Skocz do zawartości

I-16 typ 10 ICM 1:32


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, jeśli uznasz to za czepianie się, ale pilot nazywał się Kaługin, nie Kalugin.  Stosowanie międzynarodowej transkrypcji rosyjskiego w sytuscji, gdy slfabet polski dysponuje literami dokładnie oddającymi rosyjskie wygląda sztucznie i pretensjonalnie, a z językowego punktu widzenia jest moim zdaniem po prostu błędem. Więc Żukow, a nie Zhukov, Pokryszkin, a nie Pokrishkin, Ławoczkin, nie Lavochkin, i tak dalej....

 

A model ładny, podobają mi się zwłaszcza okopcenia na klapach podwozia. Można prosić trochę zbliżeń, zwłaszcza kabiny?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja że swojej strony dodam tylko jakby kolega napisał 122 IAP a nie fighter regiment to było by super.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Helmut napisał:

Przepraszam, jeśli uznasz to za czepianie się, ale pilot nazywał się Kaługin, nie Kalugin.  Stosowanie międzynarodowej transkrypcji rosyjskiego w sytuscji, gdy slfabet polski dysponuje literami dokładnie oddającymi rosyjskie wygląda sztucznie i pretensjonalnie, a z językowego punktu widzenia jest moim zdaniem po prostu błędem. Więc Żukow, a nie Zhukov, Pokryszkin, a nie Pokrishkin, Ławoczkin, nie Lavochkin, i tak dalej....

Yakby😉 tak było to każdy model konstrukcji Jakowlewa byłby pisany Jak a nie Yak.🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jmx62 napisał:

Yakby😉 tak było to każdy model konstrukcji Jakowlewa byłby pisany Jak a nie Yak.🙃

To zależy, kto pisze. Anglosasi mają pełne prawo tak pisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Leszek napisał:

 Nie kazdy musi znac ruski i jego transkrypcje.

 

Ale polski już mógłby.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Helmut napisał:

To zależy, kto pisze. Anglosasi mają pełne prawo tak pisać. 

To dlaczego Polskosasi nie mogą pisać Spitfajer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

To dlaczego Polskosasi nie mogą pisać Spitfajer?

A kto powiedział, że nie mogą?

1-93657.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ukończony model, to powód do dumy i każdy taki jest wielkim sukcesem. Gratuluję pracy, fajnie, że poprowadziłeś ją do końca. Czeka na mnie Iszak, choć z Hasegawy  i muszę przyznać, że strasznie mnie kusi, żeby nareszcie go wyjąć i złożyć. Kto wie, może właśnie niebawem nadejdzie na niego czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2023 o 06:42, Badis napisał:

A mi się wydaje, że te okopcenia na spodzie kadłuba są przesadzone i nierealistyczne, zbyt "długie i szerokie" zwłaszcza w porównaniu do tych na górnych sekcjach.

Może to wątpliwa jakość ruskiej benzyny? 😉
Jak pisałem o okopceniach, miałem konkretnie na myśli ich odwzorowanie na klapach podwozia - to, że niespodziewanie tworzą taki wzór. Jak się chwilę pomyśli, to niby oczywisty fakt, ale dla mnie jakiś taki, hm, przyjemnie zaskakujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.