28 z HobbyBoss. Jak zwykle zaczynam od przygotowania części metalowych za pomocą Mr. Metal Primer. Następnie czarny Surfacer 1500 rozcieńczony Mr. Leveling Thinner. Pozostaje poczekać na całkowite wyschnięcie powierzchni i delikatne poprawki papierem ściernym. W tym czasie pewnie coś podziałam przy Pz. IV a jutro postaram się o washa na Beob. 


aRErC9M.jpeg
 

Pozdrawiam. K. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.