Skocz do zawartości

Урал 4320 лесовоз, Trumpeter, druk 3D, scratch - 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś sobie zacząłem dłubać jakiś czas temu:

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Nawet pasuje (po lekkim szlifowaniu, stad te paprochy wszędzie)  :D

 

Bild

 

Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

Edytowane przez halset
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • halset changed the title to Урал 4320 лесовоз, Trumpeter, druk 3D, scratch - 1:35

Małe kroczki poczynione:

 

image.thumb.jpeg.c2372453ccdf027d89bf1cc153d8d085.jpeg

 

IMG_20230511_221700.thumb.jpg.b59ee1dc3882cd6f5785eafafb9048be.jpg

 

Tymczasem druga część puzzli się wydrukowała, poskładane tylko tak na ślinę:

 

image.thumb.jpeg.ec8709b12b7a3e6fb18307eda2edf819.jpeg

 

image.thumb.jpeg.f3de1a7f3163d81edf75b02728d3ae48.jpeg

 

Niestety zrobiłem za płytki bieżnik więc koła będą się drukować jeszcze raz.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję:wow:, też buduję Urala ale 375D i w wersji 9T31M czyli żurawia samochodowego. Duży plus za dorobienie hydrauliki i układu sprężonego powietrza. Ale w tej beczce miodu łyżka dziegciu- brakuje Ci dwóch zbiorników powietrza jeden jest pod kabiną od strony pasażera z reduktorem i przewodem zawiniętym w 8-kę a drugi na ramie po prawej stronie między tymi okrągłymi poprzeczkami. Nie wiem czy Twój pojazd będzie wyposażony w kosz na koło zapasowe, razem ze zbiornikiem na płyn hydrauliczny  jeżeli tak to musisz dogłębnie je przerobić (zestawowe to jakaś twórcza interpretacja żółtych ludzików) łącznie z dorobieniem siłownika do opuszczania kosza i  przerobienia podstawy w/w zbiornika która w oryginale wygląda zupełnie inaczej . Pozdr. A.

Edytowane przez Adams M1A1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Obserwuję:wow:, też buduję Urala ale 375D i w wersji 9T31M czyli żurawia samochodowego. Duży plus za dorobienie hydrauliki i układu sprężonego powietrza. Ale w tej beczce miodu łyżka dziegciu- brakuje Ci dwóch zbiorników powietrza jeden jest pod kabiną od strony pasażera z reduktorem i przewodem zawiniętym w 8-kę a drugi na ramie po prawej stronie między tymi okrągłymi poprzeczkami. Nie wiem czy Twój pojazd będzie wyposażony w kosz na koło zapasowe, razem ze zbiornikiem na płyn hydrauliczny  jeżeli tak to musisz dogłębnie je przerobić (zestawowe to jakaś twórcza interpretacja żółtych ludzików) łącznie z dorobieniem siłownika do opuszczania kosza i  przerobienia podstawy w/w zbiornika która w oryginale wygląda zupełnie inaczej . Pozdr. A.

 

Robisz jakąś konwersję z Panzershopu czy coś w tym stylu? Gdzie warsztat? 😛

Dzięki za konkrety! Jeśli chodzi o zbiornik na ramie nad wydechem to jest w zestawie, muszę przykleić, natomiast ten pod kabiną od strony pasażera nie do końca kojarzę, masz może jakieś zdjęcie?

Kosza na koło zapasowe nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, halset napisał:

 

Robisz jakąś konwersję z Panzershopu czy coś w tym stylu? Gdzie warsztat? 😛

Dzięki za konkrety! Jeśli chodzi o zbiornik na ramie nad wydechem to jest w zestawie, muszę przykleić, natomiast ten pod kabiną od strony pasażera nie do końca kojarzę, masz może jakieś zdjęcie?

Kosza na koło zapasowe nie będzie :)

Nie to nie jest  żadna konwersja ale mój projekt autorski 😉 o wdzięcznej  rejestracji UHO 2026:mrgreen:  o taki :

 

ce9047bce39cf3bagen.jpg

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Sorry że tak post pod postem ale nie wiem czemu nie chce mi dodawać zdjęć. Tutaj masz umiejscowienie tego na ramie;

 

 

Ten w moim przypadku będzie po zewnętrznej stronie, o tuti:

 

image.thumb.png.1ec3f5f41c4849177d9ef55e9d718212.png

 

A tego drugiego nie potrafię zlokalizować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adams M1A1 napisał:

Popatrz tutaj widać go z prawej strony u góry:

44282c2c13f7643egen.jpg

 

No tak, to ten na ramie. Mi chodziło że nie potrafię zlokalizować tego pod kabiną 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, halset napisał:

 

No tak, to ten na ramie. Mi chodziło że nie potrafię zlokalizować tego pod kabiną 😉

Nie .To jest zdjęcie  tego pod kabiną zobacz dokładnie że zaczyna się  tam gdzie kończy się mocowanie resoru a kończy się na wysokości reduktora ( to ten obiekt po lewej stronie) . Tutaj masz filmik z YT ( Moto Bieda) widać go częściowo w 5:46 m filmiku:

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem od nowa tą przestrzeń załadunkową bo niestety zrobiłem parę baboli. Baboli w dźwigu też się nie ustrzegłem, ale na bieżąco zbieram kwity gdybym miał robić kolejny 😉 Drutowania ciąg dalszy:

 

image.thumb.jpeg.2ca91cff28d864ef736536689d0c1a67.jpeg

 

image.thumb.jpeg.d1a3f7d24d8d47fd0eea47b7f884ffa7.jpeg

 

image.thumb.jpeg.5be4268085719165381bdf030de6c06c.jpeg

 

Następne w kolejności pewnie będą: zbiornik o którym wspominał kolega @Adams M1A1i trochę mniejszych kabelków na ramie tu i tam.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzta o czym zapomniałem a co leżało w pudełku:

 

image.thumb.png.b6b459de0a505c3284c8900aeac1320f.png

 

Pewnie wykorzysta się to i owo 😉

 

Przy okazji mały update, doszło parę pierdół, m.in. brakujący zbiornik i trochę kabli. Myślę że kolejna aktualizacja powinna być na dniach i będą to ostatnie zdjęcia przed malowaniem.

 

image.thumb.jpeg.aa977effd6ac2c0e8c2b7d020ecbd50b.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.bc25bc74b43cd4f56ba3268306cb7217.jpeg

 

image.thumb.jpeg.bdd2d3631354d0c9635b24c361f209f6.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Jest moc💪. Ale brakuje Ci jeszcze  wyposażenia zbiornika paliwa w rurkę zasilającą i filtr paliwa:bleh:. Pozdr.A

 

Adams jak zwykle na posterunku. Jeśli chodzi o przewody to jasna sprawa, ale gdzie jest filtr?

 

image.png.c9f240bafe5d02187f58772c29e6058f.png

 

Wybacz głupie pytania, ja tylko sklejam plastikowe zabawki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.