Skocz do zawartości

Italeri MD-530 - 1/72


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam skończony model tego śmigłowca - same wypraski pewnie wszystkim dobrze znany.

Wnętrze malowane pędzlem - hataka blue line - reszta: stare olejne humbrole, też pędzlem.

Nie do końca wyszło mi spasowanie oszklenia z kadłubem (szyba główna jak i te małe górne).

A najgorsze jest to ,że dopiero podczas obróbki zdjęć zobaczyłem, ze ułamała mi się płoza.  W sumie nowy a już wrak 😉 .

Zapraszam do oglądania i komentowania.

IMG_20230611_164943.jpg

IMG_20230611_164952.jpg

IMG_20230611_165010.jpg

IMG_20230611_165020.jpg

IMG_20230611_165031.jpg

IMG_20230611_165038.jpg

IMG_20230611_165125.jpg

IMG_20230611_165137.jpg

IMG_20230611_165212.jpg

IMG_20230611_165225.jpg

IMG_20230611_165256.jpg

Edytowane przez bart207skw
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Szkoda tej płozy 😞 - a ta druga też wygląda dziwnie - powiedziałbym, że założyłeś ją prawą na lewo.

Poza tym to gratuluję ukończenia - ten model nie należy do łatwych, mimo, ze jest taki mały.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre wykonanie pędzlem pod względem techniki i czystości. Moje niektóre modele malowane proszkowo tak nie wyszły ☺️

A materiał też nie najłatwiejszy, bo i model mały i ta przednia szyba chyba każdemu sprawia problem. Tym bardziej wyszła bardzo czysto i ożebrowanie bardzo poprawnie udało się pomalować. Wczułem się trochę w temat bo robię ten sam model w 1:48 😛

Jedna uwaga na którą koledzy nie zwrócili uwagi-wyrzutnie TOW zamontowałeś "tył na przód". Rada: połączenia z kadłubem są poprawnie więc zostawiamy, a same wyrzutnie oderwać lub odciąć i przykleić "dyszami" do tyłu :) 

Życzę powodzenia z tuningiem tego modelu i zachęcam do dalszych projektów. 

Helikoptery są super, ale właśnie przez stopień trudności i możliwość błędów "nie do uratowania" wiele osób traci motywacje. 

Moja taktyka-jak jest taka możliwość to przed każdym trudniejszym wiatrakiem staram się skleić coś podobnego tylko np. tańszego producenta, ew. robię dużo testów na modelach ćwiczebnych i jakoś to idzie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good catch, jak to mówią na zachodzie... Ale zdarza się, nawet w większych skalach, do 1:1 włącznie... Taka Cobra stoi pod New Jersey:

 

7380940546_ed4b3bd8d0_3k.jpg

 

Znajomy, który spawał tę podstawę, mówił mi że Polacy te TOWy i Hydry podwieszali 🥴

 

Pozdrawiam

 

Paweł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2023 o 10:26, Headhunter88 napisał:

Bardzo dobre wykonanie pędzlem pod względem techniki i czystości. Moje niektóre modele malowane proszkowo tak nie wyszły ☺️

A materiał też nie najłatwiejszy, bo i model mały i ta przednia szyba chyba każdemu sprawia problem. Tym bardziej wyszła bardzo czysto i ożebrowanie bardzo poprawnie udało się pomalować. Wczułem się trochę w temat bo robię ten sam model w 1:48 😛

Jedna uwaga na którą koledzy nie zwrócili uwagi-wyrzutnie TOW zamontowałeś "tył na przód". Rada: połączenia z kadłubem są poprawnie więc zostawiamy, a same wyrzutnie oderwać lub odciąć i przykleić "dyszami" do tyłu :) 

Życzę powodzenia z tuningiem tego modelu i zachęcam do dalszych projektów. 

Helikoptery są super, ale właśnie przez stopień trudności i możliwość błędów "nie do uratowania" wiele osób traci motywacje. 

Moja taktyka-jak jest taka możliwość to przed każdym trudniejszym wiatrakiem staram się skleić coś podobnego tylko np. tańszego producenta, ew. robię dużo testów na modelach ćwiczebnych i jakoś to idzie

 

dzięki za miłe słowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2023 o 14:09, pmroczko napisał:

Good catch, jak to mówią na zachodzie... Ale zdarza się, nawet w większych skalach, do 1:1 włącznie... Taka Cobra stoi pod New Jersey:

 

7380940546_ed4b3bd8d0_3k.jpg

 

Znajomy, który spawał tę podstawę, mówił mi że Polacy te TOWy i Hydry podwieszali 🥴

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Tyle razy patrzyłem i dla mnie było wszystko OK...Masz oko snajpera :snajper:

Przy okazji ciekawa sprawa z tymi zasłoniętymi szybkami-niektóre takie same Cobry stoją w pełnym słońcu gdzieś indziej i mają normalne oszklenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • bart207skw changed the title to Italeri MD-530 - 1/72
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.