Skocz do zawartości

MiG 29, 1/72, G.W.H


rod190

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, skarczu napisał:

Malowałem dedykowanymi Hatakami. Wyszła trochę zbyt mała różnica odcieni. Chyba jasną trzeba rozjaśnić kilkoma kroplami białego.

Co do MRP się nie wypowiem, bo nigdy nie używałem. 

010_20230317_144818.thumb.jpg.03324f7a24fcb81f4b94049fb7c8504a.jpg

Mi chodzi o kolor który wg. Ciebie i innych będzie bardziej odpowiadał rzeczywistości, ponieważ dla mnie to są dwa zupełnie różne kolory. Jest mi obojętne który producent może jeszcze macie propozycje innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rod190 napisał:

Mi chodzi o kolor który wg. Ciebie i innych będzie bardziej odpowiadał rzeczywistości, ponieważ dla mnie to są dwa zupełnie różne kolory. Jest mi obojętne który producent może jeszcze macie propozycje innych.

Obawiam się że to może powiedzieć ktoś, kto ma dostęp do prawdziwego Miga i obu farb, bo na podstawie zdjęcia się nie da - zbyt wiele zależy od ustawień aparatu i oświetlenia.

Dlatego najrozsądniej będzie dobierać farbę do kalkomanii.

"Mój" 38 na jednym zdjęciu jest niebieskawy, a na drugim kremowy.

 

002.jpg

006.jpg

Edytowane przez GrzeM
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się do tego zabierasz i ładnie wychodzi. Jeśli nie jest za późno - a z góry przepraszam, że nie zwróciłem wcześniej na to uwagi - wymień proszę te belki imitujące rozpraszacze ładunków na cokolwiek delikatniejszego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Ładnie się do tego zabierasz i ładnie wychodzi. Jeśli nie jest za późno - a z góry przepraszam, że nie zwróciłem wcześniej na to uwagi - wymień proszę te belki imitujące rozpraszacze ładunków na cokolwiek delikatniejszego.

Tak jak pisałem MiG-29 to nie mój „konik” dlatego jeżeli możesz zaznacz na zdjęciu co wg. Ciebie powinienem usunąć .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że piszesz o tym elemencie 

IMG_0362.jpeg.51be16519c67726073a983d989b917cd.jpeg

 

ale ja  znalazłem również takie zdjęcia samolotu o numerze 59

IMG_0359.jpeg.0c0d433d3513768912c23039cb3cc501.jpeg

i tu na zbliżeniu widać coś takiego 

IMG_0361.thumb.jpeg.5d5758f852bf64992189865161add27f.jpeg

rzeczywiście w modelu ten element jest zbyt „duży” w stosunku do reszty biorąc pod uwagę to co widać na zdjęciach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, rod190 napisał:

rzeczywiście w modelu ten element jest zbyt „duży” w stosunku do reszty biorąc pod uwagę to co widać na zdjęciach.

I właśnie o to chodzi 😉 Odetnij te grubaśne plastiki doklej kawałek drucika 0,2mm i będzie o niebo lepiej 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nigdy nie robiłem czegoś takiego będę musiał to przećwiczyć i może się tego podejmę. Nie chce robić na szybko na modelu. Jak coś zrobię to pokażę zdjęcia i zapytam czy może być. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 17:49, jachud3 napisał:

Odetnij te grubaśne plastiki doklej kawałek drucika 0,2mm i będzie o niebo lepiej

Zrobiłem tak jak proponowałeś wyszło tak IMG_0368.thumb.jpeg.8d0ca167687fe28be67b5ac5242cf9c7.jpegIMG_0369.thumb.jpeg.82eb23b51267784457adda77167b0257.jpegIMG_0370.thumb.jpeg.c9551e04d025167b5235f63ba7c0669d.jpeg

 

Czy tak jest lepiej wg. Was?

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rod190 napisał:

Dziękuje za opinie. W związku z moimi „słoniowymi” ruchami zrobię ten element na końcu.


Słuszne podejście. Ja często nawiercam otworki przed malowaniem a instaluję druciki na końcu. Inna kolejność powoduje konieczność częstego ich prostowania (a czasami uzupełniania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po przerwie zabrałem się za nakładanie kalkomanii i pojawiły się wątpliwości co do umiejscowienia napisów eksploatacyjnych w stosunku instrukcja od Mode Maker do zdjęć jakie można znaleźć w publikacjach i internecie. Co do „bocznych” napisów na kadłubie i statecznikach sobie poradziłem to nie mam bladego pojęcia i materiałów jak powinny być umieszczone na skrzydłach i kadłubie od góry i od dołu. 
Mam prośbę jeżeli ktoś z Was posiada zdjęcia gdzie widać takie napisy na skrzydłach od góry i od dołu byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie.

Do tej pory korzystałem z kalkomanii od Model Maker i byłem zadowolony z jakości do ceny, ale instrukcja z rozmieszczeniem napisów eksploatacyjnych to jest jakaś pomyłka. Nawet zdjęcia które są dołączone w paru miejscach przeczą instrukcji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.