Skocz do zawartości

Gun Truck na gąsienicach - 1:35 M548 + Quad .50


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Prace nad tylnymi drzwiami trwają... W czasie jak szpachlówka schła, dorobiłem różne pokrywy otworów na dolnej powierzchni transportera:

 

chassis07.jpg

 

Postaram się niedługo pokazać uszczegółowiony przód i tył. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry!

W końcu mogę pokazać więcej wyników prac... Na kadłubie dorobiłem wgniecenia blach widoczne na zdjęciach i spawy:

chassis08.jpg

 

Zbliżenie na spawy - robione z wyciągniętej ramki lekko rozpuszczonej octanem butylu i kształtowanej czubkiem skalpela:

chassis09.jpg

 

Przód modelu z wklejonymi światłami i przygotowaniem pod wciągarke. Wnęki pomalowane czarną farbą Gunze, żeby ułatwić późniejsze malowanie modelu:

chassis10.jpg

 

A oto i sama wciągarka:

winch01.jpg

 

Wałek wciągarki był w modelu wykonany jako dwie połówki z imitacją liny. Zamiast to czyścić i szpachlować zrobiłem wałek od podstaw i nawinąłem na niego odpowiednią linę.

 

A jeszcze skończyłem przeróbkę tylnych klap:

tail02.jpg

 

Czyli zostało jeszcze skończenie przodu (głównie uchwyty na narzędzia) i kraty silnika i transporter będzie można malować i brać się za ofensywny ładunek na pakę.

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2023 o 11:58, pmroczko napisał:

Wnęki pomalowane czarną farbą Gunze

 

Pawełku, robisz taką robotę z waloryzacją, a malujesz takie elementy pędzlem?

Mi też nie chce się czasem myć aero dla dwóch fuknięć, ale sam sobie tak wysoko podniosłeś poprzeczkę.

Dobrze mnie zrozum - nie obijaj się przy okazji takich drobiazgów, bo za dobrze Ci te modele wychodzą!

Kibicuję dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Bardzo dziękuję za komentarze!

 

@M.A.V.@Markuz - 🍻

 

@Lipstein- myślę, że masz rację, spróbuje używać aerografu częściej. Co mnie powstrzymuje to dwie rzeczy - jedna to trochę brak klimatu w domu na malowanie aerografem, druga to ta, że mówimy głównie o wnękach i zakamarkach. To właśnie tam zwykle aerograf "nie chce" dotrzeć.

 

A ja mam kolejny mały update - przykleiłem wciągarkę i sporo blaszek z przodu, żeby pokazać puste uchwyty na narzędzia. Jak zwykle w takich przypadkach makro jest bezlitosne, a najlepiej, że na zdjęciu prosta górna krawędź się wykrzywiła - tak blisko podszedłem do modelu. Dorobiłem też od podstaw końcówkę liny od wciągarki, biorąc za wzór część z M54 AFV Club, tam jest dokładnie taka sama wciągarka:

 

front01.jpg

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!

 

Paweł

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dzień dobry!

Kolejny update, wziąłem się za malowanie. Najpierw poszedł preshading w kolorze piaskowym (Humbrol 121):

 

paint01.jpg

 

paint02.jpg

 

Na to poszedł amerykański OD - Humbrol 66 z dodatkiem błyszczącego cleara:

 

paint03.jpg

 

paint04.jpg

 

Gąsienice pociągnąłem piaskowym pigmentem, trochę pigmentu dałem też na burty. Trochę dodatkowego brudzenia będzie jeszcze potrzebne...

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Myślę, że możemy długo rozprawiać o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy - a ja od dawna maluję tymi farbami i mam spore zapasy a też trochę doświadczenia i się tego trzymam. Ale innych farb też od czasu do czasu próbuję, więc może czegoś nowego też się czasami nauczę.

Dla mnie podstawa to żeby farba się plastiku trzymała - z tym czasem potrafi być problem, są też na to oczywiście sposoby.

A ja nadal niestety czekam  w tym projekcie. Na przerobione kalkomanie z jednej strony, a na input od jednego weterana który walczył w Wietnamie na quadach z drugiej. Ale na pewno niedługo wrócę z kolejnym update'em. Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień dobry!

Trwało to dłużej niż myślałem, ale w końcu mam tu update...

Może @Lipsteinto zainteresuje, ale zabrałem się za "quada" czyli poczwórnie sprzężony karabin maszynowy 12,7mm. Taka broń na małej przyczepce była oznaczona M55. Pierwszym elementem który kosztował sporo pracy, a jest jej jeszcze sporo do zrobienia, to figurka strzelca. Na razie wygląda to tak:

gunner01.jpg

 

gunner02.jpg

 

Jak wpasuję jego w stelaż, to wtedy obuduję go resztą maszyny. Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Paweł

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Właśnie m.in. o to pytałem znajomego weterana z Wietnamu. Przed chwilą dostałem odpowiedź - i on pisze mniej więcej tak: "Pytałem wielu ludzi-używali cegieł, betonowych bloków, stalowych podstaw. Jak zwykle w Wietnamie nie było jednego sposobu, wszystko zależało od tego co akurat było dostępne. Gdybym ja to robił, użył bym drewnianych belek i worków z piaskiem". Także chyba sprawa jest jasna - spróbuje odwzorować konstrukcję z drewnianych belek obciążoną workami z piaskiem. Worki z piaskiem i tak by tam były, żeby dodatkowo ochronić ludzi w środku przed minami. Także biorę się do roboty - pozdrawiam i do usłyszenia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lipstein - masz na myśli to:

image.png.8987ec8f7f944546c2c0ca0f4c177b11.png???

 

Bo jakoś nic lepszego nie znalazłem...

 

Za to mam już pomysł na podest z belek, "pobłogosławiony" przez weterana jako realistyczny.

 

Ale na razie pracuję nad strzelcem. Kolejne przybliżenie:

 

gunner03.jpg

 

gunner04.jpg

 

Na razie spasowany na sucho, ale już niedługo biorę się za klejenie i malowanie. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!

 

Paweł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tak zacząłem patrzeć na zdjęciach i rzeczywiście - ta ramka na gun truckach rzeczywiście była montowana! Niesamowite...

Tylko jest sprawa - w pięciotonowej ciężarówce można pozdejmować "płotki" z burt i burty są na tyle niskie, że nie przeszkadzają.

W M548 burty są o wiele wyższe, i nawet jak się podniesie podłogę, to nadal Quad musi być podniesiony jeszcze jakieś 40cm nad podłogę. Ale myślę, że mam już na to rozwiązanie.

A jeśli chodzi o strzelca, to na nogi wykorzystałem elementy z zestawu figurkowego MasterBoxa - są to doskonałe figurki, serdecznie polecam.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.