Skocz do zawartości

Gun Truck na gąsienicach - 1:35 M548 + Quad .50


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Wesołych Świąt wszystkim!

Mam mały update tutaj, strzelec po pierwszym malowaniu:

gunner05.jpg

 

gunner06.jpg

 

Mam nadzieję, że się podoba - dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie

 

Paweł

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pmroczko napisał:

Mam nadzieję, że się podoba - ...... 

Gdy zobaczyłem pierwszy raz tą figurkę to pierwsze co przyszło mi na myśl - on wygląda jak jakiś operator dżwigu  a nie strzelec pokładowy . Wystarczyłoby pomalować kask na żółto , koszula robocza , buty robocze S3, brakują tylko stalkapy.gunner04.jpg

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulik58@Bartosz Ciesielski - bardzo dziękuję za komentarze!

Ja rzeźbię dalej. Od weterana usłyszałem, że wszystkie Quady w Wietnamie miały za plecami strzelca płytę, a nie "krzyż", który jest pokazany w modelu AFV Clubu. W związku z tym dorobiłem płytę (biały detal na zdjęciu poniżej:

quad_chassis03.jpg

 

Wziąłem się też za jeszcze jedną rzecz - "przyczepkę". AFV Club i tak zrobił spory krok do przodu dołączając żywiczną przyczepę do Quada, ale ona i tak wymagała by przeróbki, np. zdjęcia "dyszla", który zwykle odkręcano (nie było to trudne), żeby nie przeszkadzał. Dodatkowo "podnośniki" AFV Clubu też nie były za dobre, więc pomyślałem sobie, że zamiast przerabiać tę część, zrobię nową i to tak, żeby innym też się to mogło przydać. Więc narysowałem odpowiedni model 3D a Przemek mi to wydrukował (wielkie dzięki Przemek!). Wygląda to na razie tak:

 

trailer01.jpg

 

I z drugiej strony:

 

trailer02.jpg

 

Od teraz jakby ktoś chciał zrobić sobie Gun Trucka albo coś w tym stylu mogę mu pomóc - np. w zestawie "Nancy" AFV Clubu brakuje właśnie takiego detalu. Więcej szczegółów tutaj: https://www.shapeways.com/product/2XCT87TWN/1-35-trailer-base-for-the-m55-quad-50?optionId=335442207&li=shops

 

To ja się biorę dalej do roboty, dziękuje za uwagę i pozdrawiam serdecznie

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, pmroczko napisał:

To ja się biorę dalej do roboty, dziękuje za uwagę i pozdrawiam serdecznie

Podziwiam Pawle twoje zmagania z AFV, modele tej firmy oprócz słabej jakości plastyku mają często problemy z wiernością detali. 

Edytowane przez bulik58
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo na hełmie to ERDL? Szacun... Jungle też nieźle wymalowane.

Jeśli mnie zapytać, co bym poprawił w malowaniu figurki, to te czerwonawe "cosie" na dłoniach i obok lewego ucha.

Dorób też taki podłużny pojemnik, chyba na zapasowe żarówki.

coś do dorobienia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Bardzo dziękuję za komentarze!

@bulik58 - rzeczywiście stare modele AFV Club są pod względem szczegółów takie sobie... Te nowsze są za to bardzo dobre. Ten M548 to jeden z najstarszych.

@Lipstein- bardzo dziękuję za miłe słowa. Ten wzór na hełmie nazywa się "Mitchell pattern":

CDN media

 

ERDL jest bardzo podobny do późniejszego "woodland":

Green-dominant_%22lowland%22_ERDL_camouf

 

A ta skrzyneczka to według instrukcji "hydrometer case" - czyli skrzyneczka na areometr, czyli przyrząd do pomiaru gęstości elektrolitu w baterii. Przy okazji to mi się kojarzy jak kiedyś zwłaszcza ludzie mówili "areograf"... Chociaż z drugiej strony to też jest narzędzie, które może dać odpowiedź na pytanie, czy przygotowałeś farbę o odpowiedniej gęstości... Chociaż z trzeciej strony lepiej by pasowało pojęcie "lepkość" - ale to już dygresje...

 

Wszystkiego dobrego w nowym roku życzę!

 

Paweł

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.