Skocz do zawartości

Spitfire Mk.IIb Eduard 1/48


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

No fajny Spitek się szykuje, a jako, że też się przymierzam do tej samej maszyny to mam jedno pytanie, mam nadzieję, że  się nie obrazisz 😀

Padły pytania wcześniej o odcienie sky na kołpaku i pasie na kadłubie, a jaki kolor mają litery UZoZ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arhtus napisał:

No fajny Spitek się szykuje, a jako, że też się przymierzam do tej samej maszyny to mam jedno pytanie, mam nadzieję, że  się nie obrazisz 😀

Padły pytania wcześniej o odcienie sky na kołpaku i pasie na kadłubie, a jaki kolor mają litery UZoZ ?

Takie są kalki, a w oryginale, to nie wiem jaki kolor był dokładnie. 

 

IMG_20230701_202552.thumb.jpg.25752c1d7891935fdcb39341977ac850.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model złożony w całość. Oszklenie trzeba pomalować od wewnętrznej strony, więc go jeszcze nie przykleiłem. Czekam na dodatkowe  maski,  ponieważ w zestawie nie na masek do wewnętrznej strony.

 

IMG_20230701_201014.thumb.jpg.9427e58cdc1c057dd9ed2d8f81163f94.jpg

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, barszczo napisał:

Najprościej jest położyć maski takie jak są i pomalować kolorem wnętrza od zewnątrz jako pierwszy. Od wewnątrz będziesz widział właściwy odcień wink4.

Wiem że tak można zrobić, ale przy otwartej kabinie będzie jednak widać połysk ramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kowal76 napisał:

Takie są kalki, a w oryginale, to nie wiem jaki kolor był dokładnie. 

 

IMG_20230701_202552.thumb.jpg.25752c1d7891935fdcb39341977ac850.jpg

 

 

 

Dzięki, czyli to ani typowy sky, ani ten "drugi sky" sugerowany przez Eduarda jako MrHobby H417 🤔

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kowal76 napisał:

Wiem że tak można zrobić, ale przy otwartej kabinie będzie jednak widać połysk ramek.

To raczej niewielkie zagrożenie. Szczególnie przy pomalowanych krawędziach. Tam zwyczajnie ciężko jest zajrzeć. Malowanie od wewnątrz z kolei podkreśla pancerną grubość oszklenia.  Ja się nie zdecydowałem nawet przy vacu. Czyli pick your poison, proszę pana. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, greatgonzo napisał:

To raczej niewielkie zagrożenie. Szczególnie przy pomalowanych krawędziach. Tam zwyczajnie ciężko jest zajrzeć. Malowanie od wewnątrz z kolei podkreśla pancerną grubość oszklenia.  Ja się nie zdecydowałem nawet przy vacu. Czyli pick your poison, proszę pana. 😉

Dobrze, przekonaliście mnie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kowal76 napisał:

działka i antenę

Nie boisz się że ułamiesz? :D Odważnie :D Ja wszelką drobnicę zostawiam sobie na sam koniec bo już mi się milion razy zdarzało wszystko poutrącać, a jest też łatwiej manewrować i maskować bez tych wystających fafluńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jachud3 napisał:

Nie boisz się że ułamiesz? :D Odważnie :D Ja wszelką drobnicę zostawiam sobie na sam koniec bo już mi się milion razy zdarzało wszystko poutrącać, a jest też łatwiej manewrować i maskować bez tych wystających fafluńców.

Nie, nie boję :).  Ja lubię jak najwięcej rzeczy dokleić przed malowaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowal76 napisał:

Dziś model dwa razy upadł mi na podłogę i o dziwo nic się odłamało  ani nie pękło :)

Wyjdzie przy podkładzie, ale oby był cały! 🙏 Przy moim szczęściu już bym dawno miał po owiewce, działkach i całej reszcie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda :super:. W kwestii aerografu też długo, za długo, wałczyłem tanim sprzętem. Aż przyszedł moment i poszedłem w H&S. Ultra którą kupiłem równo osiem lat temu służy mi do dzisiaj. Wymieniłem tylko dyszę, osłonę i iglicę na rozmiar 0,4 i używam jej do podkładów. Druga taka sama z dyszą 0,2 jest do użytku na co dzień.  Trzeci Evo przeznaczony jest do precyzyjniejszych zabaw. Na pewno są lepsze aerografy. Dla mnie osobiście najważniejsze jest to, że w aerografach H&S dysza nie jest wkręcana i nie ma ryzyka jej uszkodzenia przy nieprecyzyjnym składaniu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, barszczo napisał:

Bardzo ładnie to wygląda :super:. W kwestii aerografu też długo, za długo, wałczyłem tanim sprzętem. Aż przyszedł moment i poszedłem w H&S. Ultra którą kupiłem równo osiem lat temu służy mi do dzisiaj. Wymieniłem tylko dyszę, osłonę i iglicę na rozmiar 0,4 i używam jej do podkładów. Druga taka sama z dyszą 0,2 jest do użytku na co dzień.  Trzeci Evo przeznaczony jest do precyzyjniejszych zabaw. Na pewno są lepsze aerografy. Dla mnie osobiście najważniejsze jest to, że w aerografach H&S dysza nie jest wkręcana i nie ma ryzyka jej uszkodzenia przy nieprecyzyjnym składaniu.

Może kiedyś się zdecyduje na coś z wyższej półki, ale na razie  wystarczy mi  tani  chińczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.