Skocz do zawartości

Szybki Świąteczny warsztat Ranault FT-17, druk 3D, skala 1/35


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

@wprzybylaknie ma jednej ceny, jest jeden wykładnik, oś "z", im większy model w tej osi- czyli pionowej- zajmuje to drukarce więcej czasu,  czas = koszt, więc im wyższy model w osi "z" tym więcej kosztuje wydruk na zlecenie.

@mikemc każdy druk ma tą tendencje do- jak ja to nazywam- łupkowania wzdłuż warstw, taka technologia, wiercić się da ale na "tępym" wiertle i większe obroty

@modelaszad projektu- jak zawsze, kwestia ile czasu/środków/kasy itd ktoś chce/nie chce poświęcić na projekt często nie ma możliwości odtworzenia danego pojazdu czy innego modelu bo... nie ma kompletnie dokumentacji albo jest ona szczątkowa, a nawet jak jest to mnogośc zmian modernizacji i innych przeróbek wręcz uniemożliwia weryfikację (piszę bo taki miałem/mam nadal problem z kilkoma projektami)

więc czasem droga na skróty nie jest najlepsza ale jedyna, bo mieć coś uproszczonego i akceptować to lub nie mieć wogóle nie jest łatwym wyborem 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Greif napisał:

nie ma kompletnie dokumentacji albo jest ona szczątkowa

Pisałem, że sprawdzałem projekty. Sprawdzałem bo to są popularne pojazdy do których można znaleźć walkaroundy. Tu nie ma innego wyjaśnienia jak lenistwo i/lub chęć szybkiego zysku bez pracy. Nowa technologia przyciągnęła nowe standardy bylejakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@modelaszjak każdy model, nie było nie ma i pewnie długo nie będzie modelu idealnego, a mówienie o byle jakości można tak samo użyć do firm które są na rynku xx lat i wydają model z błędami niemal wołającymi o pomste do nieba, więc skąd taki hejt na 3d? To cytując klasyka jak z śpiewaniem, każdy może... a że jeden model jeat lepszy a drugi gorszy nikt nie zmusza do kupna, wolny rynek ,ktoś chce kupi, komuś się nie podoba bo... coś tam, to nie i nie ma się co spinać, polecam samemu opracować ten jeden jedyny idealny i posmakować drugiej strony medalu... a klepanie w klawisze że jaki to kiepski model... jaki w tym sens? A z mojego doświadczenia jeśli uważasz że "zysk" z pliku stl za 4 pln jest takim biznesem że kapcie spadają no to nic tylko wydaj "swoje dzieło" idealne i możesz kasować do woli... i zobaczysz jaki to majątek z tego będzie... Klasyk, krytykować każdy potrafi, zrobić samemu już niezbyt wielu, podobny temat mamy w dziale lotniczym, nie twierdze że modele opracowane byle jak są super ale czasem na bezrybiu i rak ryba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Greif napisał:

jak każdy model, nie było nie ma i pewnie długo nie będzie modelu idealnego, a mówienie o byle jakości można tak samo użyć do firm które są na rynku xx lat i wydają model z błędami niemal wołającymi o pomste do nieba, więc skąd taki hejt na 3d?

Wróć na poprzednią stronę i przeczytaj jeszcze raz to co napisałem o zabawnej sytuacji.

 

 

7 godzin temu, Greif napisał:

To cytując klasyka jak z śpiewaniem, każdy może... a że jeden model jeat lepszy a drugi gorszy nikt nie zmusza do kupna, wolny rynek ,ktoś chce kupi, komuś się nie podoba bo... coś tam, to nie i nie ma się co spinać, polecam samemu opracować ten jeden jedyny idealny i posmakować drugiej strony medalu... a klepanie w klawisze że jaki to kiepski model... jaki w tym sens?

Ciekawa koncepcja. Dotyczy tylko modeli, czy np. pralek i telewizorów też?

Nie interesuje mnie jaki kto robi sobie modele i nigdy ich nie krytykuję. Kiedy natomiast ktoś chce za to pieniądze to jako potencjalny klient mam prawo i robię to kiedy uważam za słuszne.

I wcale nie muszę umieć lepiej, tak jak nie muszę umieć zrobić telewizor żeby kupić działający.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@modelaszskoro nie chcesz kupować to w czym masz problem? Skoro nie planujesz być odbiorcą...  koń jaki jest każdy widzi,  nie powinieneś kupować żadnego modelu bo obojętne czy z 3d czy z wtrysku każdy ma błędy a Ty ich nie akceptujesz...

@Evildeadto że jest jaki jest każdy widzi, kto chce kupi wydrukuje i luz będzie prawdopodobnie  tak samo wyglądać jak Ft17 z RPM...

Nie wiem dlaczego ostatnio na forach wszystkich strasznie boli 3d i dorabianie ideoologi że ile to ktoś na tym zarabia bo mu sie nie chce bo to czy tamto, wiecej luzu, i lepiej skleić kilka elementów niż tworzyć kolejną g...burze.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Greif napisał:

Nie wiem dlaczego ostatnio na forach wszystkich strasznie boli 3d i dorabianie ideoologi że ile to ktoś na tym zarabia bo mu sie nie chce bo to czy tamto, wiecej luzu, i lepiej skleić kilka elementów niż tworzyć kolejną g...burze.

 

 

To to fakt :), często łatwiej kłapać dziobem , nic co  zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Greif napisał:

skoro nie chcesz kupować to w czym masz problem? Skoro nie planujesz być odbiorcą...

