Skocz do zawartości

Pamir1/150 Heller


Superbe

Rekomendowane odpowiedzi

Moja propozycja. Weź na wstrzymanie, idź do plastycznego i kup sobie farby olejne w potrzebnych Ci kolorach.

Przygotuj powierzchnię pokrywając ją warstwą lakieru (ja używam satyny, niektórzy połysku). Nie za cienką, bo nie pokryje porowatej farby, która skutecznie będzie wchłaniać oleje, zatrzymując je i uniemożliwiając ich rozprowadzenie - jak na zdjęciu powyżej. 

Kiedy lakier już wyschnie zrób tak, jak radził Gała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Van Goghi, są bardzo dobre. Tych na dole nie znam, ale po prostu spróbuj na boku, jak się rozprowadzają pędzlem umoczonym w łajt spirycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Superbe napisał:

No to wieczorem zrobię próbkę z kredkami...

 

No to ja nie rozumiem. Jakie kredki? Świecowe?

Zresztą, co tam - próbuj.

Idę zrobić akwarium, może ryby będą miały ze mnie więcej korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Superbe napisał:

No to wieczorem zrobię próbkę z kredkami...

Ale Ty mieszkasz w takim miejscu, że nie możesz kupić po prostu jednej farby artystycznej olejnej, np. białej, żeby ja wymieszać z czarną, żeby mieć szarą? Albo zamówić?

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyrieeleison Zaruk, nawet mi głowy nie przyszło zapytać o tak oczywistą oczywistość.  To by wiele wyjaśniało... Ja to się już lepiej nie będę tu odzywał. Wyjeżdżam tu z materiałem z ogólniaka, kiedy tu jeszcze przedszkole nie przerobione :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zaruk napisał:

 

No to ja nie rozumiem. Jakie kredki? Świecowe?

Zresztą, co tam - próbuj.

Idę zrobić akwarium, może ryby będą miały ze mnie więcej korzyści.

 

Obstawiałbym takie z AK do łeteringów(chociaż jak tak czytam to chgw). Sam mam kilkanaście. Można rysować, rozmazywać etc. Zwykłymi też jakieś rysy na pancerzach robiłem. bo nie miałem nic pod ręką akurat...

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli jasności z kredkami...Pisałem wyżej, że to pastele Kooh-i-Noor

IMG_20230131_084307.thumb.jpg.8c90fd11893008a957a18cf7ea0a3506.jpg

 

Mam jeszcze jedno pytanie i mam nadzieję, że ostatnie z zakresu zacieków

Czy takie zacieki jak na poniższym modelu są akceptowalne, czy uważacie że tak to może być w wydaniu raczej minimalistycznym?

 

2119579857_IMG_20230131_083829(1).thumb.jpg.55d30c744999985444396b391fe3a02c.jpg

 

Bardzo proszę o szczere wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, unicaunica said:

Zrób mało ale równomiernie (w sensie na całości, nie tylko część) poczekaj kilka dni oswój się z widokiem i wtedy podejmiesz decyzję czy starczy czy dołożyć.

Ok tylko co mam zrobić, coś co jest na jakiejś fotce, skoro to wszystko jest źle, czy coś innego? I co sądzisz o ostatnim zdjęciu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki, przedszkolak mało umiejący ale żadny wiedzy i upierdliwy, zaczyna ponownie swą zabawę

 

To ma być pewien kierunkowskaz

1113664068_bblMLiM(1).thumb.jpg.8db16e7ba94a24d492389e1c41d815fd.jpg

 

a to próbka naśladownictwa zacieków. Jak to opanuję to się zobaczy co dalej...

IMG_20230131_173806.thumb.jpg.18ed85dd1d7dab6af73fd78f2e50b8fb.jpg

 

IMG_20230131_174440.thumb.jpg.c0ad2827091d7820a46ae39b65419383.jpg

 

Wszelkie uwagi w zakresie co zmienić, dodać ,usunąć,zmniejszyc , rozszerzyć, zmienić kolor i co tam jeszcze,  bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz naprawdę lepsza były niektóre z opcji pierwszej:

IMG_20230128_091815.jpg

 

To powinno być subtelne, linia roztarcia zacieku i farby bazowej delikatna. Jak powierzchniowo cchesz zmienić kolor bazowy - rób to dośc transparentnie... Tak jak na fotkach modelu okretu podwodnego, który Ci przesłałem . Lepiej to wszystko zrobić zbyt delikatnie, niż zbyt mocno - a tak jest na ostatnich fotkach. Ta ostania próba jest w ogóle niekwalifikująca się.

