Skocz do zawartości

Pamir1/150 Heller


Superbe

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno spowodowane jest drugim, jednak nie uważam tego za aż tak wielki błąd by się nad tym rozwodzić to raz, a drugie to fakt, że w instrukcji jest też inaczej, a trzecie to to, że różnie to jest w różnych warsztatach, są modele zupełnie bez siatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, laskonogi napisał:

raczej umieszczenie i naciągniecie siatki... ? 

 i jedni i drugie.  Przecież tego "falochronu", który dodałeś nie ma  w ogóle. Heller zrobił wszystko poprawnie.

Edytowane przez lesio-69
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, laskonogi napisał:
22 godziny temu, Superbe napisał:

Prawdopodobnie masz na myśli tę nadbudowę u mnie.

raczej umieszczenie i naciągniecie siatki... ? 

i jedni i drugie.  Przecież tego "falochronu", który dodałeś nie ma  w ogóle. Heller zrobił wszystko poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówiłem, że to Heller zrobił źle. Falochron i siatka zrobiona w ten sposób wyszły ode mnie, do czego się przyznałem. I tak już zostanie pomimo tego, że nie jest tak jak w instr. Mam nadzieję, że mnie za to nie powieszą😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2023 o 12:01, Superbe napisał:

Ja też na poważnie. Wg mnie, cały ten syf (choć uważam że jest go za dużo jak na mój gust) załatwia temat.

 

 

Ty chyba cały czas mylisz syf (w znaczeniu ślady eksploatacji) z nonszalancją wykonania - a to są zupełnie dwie różne rzeczy. Szpar na dziobnicy i "rozjechanej" na obu burtach linii wodnej nie należy nazywać syfem (a na pewno nie w znaczeniu śladów eksploatacji, w innych to hmmm... kwestia konwencji wypowiedzi), za to zdecydowanie jest nonszalancją wykonawczą. Bądźmy tu uczciwi nawzajem i wobec samych siebie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, socjo1 said:

Ty chyba cały czas mylisz syf (w znaczeniu ślady eksploatacji) z nonszalancją wykonania

Michał ...zostało poprawione, tak samo jak szpara na dziobnicy. Zniknęła. Wy dalej obracacie w kółko to co było i zostało usunięte/poprawione. Gdzie widzisz tę szparę bo ja chyba straciłem wzrok...jeśli jej nie ma, to po co mi to wypominasz, a jeśli jest to proszę wskaż mi ją.Masz rację w sprawie linni wodnej, mea culpa, biję się w piersi.Zapomniałem ale na pewno poprawię.

Pisałem, że nie cierpię i nie umiem/nie chcę robić syfu/śladów eksploatacji na modelu. Tutaj diabeł mnie podkusił i mam tego odzew co chwila..Skończcie więc ten temat, bo to bez sensu obracać w kółko to samo.

Lesio i drugi Michał... To mój model i zrobiłem coś nieco inaczej niż w instrukcji Hellera. Miałe do tego prawo i wytłumaczyłem już dlaczego jest tak, a nie inaczej. Np. Revell nie przewiduje wcale siatki. Może chodzi o nieco inny okres? Rok/trzy w tę czy inną stronę kto wie?

"Falochron"... Podobna sprawa, może mój okręt to o parę lat wstecz lub do przodu niż to co na fotce pokazał lesio? Możliwe? Jak najbardziej, prawda? 

Tak więc

Róbmy swoje!

Niejedną jeszcze paranoję

Przetrzymać przyjdzie robiąc swoje!

Kochani róbmy swoje!

Róbmy swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że najprostszyn rozwiazaniem i chyba najbardziej efektywnym, jest łączenie wykonywania olinowania z jakąś inną cząstką okrętu W tym wypadku np. muszę zrobić wszystkie trzy tylne żagle, by mieć swobodny dostęp do wyblinek-drabinek, jak i pozostałej części olinowania na rufie...

Tak więc pierwszy żagiel wykonany i zamontowany

IMG_20230311_124406.thumb.jpg.d8b2aaf147a7ea36a7692a1d85a7c8d1.jpg

 

IMG_20230311_124413.thumb.jpg.1093378c361dccdb55ebb04ff54aeef6.jpg

 

IMG_20230311_124435.thumb.jpg.f5af76a84e8223f11c8263cb067ab61f.jpg

 

IMG_20230311_124446.thumb.jpg.266e31d73b2e327fddc4017b6427bbc8.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie iż fały maja ta sama grubość co wanty... ? i napnij fał do tej rejki bam brom bezana - niby pierdoła a od razu - 100 do realności (oko ludzkie takie zachwiania w rzeczywistości szybko wychwytuje_ ) wiem wiem łatwo nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo! A cóż to się stało?! Gała zawitał jednak, pomimo, że pisał:

  "Ja to się już lepiej nie będę tu odzywał. "

Ale fajnie , że jesteś, lubię zbłąkanych wędrowców. No i sam, widzisz, jesteś tu konieczny, bo napis krzywo nie dlatego, że nie zauważyłem. Zrobiłem to celowo, bedąc pewnym, że kto jak kto, ale Ty na pewno to przyuważysz 😃

A tak serio, to naprawdę nie zauważyłem,dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcę Wam dać coś pod rozwagę, bo sam nie jestem pewien tego co widzę...To są fotki dziobu Pamira z instrukcji Hellera

IMG_20230312_120027.thumb.jpg.9dbd704f3f1d0ff864f386181b43f2f9.jpg

 

IMG_20230312_120529.thumb.jpg.b2b29df0744e327efd271e2c8c1e0ec6.jpg

 

Przypatrzcie się dokładnie na miejsce z którego wychodzi bukszpryt...A teraz porównajcie to z tym zdjeciem archiwalnym 

im_002.jpg.d6714588159b559d466dd7aae667b18b.jpg

 

Czy wh Waste 3 zdjęcia przedstawiają taką samą budowę dziobu, czy też różnią się od siebie chociażby ilością pasów nadbudowy na pokładzie dziobowym? 

Wg mnie zdjęcie archiwalne pokazuje o "jeden falochron" więcej niż u Hellera...

Sam już nie wiem co o tym sądzić...A Wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellerowski rysunek albo to jest  fotka pod dziwnym kątem albo cały ten dzób jest zbyt krótki i jakby ,,tępy" nie ma tej smukłości  i długości jak na zdjęciach.

Ale to może być złudzenie perpektywy.

 

Pomiędzy środkowym a ostatnim zdjęciem jest ten niby ,, falochron" ale moim zdaniem jest to osłonięty fragment  relingu - może resztką jakiego żagla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.