Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 251/22 Ausf. D + PAK 40 Dragon 1:35


SFModel

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucenie warsztatu sąsiedniego przez kolegę @Thalgoniszmotywowało mnie, aby przy okazji robienia zdjęć i aktualizacji warsztatu Zamościa, otworzyć swój własny na forum.

 

Model ten rozpocząłem robić w przerwach od Zamościa, lub gdy czas miałem ograniczony. Wiadomo, żeby malować trzeba mieć więcej czasu, pewnego i nie można tego rzucić od ręki. Budowę i wycinanie elementów już tak. Zresztą, zaraz Sherman zacznie zabawę z olejami a te potrzebują zawsze 2-3 dni odpoczynku na porządne schnięcie, Więc i postęp z tym "badziewiem" przyspieszy.

 

Właśnie, jak to już kolega określił, jest to bodajże jeden z gorszych modeli Dragona jaki miałem w swoich rękach. Przyzwyczaiłem się, ze ten producent ma wypusty niemalże idealne pod względem budowy (nie mówię o merytoryce), że poszczególne elementy idealnie do siebie pasują i wszystko się składa jak klocki lego. Nie z tym. nie dość, że jest masa fuck-up'ów w instrukcji, to jeszcze trzeba albo mocno piłować, albo ścinać, naciągać lub dobudowywać. Generalnie nie polecam dla osoby początkującej, bo można się szybko zniechęcić. 

 

Na zachętę póki co tylko dwa zdjęcia obrazujące etap, na którym jestem w tym momencie. Kolega @Thalgonisznacząco mnie wyprzedza.

 

52819701523_b21137ccd3_b.jpg

IMG_2781.JPG

IMG_2782.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działo gotowe. Teraz na spokojnie, wiedząc już co widać wewnątrz a co nie, gdzie jest światło a gdzie cień, mogę bawić się w kolorowanie wnętrza. Zastanawiam się tylko, czy od razu zrobić całość wraz z chemią, czy tylko kolorowanie a brudzenie i starzenie dopiero jak całość już będzie robiona. 

image.thumb.jpeg.b3b16321e33640df1a67a98d82436463.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze pokolorowane już docelowo. Jak widać na zdjęciach, światło bardzo dużo robi i nie widzę sensu aby się bardziej bawić kolorami. Jak kolega @Thalgonisradzi, zanim zamknę, wykończę je chemią i eksploatacją już raczej na gotowo. Potem faktycznie będzie ciężko się do niego dostać. 

IMG_2784.JPG

IMG_2785.JPG

IMG_2786.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz mi została do zrobienia z wnętrzem i mogę na obecną chwilę uznać, że jest gotowe do dalszych prac, tj. zamknięcia i kontynuowania budowy. 

IMG_2788.JPG

IMG_2789.JPG

IMG_2790.JPG

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej rzeczy mówisz, ale na pewno musisz płytę ryflowaną na podłodze zedrzeć. Drzwi obiłeś intensywnie, a podłoga niemalże dziewicą jest. A tego typy rzeczy się mocno zużywały ( podkute buty, łuski wyrzucane z zamka działa itd itp).  
 Oprócz tego co wyżej, to w całym ujęciu świetnie się to prezentuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neptun1939 Podłoga jest styrana, ale na to przyszła chemia z brudzenia, co przykryło rdzawe podłoże. Przetarłem to już aby więcej obitego ryfla było widać, ale na pewno nie będzie to aż tak drastycznie jak drzwi. A z tymi niestety troszkę poniosła mnie fantazja, nie mniej to też trochę postaram się jeszcze zakryć. 
 

@patrykdNiestety pomimo bardzo bogatych kalek jakie dał Dragon do tego zestawu, to na gaśnicę ich brak. Ale to nie jest wymóg absolutny. Gaśnica mogła być zamontowana a potem razem z całym pojazdem przemalowana, co często się działo. Zaś paski mocujące były często metalowe, nie skórzane czy parciane, więc przy przemalowywaniu one również otrzymały ten sam kolor. Przynajmniej tak to tłumaczę. Ale może dla smaczku lekko je obetrę aby to zróżnicować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy ktoś posiada z was może zdjęcie pokazujące jak był poprowadzony kabel do lampy na błotniku? Miejsca tam mało, ale wypadałoby dać chociaż coś, bo obecnie widać że tam pusto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, SFModel napisał:

Czy ktoś posiada z was może zdjęcie pokazujące jak był poprowadzony kabel do lampy na błotniku? Miejsca tam mało, ale wypadałoby dać chociaż coś, bo obecnie widać że tam pusto. 

