Skocz do zawartości

Trumpeter Soviet Tank Transporter MAZ 537 later


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dokładnie jest tak jak Sewer pisze , farba to błysk zeby się potem wygodniej brudziło:) Modelik się dalej maluje , ale mam dylemat co na niego wsadzić? Moze jakies pomysły , sugestie zalecenia?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak Sewer pisze , farba to błysk zeby się potem wygodniej brudziło:) Modelik się dalej maluje , ale mam dylemat co na niego wsadzić? Moze jakies pomysły , sugestie zalecenia?:)

 

upss nie korzystam ze swiecących farbek hehe

 

no coś z ruskich stajni nie...

w sumie to wszystko

T-55, 72, 90, 80

BRDM-1,2,3

BWP-1,2,3...

a nawet jakiś złom np. T-34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upss nie korzystam ze swiecących farbek hehe

No a twój sherman świecił się jak psu oczy

 

co na niego wsadzić?

Może jakiś najtańszy ze sklepu ruski tank, a potem go przykryć szmatą? Tak jak na filmie ten węgierski MAZ?

A tak na serio to sam też fajnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przynudzacie... [EDIT:] W znaczeniu Waszych propozycji co postawic na lawecie.

 

Od lat chodzi plotka ze Rosjanie maja Abramsa. W polskiej prasie „tematycznej” tez pojawialy sie wzmianki.

Pozwole sobie na cytat:

Hangar nr 8 Muzeum Techniki Pancernej na Kubince

Hangar jest znacznie mniejszy od pozostałych 7 hangarów ekspozycyjnych. We wnętrzu sprawial raczej wrazenie typowego obiektu jednostki wojskowej Armii WNP… Nie było tam zadnych tabliczek informacyjnych, jak w czesci ekspozycyjnej. […] Mniej wiecej w Polowie przedzielony był siatka maskujaca, po jednej stronie były pojazdy bojowe, po drugiej pojazdy zabezpieczające.

W XII.92 znajdowaly się tam na pewno:

Czolg T80DZ (bw)

BMP3 (troche zdekompletowany)

T55 AM2

[…]

Oprawadzajacy mnie chorazy mowil, ze był w nim także jeden z prototypow BMD-3, ale zostal wywieziony na jakis oficjalny pokaz. M1 Abrams znajdowal się przez pewien czas w muzeum, nie wiem, w którym hangarze, ale wywieziono go do Petersburga.

W maglu, czy u fryzjera sie gadalo ze duzy wklad w zdobycie fantu mieli Polacy, ze zostal przeladowany na nasz statek w ktoryms srodziemnomorskim porcie i ze w papierach mial - maszyna gornicza - czy inny kombajn. Jednak to juz zupelne plotki.

 

Wracajac do modelu, ja widze to tak. Abrams (tylko ktory 105 czy 120mm ?) zaladowany na transporter, na transporterze specjany namiot przykryty brezentem, tak zeby podczas transportu nikt nie rozpoznal co jest wiezione. Jednak do wyladunku/zaladunku namiot w polowie zlozony, zeby bylo widac czolg. Nazwac to Kubinka'90 i juz.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Abramsem wydaje sie być dość ciekawy . Chodzi mi po głowie też aby na niego wsadzić pomnik Lenina jak go wioza do remontu lub na złom....

 

Co sie tyczy modelu to już pomalowany kolorem zielonym i czeka na nałożenie błysku.

 

MAZ029.jpg

MAZ031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeh Erwin, jak Ty to robisz. Ja po wczorajszym treningu zdycham i ogólnie mam 'suchoty', a Ty już od rana posty zapodajesz

Ale do rzeczy.

O tym Abramsie też Ci już jakiś czas temu mówiłem. Tylko chyba 105 byłby odpowiedniejszy.

A co do pomnika - też dobry pomysł. Równie dobrze mógłby być i Stalin

Albo, tak jak wspominałem - wrzuć na to Trumpkowego Jaka-18 z odjętymi płatami. Skala wprawdzie 1/32, ale to w zasadzie żadna różnica. Byłby ładny taki taśmami przypięty

A z tym T-55 to też niezłe może być - Trumpek lub Italesci załatwi sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo, tak jak wspominałem - wrzuć na to Trumpkowego Jaka-18 z odjętymi płatami. Skala wprawdzie 1/32, ale to w zasadzie żadna różnica. Byłby ładny taki taśmami przypięty

)

 

To może już lepiej lekko poobijanego, też trumpkowego Hinda a i skala odpowiednia (1/35)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Corbis-ie znajdziesz zdjęcia serbów wycofujących się z Kosova w 1999. M-84 na tym wozili. Widziałem też jakieś foty z afganistanu.

Pozdrawiam

 

 

Ale czy to ta wersja co ja robię? Możesz podesłac jakies liny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.