Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Składa się je szybko i fajnie. To satysfakcjonująca praca. Miałem sobie zrobić trochę wolnego ale w sumie przy tych gąsienicach odpoczywam. Taśmy oczywiście ruchome, po dwie szpilki na ogniwo - montowane na wcisk. Co do zdjęć to różnie. Staram się robić wszystko aparatem ale czasami mi się nie chce więc cykam telefonem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotrkur napisał:

Jak Ci się składa gąski?moje do Shermana potrafią się "rozpiąć"..


Bardzo dobrze. Najlepiej je trzymać na płask. Nie miałem nigdy problemu z rozpinaniem gąsienic aczkolwiek pisałem z Przemkiem aby zrobił większe “ząbki” do pinów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WPR napisał:

Powiedz im,  żeby zrobili do Leoparda 1 bo nie mam gdzie kupić. 


Dostałem odpowiedź, że to będzie ciężki temat ale zobaczy co da się zrobić. 
Pozdrawiam. K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Konrad-Ciba napisał:


Dostałem odpowiedź, że to będzie ciężki temat ale zobaczy co da się zrobić. 
Pozdrawiam. K. 

Mój post był bardziej żartem, ale dzięki. Jak będzie to nabędę. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart, żartem ale gąsienice do Leoparda 1 oraz 2 są w planach co mnie cieszy bo mam takowy z Borderu i chce go wykonać w polskich barwach. Jedynie trzeba rozwiązać sposób montażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tygrysa chwilowo i tak nie mam części więc wrzuciłem na warsztat kolejnego Pz. IV. Zmotywuje mnie to do skończenia Beob. Pierwsze wrażenia z zestawu bardzo pozytywne. 
 

e6Nozqn.jpeg
 

Pozdrawiam. K. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Konrad-Ciba napisał:

Do Tygrysa chwilowo i tak nie mam części więc wrzuciłem na warsztat kolejnego Pz. IV. Zmotywuje mnie to do skończenia Beob. Pierwsze wrażenia z zestawu bardzo pozytywne. 
 

e6Nozqn.jpeg
 

Pozdrawiam. K. 

To Border ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Evildead napisał:

No i lepiej z ciemnym niż z jasnym, jest różnica.


Tak. To pierwszy mój niemiecki pojazd więc wkradło się małe nieporozumienie. Będę wiedział już jak robić. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem dodaje kilka zdjęć referencyjnych. 
 

T-35 wczesny miał być zimowy, jednak będzie zielony z fajnymi oznaczeniami manewrowymi. Będzie zabawą oraz pewnym wyzwaniem malowanie tych oznaczeń na wieżach. Robiłem to już na wcześniejszym modelu T-35.

 

bv4UZiy.jpeg
 

Zgadza się, drugi późny T-35 już w drodze do mnie. Będzie z dwiema kreskami na wieży oraz brakiem anteny ramowej. 
 

sO1VRQe.jpeg
 

Zimowy Pz. IV w budowie. Kamuflaż będzie mocno rozmyty. Podobny do pierwotnej wersji Beob. 
 

XPwxBxg.jpeg

 

W momencie pisania tego posta gąsienice do Beob już zostały mocno ubłocone i schną. Po dodaniu efektów metalicznych zrobię odpowiednie zdjęcia. Kolejnym etapem będzie brudzenie wanny błotem. 


Pozdrawiam. K. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po efektach błota Pz. Beob jest prawie gotowy - przynajmniej tak myślę. Zostały jakieś delikatne poprawki. Dostał lakier matowy. Niech do wszystko wyschnie porządnie. Muszę jeszcze pomalować siatki które są między osłonami w wieżą. 
 

xRKDAYQ.jpeg
qUqqid0.jpeg

WOjwZBb.jpeg
Q69Yu1j.jpeg

PPmljWx.jpeg
ir2LldM.jpeg

KHwoDOt.jpeg
OsnAbxj.jpeg

 

Pozdrawiam. K. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Sprawozdanie z nocnego posiedzenia. 
W drewnianym pudełku części obrobione i gotowe do mycia z kurzu. To ten sam stos części z postu wyżej. Kupka elementów nad szufladką do obrobienia zaś sama bryła T-35 oraz wieże już szpachlowane klejem CA z dodatkiem wypełniacza. Pozostanie plastikowa drobnica w małej ilości, elementy PE zestawowe + blaszki Voyagera które muszę nabyć tak samo jak i lufy km Abera i gąsienice z HobbyBossa x2 - do wczesnego i tego (okazało się, że mam dwie taśmy lewych albo prawych Fruili które miały być do wczesnego aczkolwiek nie żałuję bo kupowałem je na aukcji charytatywnej. Dodatki kupię końcem miesiąca. Do tego czasu chciałbym mieć wyprowadzonego tego T-35. 
Dziś mam wolną niedzielę więc będę coś szlifował pewnie. 
 

oCokvcK.jpeg

 

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy. K. 

Edytowane przez Konrad-Ciba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.