Z którego fragmentu moich wpisów wysnułeś taki wniosek?

2 godziny temu, Greif napisał:

nie powinieneś kupować żadnego modelu bo obojętne czy z 3d czy z wtrysku każdy ma błędy a Ty ich nie akceptujesz...

Mam wrażenie, że z moich wpisów zrozumiałeś tylko to, że projekty 3D są złe i na tym koniec.

2 godziny temu, Greif napisał:

Nie wiem dlaczego ostatnio na forach wszystkich strasznie boli 3d

Serio? Nie wiesz? A pomyślałeś, że może właśnie powód jest taki jak ja piszę.

2 godziny temu, Greif napisał:

dorabianie ideoologi

A ja mam wrażenie, że sam dorabiasz ideologię do złej roboty próbując udowodnić, że zła jest dobra bo jest, a inne też są złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc po modelu to całkiem źle nie wygląda. Wiadomo że super dokładny nie jest.  Ogółem relaksacyjny model i tyle :) Panowie bez spiny bo to hobby ma dawać funa modelarzowi a nie czepiać się i robić doktoraty bo wieża nie taka 😛 Więcej luzu :) Pozdrowienia :)

 

Ja tam czekam na malunki :)  Robert ognia !!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SnajperTBG napisał:

Panowie bez spiny bo to hobby ma dawać funa modelarzowi a nie czepiać się i robić doktoraty bo wieża nie taka 😛 Więcej luzu :) Pozdrowienia :)

Całkowicie popieram, moje pytania wynikały z ciekawości czy druk staje się alternatywą(przede wszystkim kosztową) dla modeli z wyższą ilością elementów/rozczłonkowaniem, np. Leo2 RFM? Czy też jak wcześniej wspomniałem może nie MC, ale np. stara Tamiya? Jeśli przez przypadek sprowokowałem awanturkę sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@modelaszróżnica polega na tym że ja akceptuje to co jest i nie bije z tego tytułu piany na forum, model jaki jest taki jest, chcesz kupić?  kup, nie chcesz bo model ma błędy zaprojektuj swój będziesz miał ideał- nie widzę sensu dalszej polemiki w czyimś warsztacie, chcesz załóż sobie wątek i wylewać żale jakie to modele dostępne w 3d są słabe proszę do odpowiedniego działu. Jak widać Kolega sobie nabył w ramach "szybkiego" projektu choćby dla poćwiczenia malowania, ma mniej części do złożenia a finalnie nie odbiega od modelu RPM.
Tyle w temacie- dalsze dyskusje lądują w koszu.
 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy modelarze, bardzo się cieszę, że mój mizerny model wywołał tak gorącą dyskusję.  Najwięksi teolodzy do dziś dzień toczą boje o wyższości świąt  Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy.  Nie ma modeli doskonałych, jedyną znaną mi doskonałością jest kolor czarny. Zawsze jednak jest wyjście w postaci mariażu modelu wtryskowego, części fototrawionych oraz dodatków żywicznych  i druku3D.  Ta wydawałoby się niepozorna próba, sklejenia pierwszego nowożytnego czołgu wykonanego -nie z wyprasek, a domowego wydruku- wzbudziła  ogromne emocje . Mamy materiał do zabawy nie ruszając się z domu nawet do paczkomatu. Każdy element nawet,  jeżeli coś zepsujemy możemy ponownie wydrukować.  Tak Renault  wygląda po świętach, poszukam jeszcze jakiegoś łańcuszka na ogon. Muszę dorobić jeszcze z drutu ułamane uchwyty do  otwierania klap przedziału kierowcy. 

 

1680847530791.jpg

1680847530760.jpg

1680847530733.jpg

1680847554257.jpg

1680847554285.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

Masz dobre oko Evil :super: 

robertmodelarz ten mikrus pozostanie zieloną żabą czy dostanie jeszcze malunki? Gdyby ci się ta wersja znudziła to zawsze masz Robert wyjście , spycha zrobić.

Zostanie zielony, niestety nie mam żadnej kalkomanii z kierami czy pikami. Na razie nikt się nie odezwał. RPM dawał takie kalki:

 

1900_1_rpm35062_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bulik58 napisał:

Masz dobre oko Evil :super: 

robertmodelarz ten mikrus pozostanie zieloną żabą czy dostanie jeszcze malunki? Gdyby ci się ta wersja znudziła to zawsze masz Robert wyjście , spycha zrobić. 

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba

@bulik58 racja :) , śnieg będzie spychał, nie będzie widać kulki 😆, bałwana doda i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

Robert daj mi szanse , jutro albo niedziele przegrzebie czeluście pudeł , wiem że pozostały mi jakieś francuskie oznaczenia to dam ci znać jakie są i zdecydujesz, ok?

Bardzo dziękuję i czekamy!!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model! :brawo:

 

Zapytuje o zielony, bo akurat tak się złożyło, że wczoraj złożyłem FT-17 od First to Fight i po Twoim warsztacie zachciało mi się pomalować go na zielono :mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Bardzo ładny model! :brawo:

 

Zapytuje o zielony, bo akurat tak się złożyło, że wczoraj złożyłem FT-17 od First to Fight i po Twoim warsztacie zachciało mi się pomalować go na zielono :mrgreen:

Kolory farb wybrałem francuskie z I wojny. Odcień bardzo twarzowy, pasuje bardziej do ławki niż do pojazdu pancernego. Pasuje każdy zielony za wyjątkiem 4BO.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.