Skocz do zawartości

Cessna C-185 Skywagon 1/72 - Kovozavody Prostejov


ArtDeco

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Kon_Bar napisał:

Ładny kolor!

Gdzie się podziały podpory płata? 🤔

Odpadły przy zmywaniu farby, może to i lepiej, przykleję na końcu :) 

Tak prawdę powiedziawszy to wszystko mi odpadło .... ale je pozbierałam, wkleiłam i powiedziałam przeciwnościom losu  - nie poddaję się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłam Ultrę i ucieszyłam się, że nie posiadam Infinity bo oczywiście wlałam lakier gloss varnish Vallejo bez rozcienczania - zmatowiłam pomarańcz O ZGROZO!

Chciałam wyczyścić aerograf bo się zapchał, wlałam zmywacz z acetonem , który to wszystko zwarzył . Wyczyściłam Cleanluxem i wszystko gra.  Na koniec wyciągnęłam starego chińczyka i polakierowałam Sidoluxem i teraz się błyszczy. Taka jestem Artystka :)

03.jpg

Edytowane przez ArtDeco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ArtDeco napisał:

Odpaliłam Ultrę i ucieszyłam się, że nie posiadam Infinity bo oczywiście wlałam lakier gloss varnish Vallejo bez rozcienczania - zmatowiłam pomarańcz O ZGROZO!

Chciałam wyczyścić aerograf bo się zapchał, wlałam zmywacz z acetonem , który to wszystko zwarzył .

 

Fascynujące.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fixer napisał:

A czy ten pomarańczowy nie powinien być ciemniejszy? Bardziej czerwony?

Teraz tak sobie porównuję do koloru pudełkowego to rzeczywiście mój model jest jaśniejszy. Tylko nie wiem czy mam się opierać na kolorze z pudełka czy na kolorze zawartym w instrukcji, gdzie zalecają kolor orange co też uczyniłam. Trudno zostawiam tak jak jest. Oglądając różne fotki oryginału to odcień jest różny w zależności od światła w danym dniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ArtDeco napisał:

...okazuje się, że kolor jest idealny :)

 

Kalkomanie już położone, więc do przetestowania w przyszłości... jeśli nie "czujesz" powyższego koloru, to zawsze możesz spróbować pogłębić go mgiełką Clear Orange, lub nawet delikatnie Clear Red - Tamiya, Mr.Color, czy co tam preferujesz. Przy innych kolorach znajdzie zastosowanie Clear Yellow, Green, Blue, a nawet Smoke.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dałaś nie ten statecznik pionowy co trzeba :kwasny:

Powinien być z wyższą płetwą i wtedy kalkomania z rejestracją weszłaby prawidłowo. No ale trudno wink4

cessna.thumb.jpg.c347992688d5b5505e6b94ba7918bd89.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2023 o 08:14, Artek82 napisał:

Niestety dałaś nie ten statecznik pionowy co trzeba :kwasny:

Powinien być z wyższą płetwą i wtedy kalkomania z rejestracją weszłaby prawidłowo. No ale trudno wink4

cessna.thumb.jpg.c347992688d5b5505e6b94ba7918bd89.jpg

 

Zapewne masz rację, ale ja sugerowałam się umieszczeniem światła  i ten był bliżej tego ze zdjęć na oryginale. Napisz co Ty byś wybrał :) 

 

4333439_original.jpg

 

Beznazwy-1.jpg

Beznazwy-2.jpg

Edytowane przez ArtDeco
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ArtDeco napisał:

sugerowałam się umieszczeniem światła...

...Napisz co Ty byś wybrał

Ja bym światełko przełożył / przerobił wink4

Ogólnie to statecznik z cieńszą płetwą w zestawie jest do wersji C-180.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba się przyzwyczaić, że modele (zwłaszcza takie jak ten - z wieloma malowaniami) często mają… ograniczony zasób części zgodnych z konkretnym egzemplarzem i trzeba coś przerobić etc. W instrukcji jest zaznaczone, który statecznik jest prawidłowy (ten z „nieprawidłowym” światłem :) )

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model został ukończony, posiada wiele błędów i nie ma się czym chwalić, ale z jednego jestem dumna i to bardzo. Ukończyłam go i jest to mój pierwszy model w technologii plastiku:)

Mam nadzieję, że następny będzie lepszy. Dziękuję wszystkim za pomoc, wiele się nauczyłam....

001.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.