SdKfz-251-Ausf-D-00016.jpg?bwg=1653660859

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Budowa zakończona. Dzięki warsztatowi kolego @Thalgonisi uwagom tam mu danych, kilka rzeczy mam nadzieję udało mi się poprawić. Przede wszystkim te nieszczęsne zasobniki. Obydwa udało mi się schować tak, by był lekki daszek. Niestety jeden z przodu w trakcie zasychania kleju (dałem klej, złożyłem do kupy, zakleiłem taśmą i poszedłem spać) się trochę wysunął. Nie wiem jakim cudem. Jako że klej Contacta, to rozkleić mi się tego już nie udało. Muszę z tym żyć. 

 

Z tyłu będzie zamontowany jeszcze MG, zapewne pododaję jakieś jeszcze szpargały i graty, co by tak nudno nie wyglądał. Kółka dałem tylko żeby jakoś ustał a gąsek nie układałem. Na tym etapie to nie ma większego sensu. Teraz zacznie się to, co najbardziej lubię - zabawa z aero :D 

 

IMG_2795.JPG

IMG_2796.JPG

IMG_2797.JPG

IMG_2798.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pierwsze (zewnętrzne) malunki za mną. Jak ja uwielbiam ten etap :D 

 

IMG_2811.JPG

IMG_2814.JPG

IMG_2813.JPG

IMG_2812.JPG

Edytowane przez SFModel
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Greif napisał:

Ja nie przepadam, jakoś wolę składać lub od podstaw robić kiedyś może dotrę do "rodzinki"

20220827_125815.thumb.jpg.368c900af3aa4487600a5c360e4ba755.jpg

Oglądam dalej, takiego z pakiem to bym widzial z Normandii za krzaczorami 😉

ja mam zbudowanego 251 sanitarną ale się naszukałem fotek żeby wnętrze odtworzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Greif napisał:

Ja nie przepadam, jakoś wolę składać lub od podstaw robić kiedyś może dotrę do "rodzinki"

Oglądam dalej, takiego z pakiem to bym widzial z Normandii za krzaczorami 😉

Imponujący zestaw.  Gratulacje!!!! AFV Club zdecydowanie robi lepsze 251 niż Dragon. Tak trzymaj!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2023 o 18:05, SFModel napisał:

Czy ktoś posiada z was może zdjęcie pokazujące jak był poprowadzony kabel do lampy na błotniku? Miejsca tam mało, ale wypadałoby dać chociaż coś, bo obecnie widać że tam pusto. 

Trochę późno, ale myślę że da się to naprawić. Wersja jak trzeba.

1551841575_meser262@1111.thumb.jpg.3fb0f0c828af5060bcfba3934cd09909.jpg

Zawsze lepiej poszukać fotek z okresu wojny, a nie wzorować się na odremontowanych pojazdach. (Oczywiście jeśli jest to możliwe.)

Przewód był w osłonie "pancernej" w rurce.

Poniżej inna wersja - montaż "rurki" taki sam lub bardzo podobny.  Panzerwrecks 8 str.90 - https://www.panzerwrecks.com/product/panzerwrecks-8-normandy-1/

872859478_meser262@1111a.thumb.jpg.0da9047474afa4e09d59cf16d8a3d908.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2023 o 12:28, Greif napisał:

Oglądam dalej, takiego z pakiem to bym widzial z Normandii za krzaczorami 😉

Nie wiem czy to będzie z Normandii. Kamo będzie pudełkowe a nie jest opisane. Więc możliwe, że to będzie trochę Sci-Fi.

23 godziny temu, meser262 napisał:

Trochę późno, ale myślę że da się to naprawić.

Dziękuję Krzysztof za uwagę, ale na tym etapie już jest za późno na poprawki. Trudno, przy następnym będę pamiętał. 

21 godzin temu, Evildead napisał:

Ładnie pomalowałeś, tylko nie porysuj za mocno 😆 .

A dziękuję. Rysy jakieś będą. Dodatkowo chcę się tutaj pobawić w zdrapki. Ale zdrapki tylko kamo do bazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.