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Superbe napisał:

Wszelkie uwagi w zakresie co zmienić, dodać ,usunąć,zmniejszyc , rozszerzyć, zmienić kolor i co tam jeszcze,  bezcenne

a ja mówiłem ze za dużo uwag moze każdego zniechęcić :))) 

no a na poważnie to usunąc całość - panowie pisza ci jak to zrobić ...  

 

to powtórzmy całość zadania 

 

1 bierzemy model pomalowany kolorem podstawowym - w twoim przypadku czarny i biały 

2 malujemy to porządnie lakierem - de facto do wash etc najleprza satyna bądz połysk 

3 bierzemy pedzel ostro zakończony - tak +- grubości 1 bedzie łatwiej kontrolować linie i robimy olejną cienką linię - 

jak nie wiesz jaki kolor wybrac AK ma w ofercie takie olejne z pedzelkiem "Oilbrusher-y" i tam sa jakies brudy etc 

4 czekamy ok 10 min 

5 bierzemy wite spiryt i pędzlem płaskim ścietym kontowo cos w taki deseń 

https://paperconcept.pl/pl/skosne/24171-pedzel-skosny-syntetyczny-cotman-seria-667-winsor-newton-rozmiar-14.html?gclid=CjwKCAiAleOeBhBdEiwAfgmXf6K4x7Bwz-jtXlibttutEYO_MqC4QZIo7ru-RLvzXolrzc9M_JxDGBoC-I8QAvD_BwE

 

zacznasz zmywać delikatnie modelując aby została cienka linia i cień kolorystyczny 

 

pogladowy film z pomocą specyfików od AK akurat taki mam ale to zadna reklama bo mozna to zrobić wieloma innymi 

 

 

moze cos wykorzystasz 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jesteście naprawdę super, że uparliście się bym skończył przedszkole i zaczał podstawówkę. Fajnie!Wielkie dzięki dla wszystkich, a Laskonogi...Czyżbyś był nauczycielem? Taki rozkład jazdy był mi konieczny, dzięki!

Zmyłem te wszystkie farfocle i chciałem polakierować burtę. Doszedłem do wniosku, że trudnoś rozprowadzenia zacieku moze wynikać z tego, że używałem werniksu majacego już dobrych kilka lat. I tak się kończy więc muszę kupić nowy.

Ale podpowiedzcie, proszę, wskażcie konkretny lakier jakiego używacie, jaki powinienem kupić. Bardzo proszę , jeśli to nie za wiele, o fotkę opakowania. Są w Castoramie lakiery do drewna akrylowe i poliuretanowwo-akrylowe, nie chcę znów czegoś spiep...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo ze mną i z lakierami z castoramy etc 

 

zasada jest tak jak malujesz np akrylami kładziesz na to akrylowy lakier i na tym bawisz sie olejami 

jesli na te oleje potem chcesz nakładać akryle to lepiej położyć jakiś lakier olejny i bawić sie akrylami 

 

czyli oddzielamy warstwę naszej farby lakierem który jest odmienny od kolejnej warstwy specyfików jakie nakładamy 

tyle teorii

 

praktyka :)

- ja osobiście rzadko nakładam olejny lakier bo dla mnie oleje sa faza końcową i idzie na to juz tylko lakier akrylowy/ wykończeniowy 

 

teraz tak 

jak malujesz aerografem to sa w sklepach modelarskich lakiery ready do aerografu - i takie ci polecam 

ma cos takiego vallejo, ak, tez nasza rodzima modellers world (to jak sie prócz modelarza chcesz poczuć alchemikiem:))

 

jak walisz z pędzla wszystko to lakier kóp w spray //vallejo i  tamyia maja na pewno cos takiego => przed użyciem podgrzej do ok 40 stopni będzie lepiej i cieniej fukać. 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier pędzlem na tej powierzchni to trudne - kup w spray gloss najlepiej modelarski ale pewnie jakiś samochodowy też sie nada 

idz do sklepu i popytaj 

kup w spray naprawdę to jest inna liga gładkości i równości powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą znalazłem to

https://portal.mojehobby.pl/forum/Techniki-weatheringu.html i przypomniał mi się Sidolux!. Pomaluję 2-3 razy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak będzie mało to i więcej, bo w emeryckiej kieszeni naprawdę cienizna. A Sido zawsze stosowałem z powodzeniem do wielu innych rzeczy

Biorę się za malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.