Skocz do zawartości

Przyklejanie nitów kredką


Endrju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że nie powtarzam się i czy ktoś już tego tematu nie poruszał na forum ale chciałem się podzielić sposobem jak przyklejać bezpiecznie nity, śruby i inne bardzo drobne elementy na pancerzu pojazdu wojskowego. Jakiś czas temu udzielając się w modelarstwie kartonowym zakupiłem kredkę do przyklejania nitów. Jak to działa? Prosto.

  • kładziemy przyklejany element na macie (blacie) przyklejaną częścią do dołu,
  • w miejscu gdzie przyklejamy element nanosimy wykałaczką (pędzelkiem) śladową ilość rzadkiego kleju,
  • zaostrzoną kredką naciskamy na klejony element i element przykleja się do kredki na tyle trwale że bez problemów przenosimy ją w przygotowane wcześniej miejsce,
  • tą samą kredką możemy poprawić ułożenie klejonego elementu, 
  • na koniec jeśli jest potrzeba dokładamy rzadkiego kleju na spoinę.

Miałem te kredkę już chyba z 4 lata i dopiero dziś sobie o niej przypomniałem jak miałem przykleić ze 30 drobnych elementów mocowania pancerza na Achillesie IIC w skali 1:72. Działa to rewelacyjnie. Polecam.

Co do samej kredki to mam dokładnie taką jak w linku:

https://zielonekoty.pl/pl/p/Narzedzie-do-podnoszenia-drobnych-elementow-kredka-do-cekinow-Rhinestone/25598

Jeśli się powtórzyłem to może choć dla części kolegów będzie to nowy pomysł na niezbieranie nitów z zakamarków pokoju, dywanu i innych dziwnych miejsc w które takie elementy uwielbiają latać. :pomysl:

Pozdrawiam. Andrzej.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak właśnie podejrzewałem, że weterani modelarstwa to go pewnie znają ale na forum chyba nikt o nim nie pisał. W każdym razie ja nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Seb napisał:

Kiedyś kupiłem takie specjalne narzędzie, podobne do długopisu tylko że na końcu jakby wkładu

był lepiący się glut. Niestety szajs, bo glut po kilku tygodniach stracił swoją przylepną moc.

No szajs, bo długopisu nie zatemperujesz, a kredkę owszem tak i będzie jak nowa.  :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z maskolem próbowałem i maskol dla mnie trzyma za mocno i po jakimś czasie trzeba go zmienić. Kredka działa działa bardzo długo i nie trzeba jej często temperować. Aby tylko trochę tej woskowej masy wystawało z kredki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kredki przyszły od manikurzystek - do nakładania zdobień paznokci :szczerbol: ( stickery do dżetów, kryształków itp... )

 

W końcu to modelarze są mistrzami w wykorzystywaniu  zwykłych rzeczy do niezwykłych celów - a potem firmy nas za to kroją 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kzugaj napisał:

Ale są specjalne kredki do el fototrawionych z miękkim rysikiem przez co elegancko łapie elementy. 

To te same kredki o których piszę.

 

6 godzin temu, myszaty napisał:

Te kredki przyszły od manikurzystek - do nakładania zdobień paznokci :szczerbol:

Dokładnie tak. Ja co prawda swoją kupiłem w sklepie modelarskim ale link który podałem jest do sklepu dla manikiurzystek i sam ołówek majątek nie kosztuje tylko że za dostawę trzeba zapłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, _OldMan_ napisał:

A jakże.   :bleh:

:super: Dzięki. Jak nie znajdę kredki to ... , no właśnie. Dawno nie miałem kataru. Chyba muszę rozglądnąć się za kredką. Ale alternatywa jest.

Edytowane przez imt
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.